Domácí kuchařka

Koupit

Domácí kuchařka - kterou vydáváme tak,aby jí bylo možno bez obtíží použít v dnešní kuchyni - leckoho překvapí.

Spolu s ukázkami z beletristického díla M. D. Rettigové a čtením o její osobnosti vychází k 200. výročí autorčina narození.

https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64539/domaci-kucharka-64539.jpg 4.540
Literatura naučná, Kuchařky
Vydáno, Odeon

Kniha Domácí kuchařka

draka
06.08.2020

Knížka mně nemohla v knihovně chybět, pořídil jsem si ji do sbírky kuchařek, ale nepoužívám ji jako kuchařskou příručku, protože je moc krásně vyvedená, ale pročítám si ji jako poetickou prózu.
Přesto bych měl nějaký jednoduchý, časově nenáročný recept vyzkoušet. Je po dešti, jdu nabírat kopu šneků na postní stravu: „Šneci nadívaní“. Cesta křížená plzáky španělskými a šneků mně bylo líto, z cesty jsem je přenášel do trávy. Raději si dám půst.

h.belaiova
17.07.2020

Teprve jsem si knížku pořídila. A přečetla něco málo o ní samotné. Už se těším až něco podle jejích receptů uvařím.

Liteket
30.06.2020

Zajímavá a zábavná, tak bych asi ohodnotila tuto kuchařku. Je neuvěřitelné s jakým elánem se někdo může kuchařině věnovat..

intelektuálka
31.07.2017

Asi to moc lidí neví, že byla i spisovatelka. V této knize jsou mimo receptů i ukázky z její beletrie. A ty recepty, ty by měla číst každá kuchařinka.

MorriconeTheGod
11.05.2017

Překvapilo mě jak exotické ingredience kolikrát používala. Ostatně spousta, neřku-li většina, i samotných receptů působí dnes už velmi exoticky.

Noita
20.02.2017

Četlo se to jako beletrie a verdikt zní - ráda bych se k Rettigovým dala pozvat na večeři :-)
Postní tabule pro 6 osob a pouhých 12 chodů...jak to mohli hlady vydržet :-) Zato slavnostní 35 chodů. A ne že by ty chody byly pidi po francouzském stylu. Telecí hrudí obložené šedesáti raky mi přijde pro 6 osob až až a kam dali ty další chody?
Některé snazší pokrmy nevyžadující nedostatkové zboží jsem ozkoušela a dva z nich se v kuchyni i ujaly natrvalo. Chutnaly však všechny. Višňová zmrzlina je dokonalá.

Hanina61
13.09.2015

Pro mě jako milovnici a sběratelku kuchařek je tahle knížka parádní. Nedá se sice číst v jednom zátahu, ale na občasné prolistování, začtení, popřípadě přípravu nějakého zajímavého receptu je skvělá. Doplněna zábavným líčením autorčina života a doby, plus její povídkovou tvorbou. :-)

BiiZet
18.03.2015