Psaní, jazz a bláto v pásech. Dopisy Josefa Škvoreckého a Lubomíra Dorůžky z doby kultů (1950-1960) https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202669/psani-jazz-a-blato-v-pasech-dopisy--YBG-202669.jpg 4 3 1

Svazkem Psaní, jazz a bláto v pásech se k edici Škvoreckého Spisů připojuje volná řada autorovy korespondence. Zahajujeme ji dopisy, které si Josef Škvorecký v letech 1950-1960 vyměnil s jedním ze svých nejlepších přátel Lubomírem Dorůžkou. Korespondence zprostředkovává okolnosti vzniku prvních Škvoreckého próz, první neveřejné ohlasy jeho slavného románu Zbabělci, tehdy existujícího zatím jen v prvním strojopisném opisu, a zachycuje i dobu Škvoreckého vojenské služby, jejíž líčení se poněkud liší od příběhů zahrnutých do románu Tankový prapor.... celý text

Nicki
06.09.2015

I když jsem si na začátku čtení připadala jako stalker, zaujal mě podhled do soukromí autorů, který se odráží i v jejich tvorbě, a sledování této linie.

dopisy korespondence

Autoři knihy

Josef Škvorecký
česká, 1924 - 2012
Lubomír Dorůžka
česká, 1924 - 2013

Kniha Psaní, jazz a bláto v pásech. Dopisy Josefa Škvoreckého a Lubomíra Dorůžky z doby kultů (1950-1960) je v