neproniknu neproniknu komentáře u knih

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Předchozí případy mne zaujali, proto jsem sáhl i po této knize.
Bohužel "hnus zvrácenosti" v této knize dosahuje vrcholu a nejvíce jsou tu popisovány trýznící orgie pachatele. Oproti minulým knihám musím jít proto s hodnocením dolů.

18.03.2018 2 z 5

Pestří a zelení. Kapitoly o dobrovolné skromnosti Pestří a zelení. Kapitoly o dobrovolné skromnosti Hana Librová

Doporučuji přečíst každému, pokud má dotyčný chuť se jakkoliv vyjadřovat k tématu životního prostředí. Samozřejmě i ostatním čtenářům. Jde o velice erudovaný nenásilný nástin problému vztahu člověka k přírodě, jeho odklon od přirozeného stavu věcí a jeho cesty do záhuby. Kniha je hodně o filosofii, sociologii, trochu teologii. A tím vším se prolíná vztah k přírodě. Rozhodně doporučuji.

05.09.2017 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Výborná detektivka, strhující, plná hrůzy a děsu, kterou dokáže vytvořit jen člověk.

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Výborně a poutavě napsáno. I se mi povedlo párkrát pozdě vystoupit z tramvaje. Rozhodně doporučuji pro všechny pro získání alespoň základního povědomí o naší historii.

19.08.2017 5 z 5

Před započetím jsem byl tak trochu skeptický. Jaké bylo mé překvapení, když zjistíte, jak je toto dílo čtivé. Donutí vás se zamyslet, co vás vlastně tak vtáhne do děje.

26.03.2017 5 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

V tomto příběhu je "vše" o ubohé lidské hirearchii a segregaci, snahou se nad někým povýšit. Jsi jiný, odlišný, ať rozumem, majetkem, barvou pleti, nepatříš do našeho stáda.

23.02.2017 5 z 5

Černý tygr Černý tygr James Patterson

Jak nenudit Alexe? Poslat ho zbůhdarma do Afriky. Po přečtení, pocit, zbytečné?

13.01.2017 2 z 5

Ty jsi dědic svého otce Ty jsi dědic svého otce Ludmila Vaňková

Rozhodně doporučuji. Období po smrti Otce vlasti bylo velmi složité a hlavně se začíná výrazně měnit poměr sil vlády šlechty a měst. Udržet císařskou moc v takto rozpolcené době je pro Václava, který není tak silná osobnost jako jeho otec, velice složité.
Kniha je opět velmi poutavá a od autorky velice rozsáhle zpracovaná. Kniha v tomto vydání nevypadá, ale rozhodně je v ní daleko víc, než by člověk očekával.

18.03.2018 4 z 5

Království na prodej Království na prodej Ludmila Vaňková

Chtěl jsem srovnávat Vondrušku s Vaňkovou. Ale myslím, že to nelze.
Polovinu knihy mi dělalo problém její psaní. Pak jsem tomu přišel na chuť a je to prostě vynikající. Do příběhu zakomponované emoce, pocity, myšlenky dělají čtení na první pohled složité, ale ve výsledku je zážitek z knihy výjimečně okouzlující.
Těším se na další knihy a jen doufám, že úroveň bude stejná, ne-li vyšší :-).

24.12.2017 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Můj skepticismus k doporučení vystřídalo velké překvapení :-). Přečteno "jedním vrzem" :-).

31.08.2017 5 z 5

Vládcové ostatků Vládcové ostatků Vlastimil Vondruška

Příběh graduje a v tomto díle přidává na obrátkách. Vyloženě jsem knihu "zhltnul".

29.10.2017 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Další strhující detektivka o nejtemnějších zákoutích lidské duše.

Sběratelé ostatků Sběratelé ostatků Vlastimil Vondruška

Jako vždy, vyprávění pana Vondrušky přenesené na papír je opravdu skvělé.

Prodavači ostatků Prodavači ostatků Vlastimil Vondruška

Tuhle knihu jsem zhltnul ani nevím jak.

Jednooký král Václav I. Jednooký král Václav I. Vlastimil Vondruška

Co dodat. Výborné pokračování I. dílu. Vzbuzuje nenasytnost na další pokračování. Vřele doporučuji.

19.08.2017 5 z 5

Co dodat. Stejně jako první díl. Překvapivě čtivé, až poutavé. Těším se na pokračování.

17.04.2017 4 z 5

Byl jsem zvědavý, jaké bude čtení této knihy, když má tak vysoké hodnocení. Výsledný pocit. Ani nadšení, ani zklamání. Sem tam vtipné, sem tam vyloudí úsměv na tváři, sem tam předvídatelné pokračování situací. Po přečtení první čtvrtiny se my vloudil do mysli Jára Cimrman.
Závěr mi přišel "ušit horkou jehlou, jak z toho vlastně ven, z toho přívalu neuvěřitelných potrhlostí".

26.03.2017 3 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Propracovaný, nenudný příběh detektiva Strika.
Čtivě a pečlivě napsáno. Líbilo se mi.

13.01.2017 4 z 5

Zloději ostatků Zloději ostatků Vlastimil Vondruška

Tento poslední díl už se mi tolik nelíbil, jako předchozí, z kterých jsem byl nadšený.
přišel mi už dost "překombinovaný". Na druhou stranu je škoda, že se tento příběh končí, ale to je osud lidského života.

10.02.2018 4 z 5

Král básník Václav II. Král básník Václav II. Vlastimil Vondruška

Tento díl již není obsahově tak strhující, ale doba se změnila a osobnost krále také. I tak je to stále vynikající čtení od pana Vondrušky a jen mě mrzí, že se dějiny Přemyslovců vytrácí.

20.10.2017 5 z 5