Nicki Nicki komentáře u knih

Hotel v Paříži: Pokoj č. 1 Hotel v Paříži: Pokoj č. 1 Emma Mars

Naprosto šílené postavy. A děj. To mi z knihy utkvělo nejvíce. Co chvíli mi vnitřní hlas našeptával, že je s knihou něco špatně. Hodně špatně. Ale i přesto jsem ji dočetlaNa další díly se však nechystám.

29.09.2017 2 z 5

Třpytný dvůr Třpytný dvůr Richelle Mead

Kolonizace, sexualita, identita, povinnost versus přání, náboženství, společenské vrstvy a mnoho dalších. Kniha je plná myšlenek, ale přijde mi, jako by ani jedna nebyla pořádně uchopena. Ale stejně jako jiné knihy této autorky, se i tato kniha četla téměř sama. Jen mě nedokázala vtáhnout do děje tak hluboko, jako se to povedlo jiným sériím.

29.09.2017 3 z 5

Neslyšno Neslyšno Richelle Mead

Bohužel i já musím napsat, že mám pocit, jakoby knize něco chybělo a nebylo to úplně ono. Kniha byla čtivá, bavila mě a užila jsem si ji, ale možná jsem až příliš brzy věděla, jak to dopadne.

22.09.2016 3 z 5

Démon z Hex Hall Démon z Hex Hall Rachel Hawkins

Bohužel mi asi něco uniklo, protože se mi ji nedaří ocenit tak, jak bych podle hodnocení měla. Ve čtení nepokračuji.

08.09.2015

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

Jednoduchá, nenáročná kniha, u které není potřeba neustále přemýšlet a která by mě možná zaujala, kdybych ji četla roky a roky zpět.

08.09.2015 2 z 5

Psaní, jazz a bláto v pásech. Dopisy Josefa Škvoreckého a Lubomíra Dorůžky z doby kultů (1950-1960) Psaní, jazz a bláto v pásech. Dopisy Josefa Škvoreckého a Lubomíra Dorůžky z doby kultů (1950-1960) Josef Škvorecký

I když jsem si na začátku čtení připadala jako stalker, zaujal mě podhled do soukromí autorů, který se odráží i v jejich tvorbě, a sledování této linie.

06.09.2015

Měsíční píseň Měsíční píseň Patricia Briggs

Když jsem se do knihy pustila, nebyla jsem si nějakou dobu jistá, jestli nebudu zklamána - nebyla. Kniha je psána čtivě, líbí se mi charakter hlavní hrdinky i zápletka, jejíž rozuzlení jsem neznala hned po první kapitole. Nevýhodou série je podle mě to, že se u dalších knih opakuje v podstatě stejný scénář a stejné informace o Mercedes člověk čte několikrát.

06.09.2015 5 z 5

Vášnivý svůdník Vášnivý svůdník Christina Lauren

Knihu jsem pojala jako odechové čtení na vyplnení času ať už kvůli jednoduchému příběhu nebo tomu, že jsem neměla problém kdykoliv knihu odložit. Ve srovnání s Božskými jsem měla pocit, že knize něco chybí, ale i přesto nemůžu zapřít, že tam byly i dějově zajímavé momenty vzniklé díky minulosti hrdinky.

06.09.2015 2 z 5

Říční znamení Říční znamení Patricia Briggs

Zůstává ve mně pocit, že tomuto dílu něco chybělo. Přesto čtení nelituji. Jsem ráda, že jsem se něco dozvěděla o Mercedes a užila si atmosféru indiánské magie.

03.09.2015 4 z 5

Zaslaná pošta Zaslaná pošta Terry Pratchett

Tuto knihu jsem si naprosto oblíbila. Postavy, které jsou jako živé se všemi myšlenkami, pocity, chybami... V ději nic nechybí, je plný logiky a vše dává smysl. A samotná kniha krom toho, že je plná myšlenek, vás také naprosto vtáhne do svého světa.

10.08.2015 5 z 5

Relikvie Relikvie Lincoln Child

I přestože jsem měla pocit, že knize ještě něco chybí, užila jsem si ji do poslední stránky. Nechybělo v ní napětí, tajemno, emocionálně vypjaté situace. Na této knize (a celé sérii) oceňuji hlavně propracovanost postav, které mě nutí jim fandit nebo je nesnášet, a čtivost, naprosto mi vyhovuje styl psaní autorů.

12.06.2015 4 z 5

Mort Mort Terry Pratchett

Čtení této knihy jsem si opravdu užila. Líbí se mi svět Smrti vykreslený takto, možnost podívat se na vše trochu jinak. Rozhodně mě autor nezklamal.

12.06.2015 5 z 5

Svůdné zlo Svůdné zlo Wendy Higgins

Tato kniha ve mně opravdu vyvolávala emoce, ať už typu: "To je úžasné!" nebo "To snad nemyslí vážně." Nic mezi tím - buď jsem chtěla číst dál, anebo knihu okamžitě odložit.

12.06.2015 2 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Podle mě dobře napsaná kniha o tom, jak se člověk může nechat "ovlivnit" a jak ta změna přichází jen krůček po krůčku. Líbil se mi i způsob zachycující dění okolo... To, jak se spolu s postavou mění i samotný styl vyprávění.

15.03.2014 4 z 5

Zátiší s vránami Zátiší s vránami Lincoln Child

První kniha, kterou jsem od těchto autorů četla, takže se s ní váže trocha sentimentality, ale i bez ní jsem nucena napsat, že si mě kniha (stejně jako autorská dvojice) získala. Styl psaní autorů mi vyhovuje, těšila jsem se na každé další otočení stránky, naprosto si mě získal tajemný agent Pendergast a další postavy i děj.

13.03.2014 5 z 5

Druhé město Druhé město Michal Ajvaz

Kniha ve mně vyvolává hořko-sladký pocit. Nedokázala jsem se do knihy začíst a musela jsem se hodně soustředit na to, co čtu, abych jen očima nepřejížděla řádky, taky jsem si jistá, že u většiny výpovědí nevím, co tím bylo myšleno, nebo jestli za tím opravdu něco hledat. Na druhou stranu byla kniha celou dobu psaná jakýmsi snovým způsobem, kdy všechny postavy mluví stejným stylem a tím vám zabraňují dotknout se reality, a celkově na mě působí jako snaha najít sama sebe nebo něco, po čem jen toužíme, ale ne a ne se toho dotknout.

07.03.2014 3 z 5

Život s hvězdou Život s hvězdou Jiří Weil

I přesto, že jsem se bála (toto téma zrovna nevyhledávám), se kniha četla nečekaně dobře. Děj plyne rychle a nebyl problém se ponořit do čtení a čekat, co přinese každý další den hlavního hrdiny. Myslím, že tato kniha zanechá ve čtenáři dojem a něco, co ho bude nutit přemýšlet...

03.03.2014 4 z 5

Myslete jako Sherlock Holmes Myslete jako Sherlock Holmes Maria Konnikova

Psychologický pohled na Sherlocka Holmese a jeho metody. Myslím, že kniha je spíše vhodnější pro někoho, kdo s podobnou tématikou začíná, protože si vše spojí s nějakou konkrétní, i když fiktivní, situací. Autorka se zmiňuje o vlastních zkušenostech a různých testech, které se daného tématu týkají, což je jistě zajímavé.
Možná jsem jen čekala víc na základě toho, že to psala doktorka psychologie, ale faktem zůstává, že jsem trochu pozměnila pohled na tuto knižní postavu.

28.02.2014 3 z 5