nelcisko nelcisko komentáře u knih

Mé roky s Ferrari Mé roky s Ferrari Niki Lauda

Nemůžu říct, že v této knize jsem všemu rozuměla (myslím tím některé pojmy), jelikož jsem žena a tak přímo se těmto věcem nevěnuji, ale také mohu říci, že mě kniha bavila a zaujala tím, čeho mě nikdy nikdo neučil. Motoristický sport, to, o čem vám ve škole nepoví a celkově v životě se o tohle nebudete zajímat. Snad jenom jako lajk či divák. Knihu jsem četla déle než jsem chtěla, ale s ohledem na spousty věcí kolem, jsem neměla mnoho času, jinak bych knihu přečetla jedním dechem, jak byla pro mně zajímavá. Vřele doporučuji všem, kteří se chtějí víc dozvědět o tomto sportu nebo o Nikim Laudovi a o Ferrari. Za podívanou stojí i film Rivalové,který ukazuje i na nebezpečí tohoto sportu, které je dobře popsáno i v této knize.

06.06.2014 5 z 5

Volání divočiny (adaptace) Volání divočiny (adaptace) Jack London

Pravda, četla jsem jen Volání divočiny a bohužel jsem se nedostala dál, takže Povídky z Aljašky přečtené nemám :) Ale zas tak moc mi to nevadí, jelikož jsem se dlouho musela překonávat k tomu, abych vůbec dočetla Volání divočiny. Příběh je to určitě nevídaný a svým vyprávěním i místy velmi zajímavý. Bohužel mě nenadchnul natolik, abych si knihu vzala do ruky po druhé, nebo abych si myslela, že bych si mohla přečíst nějaké další kousky Londona. Někomu bude určitě vyhovovat, ale u mě příliš nezabodoval.

23.03.2014 3 z 5

Verše Verše Arthur Rimbaud

Emily Dickinson mě uvedla do světa poezie, stejně jako mě Stephenie Meyerová uvedla do světa románů. Musím říci, že za svůj život jsem doposud přečetla něco to málo z povinné četby a onu úžasnou, mou oblíbenou Emily Dickinson. Arthur Rimbaud je zcela jiný kalibr, nechci tím ale říci, že by byl v něčem od Emily lepší. Jeho impresionismus mě učaroval a nadchlo mě, jak v brzkém věku už dokázal psát tak dobře. Někdy jsem měla problém básně pochopit, ale většinu jsem pochopila rychle a mnoho z nich jsem si doslova zamilovala. Vřele všem doporučuji tuto četbu, kteří nepohrdnou dobrou poezií.

14.01.2014 5 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Kniha se četla poměrně rychle, neboť byla velmi krátká, ale také docela čtivá. Z počátku mě to moc nebavilo, neustále jako by se omílalo to samé pořád dokola, ale zhruba v polovině to vneslo nějaké napětí nebo zajímavost. Přiznávám, že jsem od knihy čekala trochu víc, jelikož mi bylo řečeno, jak se budu štítit Řehořova těla a jak je všechno do detailů popsáno. Ano, do detailů všechno popsáno je, čtenář si může dokonale tu "věc" představit, ale nijak mě to nelekalo, neděsilo... Takže trochu zklamání. No a posledních deset stran mě dost překvapilo, neboť jsem myslela, že rodina bude alespoň trochu tesknit a ono to bylo spíše naopak. Kniha na mě udělala dobrý dojem, ale už bych si ji podruhé asi nepřečetla :)

09.01.2014 4 z 5

Inspiromat Inspiromat Břetislav Hartl

Toto "dílo" snad ani nemohu nazvat dílem, snad ani knihou ne. Nevím,jak to mám ocenit, a tak jsem dala tři hvězdy. Není to román, není to nic, co by člověka uchvátilo. Avšak nemohu popřít, že by se to nedalo číst. Jednoduše několik citátů a přísloví. Je to hezky udělané, ale to je asi vše.

29.12.2013 3 z 5

Kniha se čte lehce, text je až primitivní, ale popisy jsou velmi zdlouhavé, což mi často vadilo. Přišlo mi, že v knize není moc děje a všechno se hrozně pomalu přesouvá z místa na místo. Čekala jsem toho trochu víc, jak od hrdinů, tak jsem čekala trochu zajímavější děj. Nemůžu ale říci, že by kniha byla špatná, avšak z pohledu jiné knihy, "Ostře sledované vlaky", z které jsem byla nadšená, se díla moc srovnávat nedají. Čekala jsem víc, ale bohužel.

19.12.2013 3 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Velmi dobře čtená kniha, četla se mi jedním dechem a mnohdy jsem se lehce vžila do citů "hlavní" hrdinky, Elizabeth. Příběh se mi moc líbil, ale očekávala jsem od knihy trochu víc, snad i kvůli filmu. Proto to trochu zklamalo mé očekávání a pár věcí bych vytkla, někdy až příliš pomalý děj... Jinak myslím, že je to jedna z těch lepších knih :)

16.12.2013 4 z 5

Domácí kuchařka Domácí kuchařka Magdalena Dobromila Rettigová

Napíšu asi jen to, že kniha se moc číst nedá. Jelikož je to kuchařka, na počtení bych potřebovala hodně dlouhou dobu, ale jazyk, kterým je psaná, je zajímavý. Nicméně, zaměřila jsem se na básně a vzpomínky ze životy Magdaleny Dobromily Rettigové, a nebylo to nijak špatné čtení.

02.10.2013 3 z 5

A básníkem být nechci A básníkem být nechci Emily Dickinson

Básně moc nečtu, to je pravda, i když jsem si jich několik vyslechla ve škole asi jako každý. Nějkteré knihy mě uchvátily, ale bylo jich příliš málo, snad dvě... Ale tahle mě nadchla! Přála jsem si ji k Vánocům a skončila jsem ji číst teprve teď, vskutku dlouhá doba, ale nemohla jsem to jen tak přeletět jako nějaký román. V každé básni byla nějaká úvaha a myslím, že když si knihu přečtu třeba za měsíc, zase budu mít nad čím přemýšlet. Opravdu doporučuji! :))

20.08.2013 5 z 5

Vlastní životopis Vlastní životopis Agatha Christie

Musím uznat, že tuhle knihu jsem četla opravdu dlouho. Nebylo to tím, že by kniha měla tolik stran, ale z důvodu, že se občas nečetla lehce. Je velmi zajímavé číst něčí vlastní životopis, napsán přímo tím člověkem. Jsou chvíle, kdy se u čtení nudíte, protože autor popisuje věci, kterým moc nerozumíte, někdy vlastně vůbec, možná i proto, že tento životopis je z jiného období, než jste vy sami. Ale dávám této knize nejlepší hodnocení, jelikož byly i chvíle, kdy jsem knihu nemohla odložit a samotný konec mě opravdu dojal. Když jsem dočetla poslední řádek epilogu, nemohla jsem uvěřit, že už je konec. Skončí se něčí život a vlastně, jako kdyby jste to prožívali vy sami. Neuvěřitelné jak něčí kniha- životopis, může ve vás tolik zanechat. Knihu doporučuji :)

04.08.2013 5 z 5

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Myslela jsem, že to bude unikátní kniha, kterou když začnu číst, nebudu chtít skončit, ale to byl velký omyl. Zápletek bylo sice dost už od začátku, ale přesto mě to velmi nudilo a stále jsem si kladla otázku, proč je tato kniha kladena za bestseller? Nicméně jsem knihu neodložila, ale snažila jsem se ji dočíst a popravdě řečeno, kniha začala být zajímavá až někde na 250 straně, což už je skoro konec. Takže moc nechápu, proč je tato kniha tak dobře hodnocená, když jsem od této autorky četla už i lepší knihy.

14.02.2013 4 z 5

Paní Parkingtonová Paní Parkingtonová Louis Bromfield

Hrozně jsem se na tuhle knihu těšila, ale ukázalo se, že jsem se neměla ani na co těšit. Některé útržky byly zajímavé, ale co jsou to útržky oproti celé knize. Musím říct, že mě kniha opravdu nudila jak už dlouho žádná a musela jsem se překonávat k četbě několik měsíců, takže jsem knihu četla po částech. Možná se někomu bude líbit, ale pro mně byla příliš nudná, bez nějaké zápletky nebo se zajímavým dějem.

26.12.2012 2 z 5

Příliš hlučná samota Příliš hlučná samota Bohumil Hrabal

Kniha mi přišla dost nudná s porovnáním knihy "Ostře sledované vlaky", jelikož jsem tuhle knihu četla dřív a měla velmi komické prvky, natož "Příliš hlučná samota" byla úplně jiná. Celkově jsem se nudila, protože kniha je celou dobu popisuje jednu věc stále dokola, jen jinými slovy. Knihu akorát zachraňuje to, že se občas objeví nějaká vzpomínka hlavního hrdiny. Možná někoho z Vás bude kniha zajímat, mě přišla dost slabá :)

29.11.2012 3 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Musím říct, že mě kniha docela upoutala. Sice není to můj typ, který bych si vybírala z hloubi duše, ale zajímalo mě, jaká je knížka oproti filmu. Celou dobu mě kniha bavila, byla komicky podtržená a tím se mi nezdála nudná, jako většina knih z povinné četby. Dokonce mě vtáhla do děje a konec byl pro mě napínavý a velice zajímavý. Můžu dokonce říct, že některé myšlenky se mi zdály tak podobné, že nakonec usuzuji, že kniha je velice dobrá.

12.11.2012 4 z 5

Únik Únik Daphne du Maurier

Je asi taková, že vás nenechá se odtrhnout. Člověk má pocit, jako by vyprávěla o něm samotném, jako by to sám prožíval. Určitě doporučuju, nadchla mně a mám z ní krásný pocit :)

29.09.2012 5 z 5

Já nebyl u tebe, když přicházelo jaro Já nebyl u tebe, když přicházelo jaro Mary Westmacott (p)

Začátek nijak zajímavý, ale s narůstajícím napětím, se kniha stává lepší a víc pochopitelnou. Člověk se pak začíná vžívat do všech situací a přemýšlí, jak by se zachoval na onom místě. U mně je asi problém takový, že spíš souhlasím s manželem hlavní postavy, než s hlavní postavou :D Ale celkový dojem z knihy je velmi uspokojivý :)

Oči milenek Oči milenek Vítězslav Nezval

Strašně se mi to líbilo číst, člověk si připadal, jako by básně byly napsány přímo pro něho :)
Například báseň "Až se ti zasteskne" byla přímo nádherná...

Až se ti zasteskne, přijď.
Až se ti slza v oku zableskne, ty přijdeš, viď!
Z té noci přeteskné, nezbude ani hvězda, ani rybářská síť
a nový den se rozbřeskne.
Ty přijdeš. Přijď!

25.09.2012 3 z 5

Dvojí život Heleny Grahamové Dvojí život Heleny Grahamové Anne Brontë

Začala jsem číst a nemohla skončit! Prostě úchvatná, skvostná, jedná z nejlepších knih! :)

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Prvně jsem viděla film, ale pak jsem se nějak rozhodla si přečíst i knihu :) Nemohu tvrdit, že kniha je lepší než film, příjde mi to na stejno, a proto už u mně kniha tolik nezabodovala. Ale i přes to se mi líbila :)

25.09.2012 4 z 5

Zachráníš mě ráno Zachráníš mě ráno Joy Fielding

Přečetla jsem ji během pár dnů a klidně bych si ji přečetla znovu, i když vím, kdo je vrah. Prostě fantastická! :)