Nieroccoon Nieroccoon komentáře u knih

Bouře ozvěn Bouře ozvěn Christelle Dabos

Konečně po dlouhé době série, co stojí za to, ba i něco víc než to. Styl psaní se mi velmi líbil, měla jsem trochu problém na konci s pochopením autorčin úvah, ale i to se nějak vstřebalo. Doporučuji - při čtení si sice řekněte, že ta série je trochu zvláštní (možná víc), ale o to tu přesně jde.

08.03.2022

Snoubenci zimy Snoubenci zimy Christelle Dabos

Ať žije Archibald:))

01.02.2022 5 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Bála jsem se konce, ale musím říct, že jsem spokojená. Samozřejmě doporučuju. Jak už tady zaznělo, tak dějové linky s Lucem jsem si taky moc užílavala.

22.01.2022 4 z 5

K jádru křesťanství K jádru křesťanství C. S. Lewis (p)

Kniha pro mě trochu složitěji napsaná (to ale vůbec nevadí) i tak mi to stálo za to, abych se některými (pro mě) těžce stravitelnými stránkami prokousala a musím říct... spadla mi dolů brada. Kniha stojí za přečtení, spousta nádherných myšlenek. Byla to zrovna první knížka co jsem přečetla od C. S. Lewise a jsem za to ráda. Navnadila mě tak na další jeho knížky. Vhodná pro ateisty tak i věřící.

21.11.2021 5 z 5

Dívka ze země Venku 1 Dívka ze země Venku 1 Nagabe

Nudilo, ale dám šanci ještě dvojice a uvidíme.

26.12.2022

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Celý ten konec se mi nelíbil. Ale jinak proč ne.

13.09.2022 2 z 5

Snílek Neznámý Snílek Neznámý Laini Taylor

Kniha působila pohádkovým dojmem a to jsem si užila.

13.09.2022 4 z 5

Dívka na kusy Dívka na kusy Kathleen Glasgow

Čteno s neschopností odtrhnout se.

12.08.2022 4 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Tak to byl porod. Problém přečíst dokonce. Měla jsem strašný problém s dialogy, autorka psala jako by jí bylo deset. Jo a myslím si, že kdyby autorka byla jen z poloviny tak vtipná, jak si myslí, že je, byla by pořád ještě dvakrát vtipnější než je doopravdy. Děsím se, že tohle čtou malé holky. Chyby v knize typo vítr mu čuchal vlasy. Aspoň tyhle občas vtipné chyby bylo něco zajímavého na knize... Nevím jestli míchání všech fantasy prvků(víly, upíři, čarodějové, démoni, vlkodlaci...), co autorka našla je úplně vhodný způsob, jak psát knihy.ale udělejte si názor sami.

02.08.2022 1 z 5

Nebe po bouři Nebe po bouři Sabaa Tahir

(SPOILER) Píšu hodnocení na celou sérii, jenom ať víte...:))
Krása, postavy působily skutečně a byly promyšlené jak už to bohužel ve spoustě YA knížek nebývá, protože autorky spoléhají, že jím čtenáři zbaští všechno, co vyplodí a tak se ani pořádně nesnaží. To znělo krutě - určitě to tak není u všech, ale bohužel se nejdou tací.....Občas tam moc neseděla romantická linka - přišlo mi, že autorka měla zpočátku problém s uchopením toho jak to napsat. Některé ty intimní scény mezi Eliasem a Laiou mi přišli až k smíchu, ale spíše to bylo bohužel jen trapné. Jinak série je myslím hodná přečtení a stojí za pokus jí dát aspoň šanci. Nejvíce se mi líbilo jak autorka krásně pojala postavu antagonisty a celkově postavení zla a dobra vůči sobě. Temnonošovi jsem celou dobu fandila a líbilo se mi jak se Tahirovaa vypořádala s koncem této dlouhé série. Za mě doporučuju, je tam všechno, co právě fantasy potřebuje.

24.07.2022 5 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Pro mě to byla jedna z prvních knížek s tématikou holokaustu a musím říct, že se mi líbila a nalákala mě na další takové knížky. Člověku pak přijde absurdní, že přesto v jakém komfortu teď žijeme, si pořád stěžujeme na věci, které třeba někteří nemají a bereme je jako samozřejmost. Kniha byla velmi čtivá a nemohla jsem se od ní skoro ani odtrhnout. Romantická linka a popis atmosféry plné veškerých emocí (od lásky až po nenávist) za mě úplně excelentní.

23.11.2021 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Přečetla jsem celou ságu. Říkám jsi, jestli na to už nejsem stará.... a štve mě, že mě autorka tak jednoduše vtáhla do děje. No jo, co se dá dělat.

21.11.2021 3 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Kniha se mi četla docela dobře ale.....když nad dotčenou knížkou přemýšlím, tak mě bohužel nezaujala natolik abych se vrhla na další díl. Postavy pro mě nejsou nějak výjimečné a je mi popravdě jedno, co se ani stane. Chvílemi mě i dost štvaly. Ale pro 13leté dívky proč ne. Jo a v průběhu čtení jsem k oběma bratrům ztratila jakékoli sympatie, které jsem na začátku získala.

21.11.2021 1 z 5

Havran a jiné básně (33 básní) Havran a jiné básně (33 básní) Edgar Allan Poe

Nerozumím

22.07.2023

Bláznivá láska Bláznivá láska Francis Chan

Krásná

04.06.2023

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Tímto už asi končím se Sarah. J. Mass :)))

01.05.2023

Odkaz Hawthornů Odkaz Hawthornů Jennifer Lynn Barnes

Už semi asi nechce číst třetí díl

01.05.2023

Múza nočních můr Múza nočních můr Laini Taylor

Ukazuje, že nenávist plodí nenávist.

13.09.2022 3 z 5

Neumělcům života Neumělcům života Marek Vácha

Přiznám se, že Vácha nikdy nebyl můj oblíbený autor, neboť na mě působí až jaksi radikálně, ale z jeho knih čiší takový zápal pro život a radost z Boha, že je třeba si je občas přečíst. Části kde se zabýval boží vůli mi přišli lehce zdlouhavé a stále opakující, ale možná to někdo zrovna ocení.

29.07.2022 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Unavující to číst, ale chci si už odškrtnout, že jsem přečetla selekci. Ameriku bych asi zabila být Aspenem nebo Maximem nebo jak se to jmenuje. Aspoň konec byl trochu zajímavý. Naštěstí kvalita po druhém dílu neklesla, ale to by mě vlastně překvapilo, kdyby to ještě vůbec šlo.

27.07.2022 odpad!