Pestří a zelení. Kapitoly o dobrovolné skromnosti

Pestří a zelení. Kapitoly o dobrovolné skromnosti

Kniha se pokouší odpovědět na otázku, proč se v dnešní době lidé snaží žít skromně. Tyto, z pohledu ''normálního člověka'', ''blázny a podivíny'' pak dělí na dvě základní skupiny. Na ''zelené'', čili ty, kteří chtějí žít skromně proto, že tím neubližují přírodě, a na ty ostatní - ''pestré'', tedy na ty, kteří se rozhodli žít skromně z jiných důvodů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/64_/64460/pestri-a-zeleni-kapitoly-o-dobrovolne-skromnosti-64460.jpg 4.618
Literatura naučná
Vydáno:, Hnutí Duha

neproniknu

Doporučuji přečíst každému, pokud má dotyčný chuť se jakkoliv vyjadřovat k tématu životního prostředí. Samozřejmě i ostatním čtenářům. Jde o velice erudovaný nenásilný nástin problému vztahu člověka k přírodě, jeho odklon od přirozeného stavu věcí a jeho cesty do záhuby. Kniha je hodně o filosofii, sociologii, trochu teologii. A tím vším se prolíná vztah k přírodě. Rozhodně doporučuji.

pafčaodřeky
14.10.2016

Přes dvacet let staré, ale stále živé téma. Velice poctivý, objektivní přístup autorky. Nepříliš radostné počtení.
„Je možné, že zlo je nutné a že nakonec zvítězí, ale jednej tak, aby nezvítězilo skrze tebe a s tvojí pomocí.“

kackat
07.02.2012

Velmi dobře napsaná kniha o ekologických problémech, které sužují lidstvo a prohlubují ekologickou krizi. Autorka dokládá svým výzkumem, že i v Česku se najdou lidé, kteří jsou svým způsobem života k přírodě velmi šetrní a vybočují tak z řad členů většinové konzumní společnosti. Právě v těchto lidech spočívá určitá naděje na vylečení Země z ekologické krize. Kniha je svými poznatky stále velmi aktuální a donutí snad každého pozastavit se nad svým životem a zamyslet se, jestli by ho přeci jenom nešlo žít "zeleněji".