niki7763 niki7763 komentáře u knih

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Já vůbec nevím jak knihu hodnotit :D ... Astrální cestování neboli lucidní snění je v dnešní době už takzvaně ohrané a dost známé ale v tomhle díle hodně přitažené za vlasy nebo smyšlené či jak to nazvat ... Proto nesmíte očekávat příliš reálný děj. Ale co, vše přece nemusí dávat smysl a každé dílo nemusí být 100% z normálního života ;) tak to berte trochu s nadhledem. Co se týká díla samotného, ten konec mě tak neuvěřitelným způsobem, jak to jenom říct, šokoval, až jsem se opravdu smála :D ... Je pravda, že některé pasáže jsou zdlouhavé, ale Vám, kteří se pasážemi prokoušete (není jich tam zase tak moc) zaručuji, že konec opravdu neodhadnete. Ano, mluvím o posledních 3 stránkách :D ... Celá kniha je opravdu skvěle napsána, mě bavila. Jste zmatení, rozpolcení, nevíte kdo je kdo, kdo má pravdu, co se děje ... Ale ve všem máte víceméně přehled. Já si ke konci říkala, že tam pořád něco nehraje. Když mi zbývalo posledních cca 5 stránek, říkala jsem si, joooo, já jsem si to myslela. A pak příjde takový šok, že ještě do teď nevím, co napsat :D ... Autorka si semnou fakt prohrála a já jí to všechno spolkla :D klobouk dolů :)

30.08.2019 5 z 5

Zamkni poslední dveře Zamkni poslední dveře Riley Sager (p)

Ale jo... Musím uznat, že po dlouhé době mne dílo zaujalo. Ovšem ne od začátku do konce. Vlastně, začátek ušel. Mělo to dobrý rozjezd ale poté napětí opadá.
Takže čtete a čtete, nic se tam neděje... Poté už děj začíná gradovat, začíná to být lehce napínavé a ano, přiznám se, autorovi jsem to vše spolkla i s návnadou. Také jsem čekala něco v jistém smyslu, kterým kniha směřuje. Nenapadlo by mne, že se nechám takto nachytat. Velice se mi líbí námět a nápad. Takových děl se mi do rukou moc nedostalo a jsem ráda za akci, na kterou jsem náhodou narazila a k ní knihu přidala za pár kaček. Takže investice nelituji. Konečně něco jiného :)
Tímto bohužel s chválou končím. Jak je již zmiňováno. Naprosto zbytečné popisy minulosti v rodině hlavní hrdinky, která v ději absolutně nemá uplatnění. Tedy až na její sestru a ani zde se toho moc nedozvíme (možná to jen vysvětlí chování Juju). Další zápor je pro mne kolikrát zbytečné popisování přírody a taky poměrně suché odhalení zápletky. Možná to mohlo vygradovat lepším způsobem, nevím, ale neurazilo to, to zase ne. Docela mne tam iritovala absence policistů, kteří by už dávno mohli sehrát svou roli a také milostná scéna přes dva řádky :D
Konec hodnotím jako rychle zpracován, jemně ukončen, takže žádné překvapení.
Někdy jsem se trochu ztrácela ve jménech hostů, portýrů, "čarodějnic", babiček, dědečků atd.
Každopádně i přes to všechno dávám až 4 hvězdy za opravdu originální námět :)) Jistě sáhnu po dalších dílech

14.05.2021 4 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Já se musím přidat ke zklamaným čtenářům. Nevím jestli je na vině to, že knih s podobnou tématikou je na trhu již spousty, anebo jsem už jednoduše náročná. Už mě nebaví ty pohledy více postav. Jednou er, jednou zase ich. Vrácení se do minulosti. Stará paní, která je chladná ke svému dítěti. Nechápala jsem její myšlenkové pochody, když byla Jo dítě. Pak zase Ruby, co vyvedla, co matce napsala... Policie tam za mne nemusela být vůbec. To bylo naprosto zbytečné, závěr už úplně nuda a v člověku tato kniha nezanechá vůbec nic. Pomalý děj. Hvězda za krásnou obálku a že se sem tam něco začalo dít. Bohužel

13.02.2021 2 z 5

Ztracená dcera Ztracená dcera Rick Mofina

Ze začátku strašně moc jmen. Opravdu kvanta... Později už se děj táhnul a konec mi přišel tak rychlý, jako kdyby autor nevěděl, jak zakončit dílo, tak to vše shrnul do pár stránek, výslechy, nějaká ta podmínka a nazdar... Moc pocitů ve mě knížka nezanechala. Za mě slabší průměr

02.09.2020 3 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Opět a znova... Shari se s tím prostě nese*e. Po přečtení Nevítaného hosta jsem se bála, že Jeden z nás bude na podobné bázi, ale díky bohu, nebylo tomu tak.
Fanoušci si jistě už zvykli na pohledy více postav. V dnešní době se snad už žádné jiné díla nevydávají. Prostě pohledy z více úhlů. Časem mě to už přestávalo bavit, bylo to neustále to samé dokola.
Ale Shari, ta to opravdu umí předvést!... Já nemám ráda detektivky a ani romány. Ale aby paní L. dokázala opět do knížky vložit trochu té "romantické" zápletky, detektivní prvky a ještě vše psané moji oblíbenou er-formou tak, aby mě to bavilo?...Neskutečné.
Jako o dílu samotném musím říct, že mi to přišlo trošičku přitažené za vlasy, či jak to nazvat, ale zároveň to bylo povzneseno s takovou lehkostí :)) A zase znova. Žádné popisování zbytečných místností, věcí. Otevřete knížku a hned jste na pozoru.
Já se přiznám, že vraha jsem neodhalila až do samotného konce a ano, nechala jsem se opravdu odvést od pravdy vedlejšími nástrahami a vůbec mi to nevadí :)
Kniha je jako vždy čtivá, napínavá ale ta kupa lží, které se derou postupně na povrch, Vás trošku nutí se opravdu zamyslet nad svým životem a říct si... Můžu někomu skutečně důvěřovat? :))

11.07.2020 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící C. L. Pattison

Musím souhlasit s komentáři níže a připojit se k další hrstce jemně zmatených čtenářů, kteří poukazují na retrospektivní kapitolu, týkající se oslovením postavy. Říkala jsem si, že jsem se asi musela splést ale vidím, že nejsem sama. V závěru nebyla ani zmínka o změně jména, takže jsem teď docela zmatená.
Jako celek hodnotím knihu kladně, i když co se týká pohledu více postav a hlavně ich formy, nemáte vlastně ani šanci si udělat objektivně v ději svůj názor, což mě hodně mrzí, protože jste k tomu (možná cíleně, možná ne) nuceni autorkou, která Vám položí příběh na stůl a Vy musíte jen prohlížet a souhlasit.
Spíše oddechové čtení, nic závratného se tam neděje a pokud máte přečteno už více trillerů stejně jako já, byla by potřeba daleko větší dávka zvratů, abyste měli to "mrazení" Chybí tady jakási jiskra, náboj, energie, ale jako celek je čtivá a neurazí

20.06.2020 3 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Čerstvě dočteno. Jsem opravdu na rozpacích, zdali mám dát 1 nebo 2 hvězdy, ale 2 hvězdu si dílo vysloužilo jen díky tomu, že je to prvotina, takže by snad další díla mohly stát za to.
Další hvězdy za čtivost, snahu podezírat kohokoliv a za poslední větu celé knihy. Ale to je bohužel tak vše... Ohromná reklama, kterou jsem se nechala zlákat, na recenze jsem nehleděla a říkala si, že to snad nebude zlé. No vlastně, ono to nebylo zlé ale bylo to špatné .
V první řadě musím vytknout kvanta jmen. Opravdu spousta a spousta jmen. Chaos a ZMATEK. Opravdu mi víc než polovina postav přišla naprosto zbytečná (i bez nich by to pointu neprozradilo) V druhé řadě musím vytknout slovo Alfie, které snad ještě měsíc ve spaní budu rýt do zdi, protože tohle jméno je opravdu snad na každé stránce 6x, až mě to ke konci už rozčilovalo. Ve třetí řadě musím vytknout neustálé váhání Joanny. Chtěla jsem, ale neudělala jsem to. Musím, ale neřeknu. Chci ale nemůžu... Váhání snad nad vším, takže se jevila jako naprosto neschopná jakékoliv rozhodnutí a to ještě byla matkou... Tím se mi zprotivila. A taky se musím přiznat, stejně jako níže psaný komentář, že mi opravdu unikla věková kategorie Sally, tudíž jsem tápala, jak bylo možné že se stalo to, co se stalo.
No, samozřejmě jsem netušila, co se z toho všeho vyklube, konec mě ovšem taky úplně nešokoval, možná to bylo i tím, že děj byl opravdu nijaký, táhl se, takže ten konec už prostě jen tak dočtete, knížku zavřete a jdeme spát klidným spánkem.
Vlastně si teď tak zpětně říkám, že kdyby knížka v půlce obsahovala konec celého díla a jelo se dál , mohl by z toho vzniknout parádní výsledek. Knížka byla příliš krátká na to, aby se do ní vešlo to podstatné. Škoda

13.04.2020 2 z 5

Anonymní dívka Anonymní dívka Sarah Pekkanen

Hm... Tak v první řadě musím říct, že dílo je mnohem lepší než Manželka mezi námi. V druhé řadě, opravdu se tam téměř až do půlky nic neděje. Nudné, táhlé slohy o ničem. Od půlky to ale nabere na nečekaných obrátkách a já si říkám "wau"... Tak to je masakr. Byla jsem opravdu v rozpacích, zda neohodnotit knížku plným počtem. Bohužel konec totálně o ničem, jedno přiznání, takové chabé, předvídatelné a přišlo mi zbytečné překombinované. Čekala jsem nějakou lest, zvrat, past! Ale nic z toho se nestalo. V závěru musím dát jen 3*. Jedna hvězda dolů za konec a druhá za to, že jsem vůbec nepochopila, proč alespoň u některých pasáží nebylo napsáno, kdo zrovna promlouvá a proč se v jednom odstavci míchaly věty typu: Sešli se matka, otec, dcera. Dcera řekla... A další věta už pokračovala opět z pohledu doktorčina vyprávění, jakoby si onikala s oslovením dcera. Také mi tam uniklo pár časových dějů, které prostě nevíte, kdy se dějí. Jednou tam Thomas je, o pár slov později zase ne a vše je v přítomném čase? Uvedu smýšlený příklad ať není spoiler (Teď tady sedí a drží mě za ruku. Když rozbaluji dárky, dívám se na prázdné místo) ... Takže kdy se to tedy děje? Proč jsou vzpomínky tak nepostřehnutelné?... No konec rozebírání. Z počátku efekt nulový, od půlky to jede na maximum a konec opět nulový. Velká škoda

14.02.2020 3 z 5

Ta druhá Ta druhá Michelle Frances

Jej, to byla ale zdlouhavá kniha. Nebrala konce. Nebyla zase až tak špatná, ale příšerně dlouhá, někdy až zbytečně utahaná. Anotace tedy nebyla vůbec taková, jak slibovala. Zápletka nijaká. No celkově byla tahle kniha taková nezáživná. Chyběla jí jiskra, náboj, napětí a akce. Vlastně k ní nemám nic moc co říct. Dávám tři hvězdy za čtivý text a taky za to, že konečně po strašně dlouhé době napsáno er formou :))

06.02.2020 3 z 5

Den, kdy se to stalo Den, kdy se to stalo Nuala Ellwood

Přiznám se, že musím souhlasit s komentáři níž. Celá kniha vzbuzuje dojem nečekaného odhalení, ale jak již bylo řečeno, začátek Vás pohltí ale pak se jen tak lehce ploužíte dějem, napětí opadá, jméno Elspeth je na každé stránce snad 5x ... Takže čtete, čtete ... Doufáte že konec Vás pohltí stejně jako začátek, ale není tomu tak. Skoro to vypadalo, jako by autorce došly nápady a sama nevěděla, jak dílo dokončit, tak to prostě plácla jedno přes druhé, a tím to haslo. Dávám 4 hvězdy za čtivý text a snahu obalamutit čtenáře :)) ...

31.01.2020 4 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Knihu jsem měla vyhlédnutou už delší dobu, a nelituji, že jsem se k ní konečně dostala. Jak už bylo řečeno níže v komentářích, opět se ocitáme v rodinném dramatu, pohledu dvou postav a čtivého textu. Je pravda, že dílo je již už trochu starším kouskem, takže nemůžu říct, že podobných témat jsou na trhu mraky, to by ode mne nebylo fér, když už je to pár let od vydání. Kniha se mi velice líbila ... Byla správná, vtipná, emotivní. Nejsem zase až tak zklamaná ze zápletky, protože když vezmu v úvahu, že se opravdu mohou takové věci stát, určitě by nikdo z Vás tady, kdyby byl takové události svědkem neřekl "no, nic moc" ... Mohu to posuzovat z takového pohledu, jelikož k nám v závěru knihy sama autorka promlouvá, že kniha je přirovnáním ke skutečným příběhům. Pakliže to bylo dílo přibližující se realitě, musím brát v potaz, že v takové situaci se jistě nechce ocitnout nikdo z nás :)) ... Takže za mě krásná a zároveň vzrušující kniha pro ženy. Závěrečné psaní přímo čtenářům mi vyvolalo pocit husí kůže a s jistotou můžu říct, že výběru nelituji. Žádné zbytečné popisy, jen stručné fakty. Dojemné a zároveň zdrcující dílo :)

21.01.2020 4 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Promyšlená pohádka pro dospělé :) ... Jako horor to určitě neberu, ale musím uznat, že celá knížka budí děsivý dojem. Různé zvraty a zápletky Vás nutí číst další řádky až zjistíte, že jste překvapivě rychle na konci :) ... Nereálných děj mi nevadil. Přece jen nemusí vše dávat smysl a když už se jedná o takový příběh pro dospělé, tak proč ne :) jednu hvězdu ovšem uberu za konec příběhu. Víceméně se v knize sami dopracujete k závěru a když už ten závěr přijde, je poněkud stejný, jak jste očekávali, takže se žádné překvapení vlastně ani moc nekoná, což je škoda. Možná kdyby dílo skončilo větším šokem, dala bych 5* a tím pádem by tomu nechybělo už vůbec nic. Jako dílo samotné ale hodnotím velice kladně a vůbec výběru nelituji :)

17.08.2019 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Za mě tedy ne ... Strašně jsem se na tuhle knihu těšila ale takové zklamání jsem tedy nečekala. Tolik zbytečné omáčky dokola jsem snad ještě nezažila ... Poslední stránky jsem víceméně jen přelouskala. Četla jsem ji několik dní. Nemohla jsem se začíst, postavy se mi na začátku nehorázně pletly ... Děj prakticky o ničem. Pár lidí, strašná náhoda ... Všechno špatně. Za mě už nikdy víc. Únavná, nudná ... Samozřejmě chápu, v čem spočívá kouzlo knihy. Nikdy nevíme co se skrývá v duši druhého ... Ale podat se to dalo mnohem lepším způsobem. Táhlý děj mě opravdu nudil.

27.10.2018 1 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Zatím nehodnoceno ... Skončila jsem cca u 100 stránky, knihu jsem odložila a už jsem se k ní nevrátila ... Detektivky nemám vůbec ráda, ale řekla jsem si , že u téhle knihy udělám výjimku. Bohužel , vyšetřovatelka je tak protivná a nesympatická, že mi opravdu dělá problém knihu číst ... Strohé odpovědi, debaty zatím o ničem ... Vím, že knihy se většinou "rozjedou" třeba až v půlce, ovšem tady mě nic nemotivuje ji číst dále. Mám na seznamu jiné knihy, na které se těším ... Možná ji někdy dočtu, ale zatím to v plánu nemám ...

06.08.2018

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Musím dát 4 hvězdy, a to jenom z toho důvodu, že autorka tak naprosto famózně popisovala a uváděla přímou řeč Jacka, jeho myšlení, styl vystupování atd., až se mi ten chlap tak neskutečně zprotivil, že jsem opravdu měla co dělat abych tu knihu kvůli jeho osobě dočetla. Měla jsem vztek na takového bezpáteřního magora! Ale jako samotnému dílu i autorce dávám 5 hvězd :) ... Kniha je opravdu hodně, hodně dobrá. I přesto, že od první stránky naprosto tušíte, oč půjde, nevyrovná se to ději samotnému, který mě překvapoval neustále. Ale toho chlapa bych nejradši zabila už v půlce knihy! :) Naprosté zvěrstvo ... Fuj fuj

19.07.2018 4 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Tuhle knížku jsem brala všemi deseti, ovšem pro mě velké zklamání. Jak už se zde píše, kniha je velice překombinovaná, zmatená, chvílemi až nelogická. Na recenze nikdy nedávám, ovšem zde jsou přesné. Dějová linie naváže až v půlce knihy, kde se musíte překousat chaotickými situacemi. Zpětné listování v knize je otravné ... Zbytečně moc popisování naprosto nedůležitých informací. Rozuzlení až na konci díla už mě vlastně ani moc nezajímalo ... Námět dobrý, ale zpracování podle mého zbytečně zdlouhavé a závěr nebyl zase tak šokující, jak jsem očekávala. Čekala jsem čtivou senzaci ale bohužel ... spíš podprůměrné dílo ...

23.06.2018 3 z 5

Manželky Manželky Tarryn Fisher

(SPOILER) Fíha. Konečně dílo, které mě bavilo od začátku do konce :))
Jen mám z toho také smíšeného pocity. Ta kniha není opravdu vůbec špatná... Anotace naláká čtenáře na příběh, kde je hlavním tématem polygamie a tak si řeknete, wau, takový příběh jsem ještě nečetla. Bylo to opravdu originální, to musím uznat. Kniha má nádherný obal a hned od začátku to jede a jede. Žena se dělí o svého manžela s dalšími ženami. Jak to asi zvládá?
Děj mi teda překombinovaný nepřišel... Nikde jsem se neztrácela a prakticky do posledních stran jsem četla jako divá a bavilo mne to :)) Dokonce mi nevadily občasné vulgarity, které moc nemusím, ale kniha byla taková správně naladěna :)) Autorka si s námi pohrává, hrabe se nám v hlavě a sama se ptá, čemu asi uvěříme?
Bohužel, pak přišel ten onen zvrat a vše šlo do kytek. Přišlo mi to... Teď opravdu nevím, jak to popsat...(MOŽNÝ SPOILER!!) Vy vlastně vůbec netušíte, co se hlavní hrdince odehrává v hlavě a pak v závěru se jí teda polovina věcí jen zdála, nikdy se nestala a všechny si je jen tak vymyslela? Přišlo mi to, že sama autorka už ztrácela šťávu, tak tam přihodila jakousi vysněnou, nereálnou realitu o které Vy hlavně nemáte ani páru, ale tak to zkrátka bylo a hotovo, konec?
To mne opravdu mrzí. Řekla bych takový lehký nádech Fitzeka, ale opravdu jen okrajově. Někdy se autor snaží čtenáře převést se vším všudy, ale takové bludy, jako třeba email, který Vy ani nevíte, že se psal. Rozhovor, který nevíte, že proběhl či situace, která v knize ani nebyla nijak nastíněna, se stala přeci nedávno ... Škoda, škoda, škoda.

30.04.2021 3 z 5

Rodina z podkroví Rodina z podkroví Lisa Jewell

Kniha to nebyla úplně špatná ale zároveň ani moc excelentní. Přečtena je poměrně rychle, děj odsejpá, je svým způsobem relativně i zvrhlá, ale přece jen mi moc nejde do hlavy, jak se taková spousta lidí mohla stranit tolik let bez povšimnutí a že by se případ tak nějak uzavřel. Něco mi přišlo nelogické, něco reálné. Ale jako celek docela povedené dílo. Hvězdy dávám hlavně za čtivost a také za poměrně slušnou dávku překvapení :)) Nenudila jsem se a to je hlavní

28.03.2021 3 z 5

Bývalá manželka Bývalá manželka Jess Ryder

Musím souhlasit s komentářem níže. První polovina byla zajímavá. Někdy jsem ale přeskakovala zbytečné popisy okolí, nějakých vzpomínek, vrácení se v čase, kdy se dva poznali a podobné věci... Já na to prostě nejsem, ale děj jako takový odsýpal. Od druhé poloviny už to bylo vážně trochu zvláštní. Upřímně, aby závěr měl takto hladký průběh, aby hrdinka vše takhle snadno přešla, aby reagovala na vše zlé s tak klidnou myslí. Já Vám nevím... Pokud se jedná o ztrátu dítěte, přece není v lidské síle matky, aby se všeho vzdala jen tak bez boje?... Přišlo mi to velice nedomyšlené. Ona už i ta zápletka byla taková, jak bych to řekla... Předvídatelná. Z ničeho nic se vyklube to a ono... No škoda, mě kniha neoslovila

02.01.2021 2 z 5

Za zdmi Za zdmi Hollie Overton

Díky recenzím (na které se moc nedívám) jsem si řekla, že to bude nějaká úžasná bomba a s chutí jsem začala číst. Ale světě div se, mě nijak neoslovila. Pořád jsem knihu odkládala i přesto, že je to taková knížečka do kapsy. Možná je můj dojem založený na tom, že trillery s touhle tématikou čtu jak to jen jde a proto už mi nepřišla ničím výjimečná než ostatní díla. Oceňuji ale snahu a odvahu Kristen, která se rozhodla skoncovat s týráním. Fandila jsem ji. Oceňuji er-formu, ale žádný bližší vztah si k hrdince nezaložíte. Pohlížím na tuto knihu jako na oddechové čtení bez nervů někde k pláži či na zahradu. Knihu zavřete a v klidu usnete :))

17.08.2020 3 z 5