Nelly Online Nelly komentáře u knih

Kirké Kirké Madeline Miller

Po Achilleově písni byla pro mne Kirke zklamáním - nějak jsem si k ní nenašla cestu. Kniha je jen táhlý příběh jejího života bez většího citu či porozumění pro Kirčino rozporuplné nitro - a to mne mrzí.

24.01.2023 3 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Opět skvělý díl (i když se námětově dost podobá tomu předchozímu).

22.01.2023 4 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Díky Databázi jsem nepřišla o další úžasnou knížku se sympatickou vyšetřovatelkou. Příběh je napínavý, zamotaný a místy tedy přitažený trošku za vlasy (hlavně co se týče schopností hlavního padoucha), ale čtivé to bylo moc. Jdu pátrat po dalších dílech.

17.01.2023 4 z 5

Uchvatitel duší Uchvatitel duší Patricia Briggs

Opět výborné - hodně, hodně magie a hodně prostoru pro komplexnější pochopení některých vedlejších postav. Hvězdičku ubírám za překlad - místy dost kostrbaté, musíte se více soustředit na četbu. A už se moc těším na další díl - a to i s Alfou a Omegou, protože prostě linka Samuela se musí někde vyjevit...

14.01.2023 4 z 5

Mrtví promlouvají Mrtví promlouvají Linda Castillo

Jen za tři hvězdy, protože vraha jsem tušila moc dopředu, také děj nebyl moc zamotaný. Osudy hrdinů této knihy jsou drsně smutné.

09.01.2023 3 z 5

Princezna klenotů Princezna klenotů Renata Štulcová

Musím dát dvě hvězdičky vzhledem k hodnocení předešlých dílů - toto byl prostě pro mne nejslabší díl. Charakterizuje ho naprostý chaos, připadalo mi, že autorka posbírala všechny své poznámky a tady je nějak naházela (ne zcela dokončené kapitoly, střídání scén, hluchá a zbytečná místa ap.). Prostě směřování celé série jde dolů z kopce. Poslední díl přečtu, ale domnívám se, že kdyby autorka celou sérii věnovala pouze elementálům, udělala by lépe, tady se snaží nahustit všechna možná témata z esoteriky, mystiky, bájí a ekologie. Prostě méně je někdy více a tady to platí dvojnásob.

09.01.2023 2 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Super - napínavé jako kšandy. Ani mi nevadil ten Jurek (stejně jsem většinu z předchozích dílů zapomněla a ani to nevadilo). Připadá mi, že ve stylu psaní se autoři od prvních dílů o dost zlepšili. Škoda jen, že je v jejich knihách tolik násilí, zvráceností a temnoty - no, asi ten svět kolem nich takový je...

02.01.2023 5 z 5

Rapsodie Rapsodie Laura Thalassa

Krásná knížka, která mi dlouho bude ležet v hlavě a srdci.

31.12.2022 5 z 5

Království kostí Království kostí James Rollins (p)

Pro mne nejlepší kniha tohoto roku - já prostě Sigmu miluju a jejich příběhy si moc užívám. Nechci nic prozrazovat, ale prostě bylo to boží a bombastické (ve všech významech tohoto slova) a už bych prosila další díl!
P.S. Nevím, jak to autor dělá, ale knihy jeho série mají stoupající tendenci, což u jiných autorů (Child, Preston) s podobným zaměřením nelze stoprocentně říci.

29.12.2022 5 z 5

Koláč s kapkou jedu Koláč s kapkou jedu Alan Bradley

Kdo má rád černý britský humor a detektivní zápletky, toho kniha potěší - mám ráda to druhé, ale tady bylo docela dost hluchých míst. Ani bych neřekla, že je kniha primárně určena pro děti,

25.12.2022 3 z 5

V jabloňovém sadu V jabloňovém sadu Susan Wiggs

Klasická romantika, podaná trošku plytčeji na to, že v rodinných záhadách byl velký potenciál - na to, kolik měla kniha stran, byl příběh z historie velmi stručný.

23.12.2022 3 z 5

Lepší být mrtvý Lepší být mrtvý Lee Child

Slabší čtyři hvězdičky - ale spíše proto, že čtenář je tak nějak zvyklý na stereotypního Reachera z prvních dílů a to už je pasé. Už je ten fakt, že toto je psáno v "ich" formě, je něco, na co si musí čtenář zvyknout. Takže jsem se oprostila od toho starého kamaráda Reachera a užívala si příběh, který byl docela dobrý (já bych ho ještě více zamotala).

20.12.2022 4 z 5

Světlo mezi námi Světlo mezi námi Laura Lynne Jackson

Kniha asi osloví ty, kteří již někoho v životě ztratili - dá jim jistou naději. Já, jakožto člověk, který se o duchovno zajímá již mnoho let, vidím i jisté nesrovnalosti - to ale nijak nesnižuje to, že kniha opravdu může některé osoby utěšit, povzbudit, naplnit vírou či nadějí, protože prostě láska neumírá.

16.12.2022 3 z 5

Bulbem záchranáře Bulbem záchranáře Vít Samek

Taková vtipná první pomoc do kapsy. Trošku mne mrzelo dost anglicismů, ale jinak dobrý.

13.12.2022 4 z 5

Království prokletých Království prokletých Kerri Maniscalco

Lepší než díl první - peklo a jejich obyvatelé jsou skvěle popsáni, i když bych uvítala ještě více podrobností (možná v dalším dílu). Vztah mezi oběma hlavními hrdiny se krásně vyvíjí (i když by mi nevadilo, kdyby erotické scény nebyly až tak moc podrobné - vůbec bych knihu nezařadila do sekce pro děti - a pro mládež jistě až od určitého věku), ale hvězdičku dolů za to, že záhada kletby je stále zamotanější a nevím, nevím, zda autorka dokáže vše uspokojivě vyřešit - i tady mi chvílemi přišlo, že to není dost propracované a pořád v něčem stále matoucí - ale to je můj subjektivní pocit. Takže už se těším na další díl, už aby tady byl, protože Iru a Emilii si prostě zamilujete (no, jeho bez debat více). P.S. Myslíte, že v 19. století znali kuchařskou minutku - nebo je peklo technologicky v něčem vyspělejší než pozemský svět?

13.12.2022 4 z 5

Koruna z kostí a zlata Koruna z kostí a zlata Jennifer L. Armentrout

Musím dát jen tři hvězdy, protože toto byl slabší díl než dva předchozí - téměř celé dvě třetiny knihy jsou řeči, řeči, řeči - málo děje, který vygraduje až ke konci. Hodně smotané rodové svazky, ale budiž, málokterý spisovatel utáhne kombinaci lidí, bohů, božstev a dalších bytostí. Takže se nechám překvapit dalším dílem.

08.12.2022 3 z 5

Odkaz Hawthornů Odkaz Hawthornů Jennifer Lynn Barnes

Tak tohle byla stokrát lepší jízda než první díl - více zamotané, více záhadné a překvapující.

28.11.2022 5 z 5

Dvůr temnoty Dvůr temnoty Victor Dixen

Asi trochu zklamání - na mne jednodušší styl psaní a hodně temné - i hlavní hrdinka není žádná vyloženě kladná postava (její chování k druhým mi vadilo). Co musím vyzdvihnout je samozřejmě námět (čirá, temná upírština). Další díl zřejmě přečtu hlavně kvůli Orfeovi a pak jsem zvědavá, jak autor ukočíruje tento krvavý svět s vizí na konci knihy.

24.11.2022 3 z 5

Když byla hodná Když byla hodná Michael Robotham

Skvělá jízda, ale ocení ji spíše ti, kdo četli první díl.

21.11.2022 4 z 5

Temný dluh Temný dluh Chloe Neill

V rámci série za čtyři hvězdičky, jinak tak 3,5 - prostě taková upíří jednohubka, ale konec naznačuje, že další díl by mohl být docela zajímavý...

15.11.2022 4 z 5