Nelly Nelly komentáře u knih

Do posledního dechu Do posledního dechu Linda Castillo

Opět výborný díl s Kate - děj odsýpá, finále jako vždy napínavé a rozuzlení téměř nečekané (chování jedné z postav až těžko uvěřitelné - ale to je možná pro překvapení na konec fajn)...

07.07.2022 4 z 5

Polibek bez duše Polibek bez duše Jennifer L. Armentrout

Trošku slabší čtyři hvězdy - jsou hlavně za čtivost a námět, ale místy mi to přišlo hloupoučké a spíše pro mladší čtenářky (které se nebojí démonů). Třeba bude další díl vyzrálejší. - Jinak ke komentáři Shaxx musím podotknout, že vztah Strážců a démonů (jejich povědomí a existence v lidském světě) v knize vysvětlen je, čtenáři jistě postačí jednoduché shrnutí ke konci knihy.

04.07.2022 4 z 5

Noční brána Noční brána Peter May

Moc mne potěšil příběh Enza (fyzicky možná stárne, ale jinak je to stále stejný Enzo). Pan spisovatel je úžasný vypravěč a tady skloubil minulost s přítomností tak dokonale, že se vám příběh zakousne pod kůži a vy prožíváte příběh (já hlavně ten G.) tak, jako by to byl příběh váš. May je mistrem v líčení krajin (ano, Google vám pomůže barvité popisy ještě více přiblížit) a tady navíc propojil historická fakta se svou fantazií tak dokonale, že máte chuť si nejen zajet do Francie, ale aspoň shlédnout film Muž, který zachránil Louvre.

02.07.2022 5 z 5

Vražedný rozsudek Vražedný rozsudek Andreas Gruber

Skvěle napsáno - dva zdánlivě nesouvisející případy, které se nakonec propojí v nečekaném finále (trošku překombinované, ale to je asi pro tohoto autora typické). Střídající kapitoly vás nutí číst stále dál a dál, takže se od knihy vlastně neodtrhnete.

26.06.2022 4 z 5

Cesty duše v číslech a znameních Cesty duše v číslech a znameních Ester Davidová

Kniha nebyla pro mne - přistupovala jsem k ní asi dost kriticky, protože o duchovno, astrologii, karmu a reinkarnaci se zajímám podstatnou část svého života, a tady jsem nacházela jakési plavání v neznámých vodách, kde se lze utopit, ačkoliv plavec si myslí, že vše zvládne, že vše chápe a nic se mu nestane. Dovedu si ale představit, že někomu kniha v něčem pomůže, a tak dávám aspoň ty dvě hvězdičky.

21.06.2022 2 z 5

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

Romantická jednohubka bez složité zápletky - musím se přiznat, že ačkoliv nerada čtu české autory, série Bavettovi od Petrusové mi přišla v rámci podobných knih o dost lepší.

20.06.2022 3 z 5

Tyrani ze stínů Tyrani ze stínů Clive Cussler

Akce střídá akci (hrdinové vůbec nestárnou) - opět super zážitek pro milovníky dobrodružství a thrillerů - Akta Oregon mne v prvních dílech moc neoslovila, ale teď mi připadají super - možná je to i novým spoluautorem.

20.06.2022 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Tři a půl hvězdičky - četla jsem lepší, dojemnější a uvěřitelnější knihy této autorky. Na mne moc vykonstruované (na dnešní dobu a dnešní generaci mládeže mi chování hlavních hrdinů připadá málo uvěřitelné). Ale čtivé to bylo, protože každý chce určitě vědět, jak vše dopadne...

11.06.2022 3 z 5

Dokonalá tma Dokonalá tma Helen Fields

Ach jo, zřejmě půjdu proti proudu, ale pro mne asi nejslabší díl z celé série - mám raději detektivky, kde je inteligentní zločinec, po kterém se pátrá, a nemám ráda detektivky, které vykreslují každodenní práci detektivního sboru - jako to bylo zde. Trošku mi to přišlo moc "marsonsovské" (příběhy Kim Stone), takže abych pravdu řekla, pokračovat budu spíše kvůli hlavním protagonistům, které mám ráda - ale i zde byl jejich vztah trošku upozaděn.

09.06.2022 3 z 5

Věže Asperfellu Věže Asperfellu Jamie Thomas

Možná trošku slabší čtyři hvězdičky, ale určitě doporučuji všem milovníkům fantasy, protože magický svět vězení a jeho obyvatel v čele s B. a mnoha dalšími je skvěle vystavěn - jen má na mne kniha pomalejší tempo, ale zase je hodně popisná (ne nudně), takže ji klidně mohu doporučit i mladším čtenářům nebo těm, kdo se s fantasy teprve seznamují.

04.06.2022 4 z 5

Malý Alenáš Malý Alenáš Ivan Vyskočil

Je to knížka pro děti? Je to knížka pro dospělého čtenáře, který miluje slovní hrátky a hříčky, i když si sám již nehraje? Je to knížka pro samotného autora? Takové otázky ve mne probouzely stránky tohoto zajímavého počinu. Zůstanu ale asi u Devatera pohádek a Dášeňky.

31.05.2022 3 z 5

Vražedná lhůta Vražedná lhůta Andreas Gruber

Nečekaně dobrý detektivní thriller z germánského ranku. Napínavé, zamotané, i když na konci už autorovi mírně docházel dech. Trošku mi připadalo, že se autor pokusil vytvořit takového nového evropského Pendergasta - tak uvidíme, zda se mu v dalších knihách bude dařit aspoň tak, jako v této.

31.05.2022 4 z 5

Zajatec noci Zajatec noci J. R. Ward (p)

Tři a půl hvězdy - tři za první povídku (taková nijaká, nechytla mne za srdce) a čtyři za druhou, kde autorka opět předvedla, že s emocemi svých hrdinů i čtenářů umí moc dobře pracovat (škoda, že nenapíše sérii, kde by právě toto bylo doménou a vynechala by třaskavý, syrový sex - to už mi v některých dílech leze krkem).

29.05.2022 3 z 5

Ztracený řád Ztracený řád Steve Berry

Ke Cottonovi jsem se už vracet nechtěla (moc americké historie a politiky v předchozích dílech na úkor svižnosti děje), ale nakonec jsem podlehla. A ano, můj názor se jen utvrdil - zajímavých zvratů i akce by bylo dost, ale kdyby autor osekal tu historii, bylo by to lepší - ale chápu, že třeba americké čtenáře to zajímá více (no, trošku pochybuji)... Možná dám Cottonovi šanci v poslední vydané autorově knize Císařova past, tam to vypadá slibně.

24.05.2022 3 z 5

Panda a dráček Panda a dráček James Norbury

Pohlazení pro dušičku - pro všechny, kterým se nechce číst Bhagavadgíta či spisy jiných myslitelů - mají zde duchovní filosofii na cestu životem shrnutou do pár vět (ano, i velké věci lze říci pár slovy), navíc doplněno nádhernými ilustracemi.

17.05.2022 5 z 5

Království těla a ohně Království těla a ohně Jennifer L. Armentrout

Souhlasím, že tento díl byl lepší než první - ačkoliv některé dialogy a pitvání se ve vlastních pocitech byly až moc upřednostňovány před vlastním dějem - ale vlastně nakonec vše zapadá do celého díla - pomalu se osvětluje tento svět a jeho bytosti a prostě dostává to pěkné grády. Poslední strany zhltnete jako malinu a budete naštvaní, že ještě není další díl.

13.05.2022 5 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Průměrná, nenáročná, poklidná detektivka na léto. Bohužel podle mne vůbec nedosahuje kvalit děl Agathy Christie (její psychologie postav, stavba děje a bující podprahové zlo jsou prostě nedostižné).

09.05.2022 3 z 5

Devátý spolek Devátý spolek Leigh Bardugo

Tak tohle bylo nečekané - nečekaně dobré - mé obavy vzhledem k nižšímu hodnocení zde a jisté kritice vzaly za své. Skvěle netradiční detektivka, šmrcnutá okultními vědami, medii, záhrobím a tajemnem. Zašmodrchané, ale všechny uzly řádně nakonec rozmotané - až vás to překvapí. Ale chápu, že kniha neosloví každého. Za mne doporučení a jsem zvědavá, co si autorka přichystá pro čtenáře ve druhém díle - snad nezklame...

04.05.2022 4 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Proč jen čtyři hvězdy místo pěti? Kniha je většinou o pocitech a přeměně Nesty (což bylo fajn, ale někdy mi připadalo, že si autorka ukousla moc velké sousto) a je zde málo děje - snad i o tom divokém (a někdy příliš vulgárním) sexu bylo více stran než o samotném hledání tajemných předmětů - no, snad to autorka vynahradí dalším dílem, kde bude střet mezi dobrem a zlem obsažnější. I přes moji malou kritiku (a to i pomíjím nadmíru pravopisných a stylistických chyb), je to ale úžasná a sakra čtivá knížka.

29.04.2022 4 z 5

Bez krve Bez krve Lincoln Child

Skvělý návrat k mysterióznějším případům - některá místa trošku slabší (i když chápu, že tam musela být), ale poslední strany budete jen hltat a doufat, že bude v některém z dalších dílů nějaká návaznost na jednu linku příběhu.

23.04.2022 4 z 5