Nessie72 Nessie72 komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Nechávala jsem si Raky až na dobu, kdy se o nich nebude mluvit a psát, abych nečekala příliš, nebyla zklamaná. Asi zbytečně. Zklamaná bych určitě byt nemohla. A přitom vlastně nedokážu úplně přesně říci, co se mi na té knize tak líbilo. Ale jisté je, ze jsem při jejím čtení mnohokrát měla v očích slzy, doufala v dobré konce, obdivovala, jak mistrně je vykreslený každý charakter. Dokonalé.

04.06.2023 5 z 5

Vítězové Vítězové Fredrik Backman

Čtete. Víte,kam to celé směřuje a v duchu s autorem smlouváte o zvrat, který způsobí, že se to stane jinak. Tohle je neuvěřitelně silná kniha. Působí na vaše vědomí i podvědomí a do určité míry vás nutí si uvědomovat, ještě velmi dlouho,cenu života a vliv prostředí, v kterém máte štěstí, nebo smůlu vyrůstat.

30.04.2023 5 z 5

Hory zpívají Hory zpívají Nguyen Phan Que Mai

Jsem přesvědčena, ze tohle by měli učitelé češtiny na středních školách využívat, jako nabídku povinné četby. Už vzhledem k naší vietnamské menšině. Často se stále bohužel setkáváme s tou odpornou nadřazeností, se kterou se Češi k Vietnamcům chovají. Pokud by se historie Vietnamu, třeba pravě touto formou dostala do širšího povědomí, zcela jistě by to, alespoň některým, ukázalo, jak silný a zároveň pokorný, životaschopný a statečný je Vietnam a jeho lidé.

10.02.2024 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Velmi dobré. Promyšlené, plné zvratů a dobře ukončené. Co chtít od thrilleru více. Od této chvíle vnímám termín pomocnice zase o trochu jinak :-)

31.08.2023 5 z 5

Kód růže Kód růže Kate Quinn

Opravdu výborná kniha, výborně vyvážený poměr romantiky a reality válečné Británie. Postavy jsou naprosto uvěřitelné, skvěle vykreslené, prostředí přímo vidíte před očima. Pro mě jedna z top knih tohoto roku. Určitě si přečtu další autorčina díla.

03.11.2022 5 z 5

Až najdu klíč Až najdu klíč Alex Ahndoril (p)

Za mě ne. Postavy se chovaly zvláštně, celé to nějak postrádalo atmosféru, víceméně mi bylo jedno, kdo co kdy spáchal a proč. Dočetla jsem to jen proto, ze je kniha krátká. Určitě v sérii pokračovat nebudu.

24.01.2024 2 z 5

Bouře Bouře Kristina Ohlsson

Jedna z nejlepších detektivek, kterou jsem v poslední době četla. Autorka si dala dostatek prostoru na popisy prostředí, osob, počasí, nálady. Kdo nemá rád pomalé příběhy, nebude z Bouře nejspíš tak nadšený. Ale pokud máte rádi styl například Louise Penny, myslím, že to bude trefa do černého.

08.10.2023 5 z 5

Velmi anglická vražda Velmi anglická vražda Verity Bright

Krásná obálka, jinak opravdu špatné. Mám ovšem pocit, že možná tentokrát tu nevalnou úroveň má z velké části na svědomí český překlad. Je to kostrbatá čeština, která vůbec neodpovídá době, v které se děj odehrává. Pokud budou vycházet další díly této série, rozhodně by se překladu měl ujmout někdo jiný, pak by možná byla šance, že to celé nebude vyznívat, jako špatně napsaná parodie na dobovou detektivku.

06.08.2023 2 z 5

Náhradník Náhradník Princ Harry (p)

Nechtěla jsem to kupovat a číst. Nicméně jsem knížku dostala, v den českého vydání. Přečetla jsem ji a celkem vzato, čte se dobře, to fňukání se dá přežít. Pokud britskou královskou rodinu sledujete, nic podstatného a nového se asi nedozvíte.

07.05.2023 3 z 5

Smažená zelená rajčata ve Whistle Stop Cafe Smažená zelená rajčata ve Whistle Stop Cafe Fannie Flagg (p)

Já bych moc chtěla napsat, jak a proč se mi tahle knížka tak líbila. Ale nenacházím ta správná slova. Nebývám dojatá k slzám. Teď jsem a Zelená rajčata řadím ke klenotům své knihovny. Prostě si ji přečtěte.

27.03.2023 5 z 5

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

Tak tohle je jízda… přečteno za den a půl a svého francouzského buldočka oslovuji ,,ty můj draku….

21.04.2024 5 z 5

Bodyguardka Bodyguardka Katherine Center

Tohle bylo moc příjemné, oddechové čtení. Místy vtipné, místy dojemné. Doporučuji.

03.04.2024 5 z 5

Vražda v anglické zahradě Vražda v anglické zahradě Katie Gayle

Asi nejlepší klasická detektivka, kterou jsem tento rok četla. Promyšlená, velmi sympatické postavy, skvěle popsaná atmosféra a způsob života malé vesnické komunity. Nemám co vytknout. I překlad se mi líbil, ve srovnání s jinými. Jediné minus, jsou chyby v tisku. Těch je skutečně dost a protože velmi doufám, že u nás brzo vyjdou i další díly této série, snad to příště bude, v tomto směru, lepší.

13.12.2023 5 z 5

Otočení klíčem Otočení klíčem Ruth Ware (p)

Tak tohle bylo skvělé! Opravdu výborný thriller, nečekané zvraty, perfektně vykreslené prostředí i postavy. Jedna z nejlepších knih tohoto žánru, kterou jsem kdy četla. Vřele doporučuji. Jen si ROZHODNĚ dopředu nečtěte anotaci, bohužel prozrazuje velmi podstatnou informaci.

13.08.2023 5 z 5

Dcery strážce majáku Dcery strážce majáku Jean E. Pendziwol

Skvělé! Přečteno za den. Od knížky jsem nedokázala odejít. Věřím, ze je to jedna z těch, ke kterým se v budoucnu vrátím.

05.02.2023 5 z 5

Vánoce v knihkupectví Vánoce v knihkupectví Jenny Colgan

První kniha od autorky, kterou jsem četla. A určitě nebude poslední. Mám obvykle problém najít romantiku, která mě baví a zajímá. Většinou víte, tak od strany pět, s kým, kdo, pak je ten problém, který se vyřeší, pak komplikace, někdy před koncem, konečně si promluví a je to. Tohle bylo komplikovanější, vztahů, které se řešily více a to prostředí. Nádhera! Opravdu moc a moc doporučuji.

28.12.2023 5 z 5

Ledoborec Ledoborec Kristina Ohlsson

Opět výborně vykreslené prostředí. V tomto ohledu je autorka opravdu jednou z mála, která se neopakuje, dokáže popsat atmosféru, tíživou, radostnou, místy až děsivou. Postavy, které jsme si zamilovali v prvním díle, dostávají další rysy, větší hloubku. Ledoborec se četl výborně, až na to, že právě proto, jak autorka umí psát, jsem se často ke čtení trochu nutila. Bolelo mě číst o zanedbavaných dětech, traumatech, která se jim dějí každý den, nejen v souvislosti s aktuálním případem. Ale dá se říci, že přesně to, jak tato linka příběhu působí naprosto věrně, je tím důvodem, proč je kniha tak skvělá.

27.10.2023 5 z 5

Dům v blankytně modrém moři Dům v blankytně modrém moři TJ Klune (p)

Jedna z nejkrásnějších knížek posledních let. Ta, kterou nechcete odložit, ale zároveň je vám smutno, že ji dočtete. Vůbec se mi z ostrova nechtělo. Kouzelná.

17.06.2022 5 z 5

Návrat domů Návrat domů Kate Morton

Nebylo to vůbec špatné. Jen se mi asi netrefila úplně do nálady. Místy jsem měla pocit, ze tohle už jsem v té knize četla třikrát, ze se točí v kruhu, stále stejná atmosféra, stále stejné tempo. Několikrát jsem ji odložila, přečetla si něco jiného a opět se vrátila.

29.12.2023 4 z 5

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Neurazí,nenadchne. První polovina se vlekla a upřímně řečeno, nutila jsem se do čtení. Druhá polovina, kde se začínají objevovat vedlejší a drobné postavy, obyvatelé vesnice, kde se děj odehrává, je díky nim výrazně svižnější a lepší. Samozřejmě, jako pejskař jsem si nejvíce oblíbila fenku Tess.

11.08.2023 4 z 5