Inspiromat

Inspiromat https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134161/inspiromat-134161.jpg 4 18 6

Vtipné výroky slavných lidí nejrůznějších profesí, nejrůznějších dob, domácích i světových, také však jednotlivá národní přísloví v tematickém řazení: I. Mladý gentleman, který se hodlá oženit, by se rád seznámil. II. Vilík nestojí za nic, prodáme ho. III. Mládí je božská nemoc, z níž se každý den trochu uzdravujeme. IV. Život je krátký, samozřejmě - ale v poměru k čemu? V. Poslední slova. VI. Dva je tisíckrát jedna. Vll. Máš-li dobrého přítele, máš víc než on. VIII. Chtěl bych mít kapku štěstí, nebo sud rozumu. Prémie 5. ročníku edice Máj... celý text

KarelKeslly
19.06.2023 5 z 5

mám ji doma po mamce a musím říci, že již v dětství jsem se některými citáty inspiroval a i dnes je v nich dost na to, aby daly člověku "chuť" žít a ne jen "přežívat" ;-)

willy9203
31.03.2021 4 z 5

Ten název je rozhodně trefný, opravdu se zde člověk může inspirovat. A jak již napsala kap66, před revolucí tu skoro nic podobného nebylo. I já jsem odtud čerpal zdroje pro různá přání. A za tímto účelem lze to dílo používat stále, ač je asi aktuálně zválcováno internetem.

Radka1911
27.06.2019 5 z 5

Perfektní oddechovka a "inspiromat". Použitelné kdykoli pro zlepšení nálady.

kap66
19.12.2017 5 z 5

Některé knížky přece nejsou určené k soustředěnému čtení. Prostě si v nich chvíli čtete, přeskakujete, možná si i něco občas vypíšete - já byla nadšená, že tuto knížku mám, protože jsem ji hojně využívala při psaní blahopřání k svatbě a dalším radostným událostem. Tedy myslím v době, kdy se se sbírkami citátů ještě neroztrhl pytel (jak se stalo po roce 1989), a samozřejmě v době bez internetu. Nejvíc mě v dětství (!) zaujala Poslední slova. Víte např., co řekl Puškin? "Sbohem přátelé" - s pohledem upřeným na svou knihovnu. Krásné, že?

babicka_amalka
24.02.2017 5 z 5

ano, není to román - je to "jen" sbírka výroků; přesto jsou mnohé nejen k zamyšlení, ale mnohé i k úsměvu; a zamyšlení bývá často zdrojem další inspirace - proto "inspiromat"; rozhodně nemohu souhlasit s hodnocením "nelcisko", je to rozhodně smysluplnější počin vydat takovou knížku, než kdejaký brak (a že by se ho tu našlo!);

nelcisko
29.12.2013 3 z 5

Toto "dílo" snad ani nemohu nazvat dílem, snad ani knihou ne. Nevím,jak to mám ocenit, a tak jsem dala tři hvězdy. Není to román, není to nic, co by člověka uchvátilo. Avšak nemohu popřít, že by se to nedalo číst. Jednoduše několik citátů a přísloví. Je to hezky udělané, ale to je asi vše.

Břetislav Hartl
česká, 1927 - 2010