Nicki Nicki komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Malý princ mě okouzlil svojí a dětskou nevinností, se kterou odhaluje pravdy, na které s dospíváním zapomínáme. Jedna stránka za druhou odhalovaly další a další myšlenky, které se stojí za to, aby se k nim člověk vrátil.

17.02.2020 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Babička asi není kniha, o které by někdo neslyšel. Možná proto jsem se jí i já roky vyhýbala. Musím ale přiznat, že jsem byla nakonec mile překvapena, jak lehce a přirozeně se kniha četla, čišela z ní atmosféra klidného venkova, přijetí a teplo domova/rodiny. To vše velmi oceňuji stejně jako prožití roku spolu s tradicemi. Toto příjemné čtení bylo ale v kontrastu s emocemi, které ve mně vyvolávala samotná postava babičky – což bylo způsobeno spíše mojí povahou a pohledem na některé věci.
Navzdory tomu, co se o knize říká, nemyslím si, že se jedná o knihu, která by nadchla každého (stejně jakákoliv jiná kniha). Nemá děj, kde by se neustále něco dělo, jde spíše o volný tok života a toho, co přináší i odnáší. Nemá mnoho různorodých postav, u kterých by nás bavila jejich interakce, ale má rodinu. Atd.

13.02.2020 3 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Sběratel kostí má vše, co od detektivky chci. Osobité postavy, které mimo jiné i chybují. Zajímavý děj, který je především o případu, a i přestože se v něm vyskytují další dějové linie, nenarušují detektivku samotnou, pouze ji doplňují. A v neposlední řadě, kniha se příjemně četla. Určitě sáhnu po dalších knihách série.

16.03.2020 5 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

U mě se jedná o srdeční záležitost. Tato kniha mě před lety, když jsem ji četla, přivedla mezi nové spektrum knih a nalákala mě k další autorčině tvorbě. Samotná kniha mě bavila, byla čtivá, zábavná, se zajímavým dějem, který mě nutil prožívat různé emoce, sympatičtí hrdinové i prostředí. Pro mě je to ideální "odpočinková" kniha.

15.03.2020 5 z 5

Šťastný princ (1 pohádka) Šťastný princ (1 pohádka) Oscar Wilde

Příběh plný smutku, ale i lásky. Příběh o opravdových hodnotách s hlubokými myšlenkami a o tom, že ne vše je takové, jaké se na první pohled zdá. Emoce jsou v knize vykresleny něžně, až s dětskou nevinností, ale se silou, kterou skutečně mají. Šťastný princ podle mě skrývá něco pro každého čtenáře.

14.03.2020 5 z 5

Hotel v Paříži: Pokoj č. 1 Hotel v Paříži: Pokoj č. 1 Emma Mars

Naprosto šílené postavy. A děj. To mi z knihy utkvělo nejvíce. Co chvíli mi vnitřní hlas našeptával, že je s knihou něco špatně. Hodně špatně. Ale i přesto jsem ji dočetlaNa další díly se však nechystám.

29.09.2017 2 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Ke knize jsem přistoupila s očekáváním, které bohužel nenaplnila. I přes zajímavý a netradiční výběr hlavních hrdinek, který oceňuji, mi kapitoly jimi vyprávěné přišly stylově podobné a pletly se mi - což je škoda, protože mi toto z velké části kazilo zážitek z knihy (ale může jít jen o osobní problém). Děj knihy byl podle mě zajímavý, i když jsem byla lehce v rozpacích, jestli uvěřit tomu, jak vše dopadlo.

14.03.2020 3 z 5

Zmoudření Dona Quijota Zmoudření Dona Quijota Viktor Dyk

Musím se přiznat, že jsem si ke knize vybudovala silný vztah na základě myšlenky/hloubky, kterou jsem si možná sama vytvořila. Kniha mě bavila ne jen pro samotný děj a jeho znázorňování vztahů, ale i proto, jakým stylem byla kniha psaná.

14.03.2020 5 z 5

Slovo proměny Slovo proměny Květa Sokolovská

Knihu jsem četla na doporučení a jsem za to jedině ráda. Krásný a jemný příběh a příjemnou atmosférou.

29.09.2017 5 z 5

Zaslaná pošta Zaslaná pošta Terry Pratchett

Tuto knihu jsem si naprosto oblíbila. Postavy, které jsou jako živé se všemi myšlenkami, pocity, chybami... V ději nic nechybí, je plný logiky a vše dává smysl. A samotná kniha krom toho, že je plná myšlenek, vás také naprosto vtáhne do svého světa.

10.08.2015 5 z 5

Relikvie Relikvie Lincoln Child

I přestože jsem měla pocit, že knize ještě něco chybí, užila jsem si ji do poslední stránky. Nechybělo v ní napětí, tajemno, emocionálně vypjaté situace. Na této knize (a celé sérii) oceňuji hlavně propracovanost postav, které mě nutí jim fandit nebo je nesnášet, a čtivost, naprosto mi vyhovuje styl psaní autorů.

12.06.2015 4 z 5

250 zákonů lásky 250 zákonů lásky Petr Casanova

250 zákonů lásky se mi zdálo hodně. A asi i bylo. Některé zákony mi přišli nadbytečné, opakující se. Nemohu říct, že by mi kniha nic nedala. Rozhodně jsem byla nucena se občas zastavit a zapřemýšlet o vlastním postoji. Ale nejsem ztotožněna s autorovým rozdělením můžu a žen (i u jiných knih). Tady se to projevilo u kapitoly o egu (pro muže) byla o respektu k ženě za to, že rodí děti. Naopak kapitola pro ženy na mě působila, jako by říkala, že má žena muže následovat. Kapitola o výchově na mě také působila jako návod, jak dítě vychovávat, a ne jak se na výchově shodnout. Bohužel to za mě na knihu vrhá nehezké světlo.

13.02.2020 2 z 5

Kniha o tom, jak ke štěstí vždy chybí ještě jeden krok. A stejně jako i jiné lidí se hlavní postava honila za něčím jen proto, aby smíření našla jinde.
Ke knize se asi už nevrátím, protože ve mně nezanechala hlubší dojem.

29.09.2017 3 z 5

Třpytný dvůr Třpytný dvůr Richelle Mead

Kolonizace, sexualita, identita, povinnost versus přání, náboženství, společenské vrstvy a mnoho dalších. Kniha je plná myšlenek, ale přijde mi, jako by ani jedna nebyla pořádně uchopena. Ale stejně jako jiné knihy této autorky, se i tato kniha četla téměř sama. Jen mě nedokázala vtáhnout do děje tak hluboko, jako se to povedlo jiným sériím.

29.09.2017 3 z 5

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

Jednoduchá, nenáročná kniha, u které není potřeba neustále přemýšlet a která by mě možná zaujala, kdybych ji četla roky a roky zpět.

08.09.2015 2 z 5

Svůdné zlo Svůdné zlo Wendy Higgins

Tato kniha ve mně opravdu vyvolávala emoce, ať už typu: "To je úžasné!" nebo "To snad nemyslí vážně." Nic mezi tím - buď jsem chtěla číst dál, anebo knihu okamžitě odložit.

12.06.2015 2 z 5

Zátiší s vránami Zátiší s vránami Lincoln Child

První kniha, kterou jsem od těchto autorů četla, takže se s ní váže trocha sentimentality, ale i bez ní jsem nucena napsat, že si mě kniha (stejně jako autorská dvojice) získala. Styl psaní autorů mi vyhovuje, těšila jsem se na každé další otočení stránky, naprosto si mě získal tajemný agent Pendergast a další postavy i děj.

13.03.2014 5 z 5

Druhé město Druhé město Michal Ajvaz

Kniha ve mně vyvolává hořko-sladký pocit. Nedokázala jsem se do knihy začíst a musela jsem se hodně soustředit na to, co čtu, abych jen očima nepřejížděla řádky, taky jsem si jistá, že u většiny výpovědí nevím, co tím bylo myšleno, nebo jestli za tím opravdu něco hledat. Na druhou stranu byla kniha celou dobu psaná jakýmsi snovým způsobem, kdy všechny postavy mluví stejným stylem a tím vám zabraňují dotknout se reality, a celkově na mě působí jako snaha najít sama sebe nebo něco, po čem jen toužíme, ale ne a ne se toho dotknout.

07.03.2014 3 z 5

Myslete jako Sherlock Holmes Myslete jako Sherlock Holmes Maria Konnikova

Psychologický pohled na Sherlocka Holmese a jeho metody. Myslím, že kniha je spíše vhodnější pro někoho, kdo s podobnou tématikou začíná, protože si vše spojí s nějakou konkrétní, i když fiktivní, situací. Autorka se zmiňuje o vlastních zkušenostech a různých testech, které se daného tématu týkají, což je jistě zajímavé.
Možná jsem jen čekala víc na základě toho, že to psala doktorka psychologie, ale faktem zůstává, že jsem trochu pozměnila pohled na tuto knižní postavu.

28.02.2014 3 z 5

Andílek Andílek Colleen McCullough

Když se za touto knihou ohlédnu, vybaví se mi především vývoj hlavní (což je zajímavé sledovat skrze deníkové zápisky) a to, jak se narodila Flo.
Kniha je zajímavá, i když trochu šílená a svébytná (snad za to mohou postavy samotné). Ale bohužel mě nenalákala k přečtení dalších knih od autorky.

27.02.2020 3 z 5