Nelly - Příspěvky

TmaTmaB. Minier

První dva díly byly skvělé a tento je ještě překonává. Strhující, pohlcující, chytne vás tak, že nebudete dělat nic jiného než číst a číst a číst.

13. srpna


První konecPrvní konecL. James

Zklamání. Autorka nevyužila všechen potenciál, který se v námětu jistě skrýval. Příběhy z minulosti byly nudné, hlavní hrdinka mi k srdci nepřirostla. Ani nebudu číst druhý díl, protože se domnívám, že vysvětlení cestování v čase (ani to nemohu nazvat reinkarnací, protože by se na povrch vyloupla spousta nelogických věcí) nebude asi věrohodné. No, přiznám se, jsem ráda, že už mám knihu z krku, neužila jsem si to. - A opravdu téměř v každé v dnešní době vydané knize musí být někdo s opačnou sexuální orientací?

10. srpna


Zlomené srdceZlomené srdceT. Weaver

Během čtení jsem přemýšlela, jak knihu hodnotit - místy se děj dost vlekl díky mnoha pro mne nezajímavým podrobnostem (až doslov spisovatele mi tuto jeho vášeň v této knize osvětlil). Poslední čtvrtina knihy už měla spád podle mého gusta a zajímavé rozuzlení celého příběhu. Takže nakonec jsem spokojena byla a čtyři hvězdy si kniha zaslouží.

08. srpna


ZávějeZávějeT. Gerritsen

Napínavé, strhující, doporučuji všemi deseti!

04. srpna


NulyNulyC. Wendig

Po pravdě, čekala jsem něco jiného - spíše na způsob Erebosu, něco víc pro mládež. Ale nebylo to vůbec špatné. První část knihy spíše napínavý thriller, kdy hltáte stránku za stránkou, abyste zjistili, co nebo kdo za vším je. Druhá půlka knihy pro mne více sci-fi s hororovými prvky, trošku překotná, jako by ji už autor chtěl mít na pultech. Docela by se mi líbilo filmové zpracování.

03. srpna


ProroctvíProroctvíJ. Angelini

Trošku slabší čtyři hvězdičky. Kniha je velmi čtivá, to oceňuji, námět téměř originální (téma olympských bohů se najde i v jiných YA knihách), bohužel trošku spletité vztahy mezi Následníky a Moirami, místy nelogické, ale nad to se čtenář jistě povznese. Trošku mi vztahy v rodině Délosových připomínaly ságu Stmívání (po přečtení komentářů níže vidím, že nejsem jediná, takže na tom něco bude). Ale jinak Vás děj opravdu pohltí. Věřím, že druhý díl bude zajímavější, toto bylo dobrý start.

27. července


Prokletí brněnských řeholníkůProkletí brněnských řeholníkůV. Vondruška

Děj se táhl, těžko se orientovalo v zainteresovaných postavách z různých řádů, styl psaní příliš jednoduchý, nezajímavý, jazykově chudý. Za mne poslední Vondruška, šanci jsem mu dala dvakrát...

21. července


ChirurgChirurgT. Gerritsen

Výborně napsáno - moje druhá kniha od této autorky, první (Zahrada kostí) mne poněkud zklamala. Tady už je to typický detektivní příběh s možná pro někoho příliš drsnými detailními medicínskými popisy. Přesto Vás kniha pohltí. No a Rizzoliová si mne tedy nezískala...

17. července


Temné říční proudyTemné říční proudyS. J. Bolton

Opět skvělý příběh, tentokrát chvílemi lenivý, chvílemi dravý, prostě jako vodní proudy. U této autorky už jsem si zvykla na nečekané zvraty na konci knihy. A musím podotknout, jak mi byla Lacey v prvních dílech nesympatická, tady už mi přirůstá k srdci a těším se na její další příběh. Oceňuji také, že vztahová rovina mezi hlavními postavami zde tak nějak jen okrajově probublává pod hladinou a neruší samotný napínavý příběh.

09. července


SmrtkaSmrtkaN. Shusterman

Originální námět (po velmi dlouhé době), kniha má spád i zajímavé postavy, které Vás vybízejí k zamyšlení o morálce, etice i budoucnosti lidstva. Budete hltat stránku za stránkou, i když už nebudete patřit mezi cílovou skupinu - není to kniha jen pro mládež. Pro mne letos zatím čtenářská jízda roku!

06. července


Město nekonečné nociMěsto nekonečné nociL. Child

S hvězdičkováním jsem trošku na vahách. Zpočátku se mi čtení nějak táhlo, pořád se nabalovaly nové a nové vraždy, rozuzlení a hon však byly super. Pendergast u mne stojí vždy mezi knižními hrdiny na vrcholu, ale tady mi ho přišlo málo. Nakonec v rámci série asi 3,5 hvězdičky. Pokud bych hodnotila s jinými podobnými knihami, bylo by to za 4 hvězdy. Jako vždy však budu nedočkavě vyhlížet další díl, protože zde to nikdy není zklamání...

03. července


Letní rytířLetní rytířJ. Butcher

Můj druhý Harry a pořád mne nějak nepřesvědčil. Na jednu stranu trošku zabedněný chlápek, na druhou muž, co vše vyřeší. V tomto díle mi vše přišlo nějak splácené, překombinované, náročné na sledování zamotaných nitek, ale možná je to i tím, že jsem nečetla předchozí díly a tak se trošku ztrácím v intrikách.

01. července


Loď duchůLoď duchůC. Cussler

Super akční kniha - na Cusslera až nezvykle akční (možná má na tom podíl spoluautor, možná čtenáři, kteří si to více žádají). Trošku jsem si připadala jako kdybych četla bondovku říznutou Mission Impossible - doporučuji!

28. června


SlabikářSlabikářJ. Hřebejková

Vzpomínka na školní léta. Literární kvalitu zde asi nikdo nehodnotí, ale já musím připomenout nádherné ilustrace, kterým se snad vyrovnají jen ty od Kvěchové a z posledních let od Zmatlíkové (co se týče slabikářů).

22. června


Dobronínské morytátyDobronínské morytátyV. Vondruška

Můj první Vondruška - takže moje hodnocení možná nebude zcela objektivní. Čekala jsem spíše historii, a ono ejhle - detektivka! To bylo příjemné překvapení. Zápletka byla zajímavá, konstrukce děje výborná, trošku chudší literární jazyk, ale to mi nějak vzhledem k dobovým reáliím překvapivě sedělo. Takže nakonec solidní 3,5 hvězdičky.

21. června


ArtemisArtemisA. Weir

Svěží, zábavné, pro běžného čtenáře možná místy moc technické a plné fyziky, ale mně to nevadilo, ráda se i poučím. Srovnání s Marťanem se asi málokdo ubrání - tady se mi líbilo, že hlavní hrdinka netonula v prázdnotě, takže děj měl pořád šťávu...

18. června


Lovkyně zločincůLovkyně zločincůJ. Evanovich

Velké zklamání. Možná některé humorné chvilky byly fajn, ale jinak nuda a šeď...

15. června


Psí cestaPsí cestaW. B. Cameron

Odpočinkové čtení, trošku šablonovitější než první díl, možná proto mne tak nebavil. Ale zase konec je krásný. Ten to spravil...

14. června


Koruna démonůKoruna démonůJ. Rollins (pseudonym)

Jeden z mála autorů, jehož knihy mne nikdy nezklamou. Partička Sigmy pořád baví a doufám, že s námi ještě nějaký ten rok pobude v plném složení.

12. června


Pán stínůPán stínůC. Clare (pseudonym)

Jsem trochu na rozpacích - kniha je čtivá, ale má pro mne poměrně dost nedostatků - děj je sice promyšlený, ale všechny jeho kličky jsou tak nějak povrchní, nedotažené, citové vztahy hlavních postav (a že jich není málo) mi v tomto díle připadají příliš vykonstruované nebo prostě nepropracované. Celá kniha mi přišla slátaná horkou jehlou. Možná je to jen příprava na další díl, kde bude vše dovysvětleno, dopracováno do detailů. Proto za mne slabé čtyři hvězdičky. Jo a co mi vadilo, že autorka musí do jedné knihy nacpat co nejvíce menšinově zabarvených postav (proboha, je to fantasy svět pro mládež a ne sociální román!).

07. června


HanaHanaA. Mornštajnová

Čtivost knihy na pět hvězdiček, bohužel tolikrát ohraný (i když ne nedůležitý) námět je jen za 3 hvězdy. Možná jsem očekávala příliš - silnější příběh, protože většina příběhů, týkajících se těžkých období v naší historii, je silná, ale tady mi to přišlo jen škrábání na povrchu. I tak ale doporučuji...

27. května


Mise SaturnMise SaturnJ. Sandford (pseudonym)

Výborně napsané sci-fi, uprostřed trošku lenivé, ale tak už to při dlouhém letu vesmírem je, konec skvělý. Rozhodně důstojný společník Marťana a Vzpomínek na Zemi...

25. května


Mikuláš, Ježíšek, pan Vrána a myMikuláš, Ježíšek, pan Vrána a myM. Kratochvíl

Krásná, úsměvná knížka s nádhernými ilustracemi. Na čtení s dětmi v předvánočním čase jako dělaná.

25. května


Léčení duchovními čili magickými silamiLéčení duchovními čili magickými silamiK. Weinfurter

Stručný výtah z podrobnějších Weinfurterových knih, které se zabývají magickými silami a léčením (např. Léčba nervů přírodními silami, Životní magnetismus, Učebnice magického myšlení a další a další) - tady je to nejpodstatnější v jednom uzounkém svazku.

25. května


100 x TGM100 x TGMP. Kosatík

Tenká knížka plná moudra, perfektně, přístupně zpracováno. Přečíst a prožít by si ji měl každý občan. Pak by se mohlo blýskat na lepší časy.

22. května


Úplněk vlkaÚplněk vlkaL. Child

Být příběh kratší, psaný jako povídka, ohodnotila bych čtyřmi hvězdičkami - za námět, který byl sice zpracován v knihách mnohokrát, ale tady je podán s novým vysvětlením, - takto bylo vyprávění místy zbytečně zdlouhavé, bez napětí.

18. května


Krvavé sestryKrvavé sestryG. Masterton

Kniha mne nezaujala - nepříliš napínavá, roztáhlá. Poměrně brzy se čtenář dozví, kdo a proč za vším stojí. Možná zbytečně morbidní popis scén s mučením a vraždami jeptišek...

15. května


Velké maličkostiVelké maličkostiJ. Picoult

Velké zklamání. Příběh tak nějak klouže jen po povrchu, děj se dost táhne a hlavně mi připadalo, že sama autorka si neví rady s otázkou rasismu.

12. května


Cinder & EllaCinder & EllaK. Oram

Sladká, romantická pohádka, která není určena dětem. Ale i dospělí potřebují občas osladit život, aby nadále věřili, že láska je tou nejmocnější silou na světě.

09. května


Zlato InkůZlato InkůC. Cussler

Dobrodružný příběh se vším všudy. Připadá mi, že starší Cusslerovy knihy jsou lepší než ty nejnovější, které už nepíše sám. Příběh Vás zcela pohltí a vyplivne celé zmátořené jako podzemní řeka, která zde hraje určitou roli. Tento příběh je více osobní než jiné Pittovy skopičiny, a proto dovětek knihy je sladkou třešinkou na skvěle upečeném knižním dortu.

06. května


Jmenuji se ReacherJmenuji se ReacherL. Child

Na úvod musím předeslat, že nemám moc ráda povídky - hlavně pro jejich stručnost (ve všech směrech), ale tady jsem si to docela užila. Je to takový pytlík bonbonů - ne každý Vám zachutná, ale výsledný dojem je uspokojující. Je to taková chuťovka před pořádným nákladem (Půlnoční linka).

23. dubna


Temná krásaTemná krásaM. E. Pearson

Důstojné zakončení celé série, jen mi trošku připadalo, že občas autorka ztrácela dech. Ale i tak krásně spletený příběh, možná trochu složitější než kdejaká fantasy romanťárna, a kdo chce, koho osloví "hlas", najde tam zajímavý podtext a skryté poslání...

20. dubna


Plnou parou vpřed!Plnou parou vpřed!K. Smolíková

Pro mne, dospělého čtenáře, trochu zklamání - moc bláznivé, moc moderní, prostě já vyrostla na Rychlých šípech a Čtyřlístku.

11. dubna


Alchymistova šifraAlchymistova šifraK. Sands

Knihu musím ohodnotit vlastně dvakrát - kdybych byla jedenáctileté dítě, pro které je kniha primárně určena, výskala bych radostí a hodnotila pěti hvězdičkami - dobrodružství, záhady, šifry a alchymie. Jelikož jsem dětským střevíčkům už dávno odrostla, hodnotím jen 4 hvězdičkami, a to právě kvůli stylu psaní - byl opravdu určen dětským čtenářům. Jinak námět a zapracování alchymie do knihy je skvělý. Jen si neodpustím faktickou poznámku - v tabulce symbolů jsou špatně přiřazeny kovy u planet - Venuši odpovídá měď a Saturnu olovo, ale to zaujme jen ty, kdo četli nějaké alchymické nebo astrologické knihy, knize to na čtivosti samozřejmě nic neubírá.

09. dubna


KruhKruhB. Minier

Tak tady jsem si příběh užila, možná o něco víc než Mráz, ale každá kniha má něco do sebe. Hlavní hrdinové mi sednou, to že se zde prolíná minulost s přítomností je osvěžující i matoucí. Těším se na další díl...

07. dubna


Dvůr křídel a zmaruDvůr křídel a zmaruS. J. Maas

Výborné zakončení celé série - kniha plná magických kouzel, nečekaných zvratů, hlubokých citů a lásky nekonečné jako hvězdná obloha. Naplní Vás na dlouhý čas...

02. dubna


PočátekPočátekD. Brown

Ke knize jsem díky rozporuplným komentářům přistupovala obezřetně - ale nakonec mne kniha zcela pohltila. Nebyl to takový umělocko-cestovní itinerář jako Inferno, i když zde samozřejmě odkazy do těchto oblastí jsou, ale jsou milé, nevtíravé a obohacující (možná i proto, že přeci jen Itálie je na umění bohatší), ale kniha měla dobrý odpich a šťávu, pořád mne to hnalo dál, abych se i já dozvěděla odpovědi na ty dvě velké otázky a rozlouskla, kdo za vším stojí. Bohužel konec knihy byl trošku podle mne nepovedený, jakási nedovařená polévka. Tak za to jedna hvězda dolů.

27. března


Zrádné srdceZrádné srdceM. E. Pearson

Od prvního dílu velký posun - už to není zamilovaná romantická kniha se skrytým nádechem tajemství a magie. Tady se rozehrává něco daleko většího, co přesahuje žánr pro náctileté puberťačky. Bezvadně vykreslené ponuré město a jeho obyvatelé, nástin dějin i politických intrik, to vše okořeněné vztahy hlavních postav a završené akčním koncem knihy. Doufám, že následující část dostojí tomuto dílu a vytáhne jej až na vrchol. Těším se...

21. března


Překroč svůj stínPřekroč svůj stínK. McGarry

Průměrná kniha pro mladé čtenáře. Chtěla jsem během četby dát jen dvě hvězdičky, protože mi nebyli sympatické hlavní postavy (jejich chování, mluva ap.), ale konec to trošku zlepšil, takže za tři hvězdy.

13. března


Temná hmotaTemná hmotaB. Crouch

S touto knihou to je jako s onou známou kočkou v zavřené krabici - dokud ji nepřečtete, nebudete vědět, jaká já - mně osobně se velmi líbila - zajímavý námět a velká čtivost. Musím se ale přiznat, že jedna stěžejní teorie v této knize mi přijde pro můj mozek neuchopitelná - ale je to jistý druh sci-fi, takže mozek nechám spát a já si mohu užívat...

08. března


1 2 3 4 5 6 >