Nelly Online Nelly komentáře u knih

Taková, jaká jsi Taková, jaká jsi Beth Moran

Za tři a půl hvězdy - pohodová, romantická knížka pomalejšího tempa se zajímavými postavami. P.S. Dozvěděla jsem se několik "zajímavých" detailů - v Anglii kvetou kočičky v létě, špekáčky se před opékáním ohřívají a muži mají bohatou slovní zásobu pro vyjádření svých citů.

27.01.2024 4 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Budu upřímná - zdá se mi, že tady autorovi došel dech - více jak polovina kniha se spíše táhla než utíkala - možná proto, že Harrymu alkoholové opojení už pomalu devastuje šedé buňky mozkové. Ano, konec byl akčnější, kde si s vámi autor pohrává ve stylu Deavera (ale moc tlačil na pilu). Prostě, přečíst se to jistojistě dá, uvidíme, co přinese další díl, který se v poslední kapitole jasně rýsuje...

22.01.2024 3 z 5

Botanik Botanik M.W. Craven

Slabších pět hvězdiček, ale jen kvůli mému hnidopišství (jeden zásadní detail v případu nebyl objasněn), jinak ale velmi čtivé a napínavé.

11.01.2024 5 z 5

Čas lovu Čas lovu Jeffery Deaver

Typický Deaver - zase si mě pěkně povodil na vodítku - a proto ho miluju! Nejlepší Colter.

10.01.2024 5 z 5

Příšerky a příšeři Příšerky a příšeři Pavel Šrut

Vtipné, kratší básničky, nejen pro hravé dětičky. Připomněla jsem si v rámci letošní Čtenářské výzvy a zavzpomínala na časy, kdy moje dítko s upíří básničkou excelovalo ve škole.

05.01.2024 4 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Dokonalá oddechová romantika na vánoční čas.

31.12.2023 4 z 5

Brána pekel Brána pekel Leigh Bardugo

Jsou to pro mne slabší čtyři hvězdičky, tak tři a půl, vzhledem k tomu, že první díl se mi díky detektivní lince líbil víc. Tady už zhruba víte, o co jde, co je v plánu, ale i tak vás pár věcí překvapí. Ale jinak je to hodně temná kniha, prostě z návštěvy pekla na vás musí něco špinavého ulpět, a určitě pro zkušenějšího čtenáře. Také bych doporučila číst co nejdříve po prvním dílu.

28.12.2023 4 z 5

Princezna klamu Princezna klamu Danielle L. Jensen

Překvapivě dobré - zajímavé, neotřelé prostředí, hlavní hrdinka, která vás zpočátku svým chováním štve, ale nakonec jí porozumíte. Perfektní naznačení toho, co by se mohlo dít v dalších dílech vzhledem k vedlejším postavám. Jediné, co mne mrzelo, byla mapa (moc rozmazaná a neúplná) - možná bude v dalším díle lépe graficky pojatá.

22.12.2023 4 z 5

Budu ti nablízku Budu ti nablízku Michael Robotham

Přiznám se, že hodně knih čtu kvůli hlavním hrdinům a jejich osudu. Tady je to také tak, takže odpouštím trošku slabší detektivní linku (snadno uhádnete motiv a možnost tipnout si jmenovitě i pachatele dostanete vlastně až ke konci příběhu). Ale jinak čtivé - a moc dobře se nám ty vzájemné vztahy vyvíjejí, proto se těším na další díl.

17.12.2023 4 z 5

Každý tvůj nádech Každý tvůj nádech Jennifer L. Armentrout

Celá série, i tento díl, je spíše pro mladší čtenářky (nic proti tomu), takže děj trošku jednodušší - v podstatě hodně o lásce a vztahu hlavních postav, ale vše bylo nakonec vyřešeno, takže dobré zakončení.

11.12.2023 4 z 5

Poslední gambit Poslední gambit Jennifer Lynn Barnes

Poslední díl zcela naplňoval anotace na celou sérii - mnohem více hádanek a rébusů než v předchozích dílech, někdy až moc. Hvězdičku ubírám za příliš propletené rodinné vztahy a menší uvěřitelnost. Ale kniha i celá série určitě pobaví a zaujme.

04.12.2023 4 z 5

Atlas: Príbeh tatka Slaného Atlas: Príbeh tatka Slaného Lucinda Riley

Dokonalé zakončení celé série, kdy se všechny rozvázané konce spojí a osvětlí každý jednotlivý příběh všech sester. Čtenáře to až nutí přečíst celou sérii znovu. Moc všem doporučuji.

29.11.2023 5 z 5

Zázračná voda Zázračná voda Masaru Emoto

Velmi zajímavé myšlenky, o jejichž pravdivosti se lze jednoduše přesvědčit (pokusy s krystaly). V mnohém s autorem souzním, i když moje cesta je trošku jiná, ale cíl máme stejný,

22.11.2023 4 z 5

Až najdu klíč Až najdu klíč Alex Ahndoril (p)

Na mne moc průměrné - spíše taková povídka - málo propracované postavy, ani prostředí není vykresleno poutavěji - a to nesrovnávám ani s Joonou (vůbec nelze) ani s A.Christie (té to nesahá ani po kotníky). Přečíst se to dá, ale je spousta lepších detektivek. Možná ta příští...

19.11.2023 3 z 5

Řetěz z trnů Řetěz z trnů Cassandra Clare (p)

Skvělé zakončení celé série (lepší než Temné lsti, asi na úrovni Pekelných strojů, Nástroje smrti to asi nepředčí). Opět musím přiznat, že čtenář stále porovnává rody a rodovou spřízněnost s postavami z ostatních sérií - a někdy je to dost nejasné (přeci jen tady vystupují postavy z přelomu minulého století), přesto zde najdete některé odkazy na dění v jiných knihách - to potěší...

15.11.2023 4 z 5

Noční návštěvník Noční návštěvník Jeffery Deaver

Klasický Deaver - zamotávat, mlžit a překvapovat. Osobně mě trochu nudily pasáže o zámcích, ale pro jiného čtenáře to může být zajímavé.

30.10.2023 4 z 5

Co už nikdy nepřebolí Co už nikdy nepřebolí Lucy Score

Nebyla to kniha úplně podle mého gusta - myšlenkové pochody a výlevy některých postav mi byly proti srsti. Ale příběh se docela rozvíjel, takže přečíst se to dalo. Příště méně vulgarismů, to mi k romantice nesedí...

21.10.2023 3 z 5

Korunní princezny Korunní princezny Catherine Doyle

Skvělá fantasy knížka pro opravdu YA (dobrodružství, láska, magie, romantika, žádné explicitní erotické scény). Moc jsem si to užila a jsem zvědavá, jak se autorkám podaří vykouzlit příběh z "ledového království".

16.10.2023 5 z 5

Příliv démonů Příliv démonů Laurie Forest

Tak to byla opět síla - síla lásky, vzdoru, ztrát i nálezů. Úžasná série s hlubokým podtextem.

05.10.2023 5 z 5

Temná harmonie Temná harmonie Laura Thalassa

K poslednímu dílu jsem asi přistupovala více kriticky, přeci jen předchozí díly byly skvělé, a tak jsem měla asi příliš velká očekávání, která nebyla zcela naplněna. Ano, velmi čtivé, originální, romantické i humorné, ale na mne příliš mnoho sexuálních scén v nejnevhodnější dobu - pokud by byly nahrazeny více pátráním, potěšilo by mne to, protože takto na velké rozuzlení dojde moc rychle a bez hlubšího vysvětlení. Navíc jsem čekala, že se konečně v tomto díle více zapojí Temper a bude také více objasněn celý její původ - no, možná to bude v další sérii, kterou samozřejmě nevynechám.

14.09.2023 4 z 5