ElikaBendova ElikaBendova komentáře u knih

Vyměnit vodu květinám Vyměnit vodu květinám Valérie Perrin

Nejdříve jsem se nalákala na hřbitovní tématiku, ale později jsem objevila, že kniha má opravdu hloubku. promyšlené charaktery i příběh, který violette nám povídá už defakto "na stará kolena" a postupně druhou dějovou linku prolíná od jejích náctiletých let postupně až do přítomnosti. osudy všech jsou zasáhnuté neštastnými láskami, nedorozumění, nevěrami, nefungujícími rodinami a to překvapení v podobě toho temného tajemství je třešnička na dortu. rozuzlení vám autorka prozradí až na úplném konci, kdo ten žal způsobil a defakto rozvrátil úplně manželství filipa dušičky a violett. Kniha sice vypadá, že bude hodně depresivní, ale tak to není. dokonce se i zasmějete. dlouho mě takhle žádná neuchvátila.

20.05.2021 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

V polovině knihy jsem to vzdala. Ne kvůli příběhu nebo zpracování knihy, ale já prostě nedokážu číst o té svinské socialistické době. Později se k tomu možná vrátím a dočtu. každopádně musím pochválit paní Tučkovou, že knihu opravdu hodně dobře napsala a těch 10 let práce je na ní vidět.

25.07.2022

Andílek Andílek Lucinda Berry

Obyčejné 5* nedávám, protože na každé knize se dá něco najít, ale tady? Tohle je naprostá bomba. Ukázka toho jak malé dítě dokáže zruinovat lidi kolem sebe. Vic psycho mi hlavně přišel ten Christopher, když nedokázal sundat růžové brýle i když věděl, že je ta holka monstrum.

28.05.2021 5 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

až na pár sexuálních slovních obratů...nic moc..podle mě velmi přeceňované dílo, které je jenom trendem za své nezvyklé zpracování. Spíš je to dobré na procvičení češtiny do angličtiny a naopak, pokud máte obě dvě verze.

03.01.2018 1 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Na téhle knize se mi líbí to, že ten děj se NEMÁ vůbec nikomu líbit. Sucho má upozornit na zbytečné plácání vody a je jedno, že se autor zaměřil pouze na jednu oblast, protože se to týká všech a všude. Příběh je velmi jednoduchý a není nijak komplikovaný a o to víc je krásnější. Autoři zbytečně nepřehánějí a ani neubírají. Ve zkratce nám v knize shrnuli všechny typy lidí, kteří se v realitě při takovém neštětí objeví. Souhlasím, že tohle je trochu odlehčená verze pro YA, ale jinak to co se tam odehrává je bohužel smutná realita toho, co skutečně nastane, když člověku sebereš elektřinu, jídlo a vodu. Stane se z něj nemyslící nejprimitivnější zvíře, který bezohledně myslí jen na svoje přežití.

26.10.2019 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Už jsem myslela, že dám Colleen vale, protože se mi kromě Odvrácené tváře lásky žádná jiná kniha nelíbila. Jsem nesmírně šťastná, že jsem ji ještě dala šanci. Nestává se mi, že by ve mě zanechávala kniha nějaké pocity a většinou si ani za dva dny nepamatuju o čem to bylo. Jenže tohle si budu pamatovat hodně dlouho. Zahrává si s námi opravdu až do posledních řádků knihy. Miluji, když mě kniha o něčem překvapí. Přečteno jedním hltem za odpoledne. Rozhodně se k ní ještě vrátím. Pro milovníka knih je zajímavé nahlédnutí do zákoutí knížek. Jak se připravují tituly, jak je to se smlouvami, pseudonymy a další zajímavosti. Tolika práce s tím je, to by člověk ani nevěřil. Není to slabé povahy, musíte být trochu otrkanější. Můžete se těšit na erotiku, zvraty, napětí jednoduchý děj a přesto kvalitní příběh o Low, která se kvůli nedostatku peněz bude snažit dopsat sérii knížek po Verity.

03.11.2020 5 z 5

Já se bohužel k fanouškům této knihy nepřidám. Je mi líto.

27.07.2022 1 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Nechápu, proč je kniha spojována s malým princem. Nemá s ním vůbec nic společného. Toto je absolutně jiná kniha. Je naprosto báječné ilustrovaná a její něžná a miloučká poslání nám ukazují nevšední přátelé na nezpecifikované cestě za poznáním, moudrostí, přátelstvím a láskou k sobě a svým blízkým.

20.07.2021 4 z 5

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Přijde mi, že dnes už může "napsat" knihu úplně každý. Vydavatelům v dnešní době je úplně jedno jestli to je totální hovno nebo ne. ÁLE hlavně že to vydělá. Přečetla jsem to během 30 minut a spíš jsem z toho chytila depku, než aby mě to pobavilo. Smutné zobrazení dnešní reality a myšlení lidské rasy. Dávám jednu hvězdičku za snahu.

30.04.2018 1 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

dlouho jsem se bála toho, že je kniha jeden velký buřtíček. už se těším až si ho přečtu znova. Trvalo mi to jen 5 dní to slupnout jako malinu. Ty stránky prostě samy utíkaly. Animant a knihovníka si nejde nezamilovat.

02.05.2020 5 z 5

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

je vážně tak špatné, že jsem kombinací knihomolky a introvertky? :-D skvelý komix

30.09.2019 5 z 5

Sám mezi všemi Sám mezi všemi Katrin Walldová

Já absolutně nenacházím slov. Tohle bych v životě nečekala, ale tohle mi absolutně vyrazilo dech ve všech ohledech. Kniha má všechno co si čtenář jako já může přát. Miluju, když kniha není jen sladké cukrování a předvídatelný děj, ale objevují se tam sprostá slova a má to temnější příběh, který hltáte stránku po stránce, protože nevíte, jak to bude pokračovat a hlavně, jak to skončí. Zařazuji mezi svoje srdcovky. Anotace vlastně vůbec nic o příběhu neřekne a o to víc je překvapením, do čeho se vlastně začtete. Adamova minulost je perfektní a ty prolínající příběhy z pohledu druhých postav jsou fakt propracované. Přečetla jsem spousty lgbt knih, ale všechno to vem čert... Sám mezi všemi zůstaneš v mém srdci...

28.02.2019 5 z 5

Bunny Bunny Lydia Strong

Zařazuji mezi moje naprosté favority v knihovně. Sebastiana naprosto chápu a rozumím mu. Někomu může jeho chování přijít trapné a dětinské, ale vzhledem k tomu, že je vyloženě nechtěné dítě a matka mu vtlouká nejrůznější katastrofální scénáře, tak je to na místě. Emoce se mnou mávaly. Jednou tak a jednou tak. Upustila jsem i pár slziček. Těžko uvěřit, že tak kvalitní příběh, který má všechno stojí jen pár korun a velcí spisovatelé stojí stokoruny, které ve většině jsou k ničemu. Otáčíte stránku a nevíte co bude dál. Není to rozhodně podle nějakého typického scénáře. Jedním dechem a navždy v srdci. Miluju tě Bunny! V recenzích si stěžovali na špatně odvedenou práci korektorky, ale já mám na to jiný názor. Čtu to, co ve skutečnosti napsala Lydia a ne korektorka!

29.08.2018 5 z 5

Jak sbalit ženu 2.0 Jak sbalit ženu 2.0 Tomáš Baránek

Věděla jsem, že potřebuji zapracovat na svých osobních kvalitách a tak jsem neváhala a koupila si tuhle knihu. No řeknu to asi takhle, jsem docela nesmělá holka, ale po přečtení teprve 56 stránkách jsem dostala odvahu jít do baru, kam chodí jeden kluk, který se mi líbí. Elegantně jsem vešla hodila na něj můj natrénovaný jemně roštácký pohled a ejhle! Jen co dosedám ke stolu už seděl vedle mě a s podáním ruky se mi představoval a dali jsme se do řeči. Tahle kniha funguje i obráceně.

21.04.2018 5 z 5

Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše John Gray

velmi pravdivé až je to děsivé. Dokud jsem nepřečetla tuhle knihu, netušila jsem proč se vztahy rozpadají a v mužích jsem se absolutně nevyznala. Tahle kniha mi pomohla pochopit jejich chápání a vnímání světa...určitě mi v budoucno hodně pomůže.

22.10.2017 5 z 5

Klíč Klíč Kathryn Hughes

kniha mi silně připomíná ženu 99 a bál šílených žen. je až neskutečně děsivé co lidé dopustili, aby se provádělo na nevinných ženách, které měly smůlu, že byly na obtíž :-( škoda, že se to už od půlky trochu vleklo. Nestačím zírat že už v tak pokročilé medicínské době se vážně prováděly pokusy ve formě elektrošoků mozku. Už i ve starověku se prováděly pokročilé operace. Bohužel mi přijde že v těch sanatoriích pracovali hlavně lidé, kterým dělalo dobře ubližovat ostatním a dělat z nich pokusné králíky.

30.06.2021 4 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

přečetla jsem ji během poloviny odpoledne, protože jsem ji viděla všude. dost mě nalákala anotace. Nebudu fanynka této knihy. Kdyby nevyšla, tak se vůbec nic nestane. Z toho námětu se dalo vytřískat mnohem víc. Nehorázně mě štvou ty názvy jídel, značek, bufetů a všeho co nedokážu pomalu přečíst natož vyslovit. Byla jsem jednou z těch, kteří naletěli na masovou vyhypovanou mediální propagaci.

15.04.2021 2 z 5

Zítřek ti nikdo neslíbil Zítřek ti nikdo neslíbil Kateřina Karolová

ani netuším, kam bych knihu zařadila. rozhodně ne mezi thrillery. na doporučení kamarádky jsem si to přečetla a souhlasím, že na českého autora, je to velmi dobře povedená práce. nečekejte žádnou krvavou napínačku, ale spíš oddechovou knihu. je pravda, že jsem prvních 90 stránek louskala, než se děj konečně rozeběhnul, ale pak už to bylo fajn. některým z níže uvedených komentářů vadí, že autorka "odkryla karty" moc rychle, ale mě se to zdálo optimální odhalení. jen jsem trochu očekávala, že když se zezačátku střídal viktor a julie, že když se nám viktor z příběhu ztratil, že na konci se třeba vmísí do skupiny. Však už stačila napsat stránka nebo dvě k těm posledním a hned by to bylo lepší. každopádně chudák Sandra. Bez právníka bych neřekla jim ani slovo, kdyby se ke mě policajti tak chovali.

10.03.2021 4 z 5

Tulák Tulák Rosanne Parry

Nadherne. Poucne. Nemohla jsem se odtrhnout. Clovek se zase necemu priuci. Deti by si to meli rozhodne precist, aby porozumeli vlkum, kdyz se tu hemzi famy. Kniha je doplnena informacemi o obojkovani vlku, aby je lide mohli sledovat a ucit se. Kniha obsahuje naprosto fantasticke ilustrace.

18.11.2020 5 z 5

30 dní touhy 30 dní touhy Christine D’Abo

Ten kdo to překládal by zasloužil facku a vrátit diplom. Na každý třetí straně štípat bradavky? Čeština je málo bohatý jazyk? Vážně budeme ochutnávat džusík z vagíny? To je nechutný popsání vaginální vlhkosti. Hnětl prso? Hněte se snad těsto a ne prso. To samé to oslovování mužského pohlaví. Slovo pinďour opravdu není zrovna nejerotičtější název a všechnu atmosféru kompletně ničí. Všechny ty erotické scény jsou tak na pytel přeložené, že místo kvalitní erotiky, tady máme zase jenom vtipnou romantickou komedii. Kniha měla opravdu velký potenciál s originálním nápadem, kdy má holčina plnit úkoly dané na kartičkách, kde se začíná od masturbace až po samotné druhy sexu. Postupně z vrcholu sklouzl děj až na dno. Prvních 100 stran se tam nic neděje a pořád se to tak nějak táhne. Alysson je ve svých 35 letech hrozná naivka mokrý patnáctky. Samozřejmě je to romantický příběh a dopadne to tak, jak všechny takové knihy končí. Miluji erotické knihy a přes ten hrozný překlad, musím říct, že to tak špatné není. Je to taková jednohubka na večer.

20.10.2020 2 z 5