nelcisko nelcisko komentáře u knih

Ze života lepší společnosti Ze života lepší společnosti Josef Škvorecký

Humorná kniha, velmi čtivá, ale nemohu říci, že by to bylo něco extra :)

25.09.2012 3 z 5

Umění milovat Umění milovat Publius Ovidius Naso

Spíše než naučilo, pobavilo :D

25.09.2012 2 z 5

Staré pověsti české Staré pověsti české Alois Jirásek

Fuu...hrozné. Alespoň pro mně, kdyby to bylo alespoň nějak zajímavěji popsáno, ale ono se to táááhne...

25.09.2012 1 z 5

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Nemůžu říct, že by mě to uchvátilo, ale mohu alespoň říct, že mě to neunudilo k smrti, jako některá povinná díla k maturitě. Takže...kdo jde k maturitě, je dobré si to přečíst. Jinak asi nemám moc co říct.

25.09.2012 2 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Na chvíli jsem se vrátila do dětských let a to se mi líbilo :) Ale proto, abych v těch dětských letech chtěla opravdu setrvat, bych si raději přečetla np. Harryho Pottera :) Takže když toto dílo ohodnotím třemi hvězdičky, myslím, že se nikdo hněvat nebude.

25.09.2012 3 z 5

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Asi víc než do role Olivera jsem se vžila do role Nancy, jelikož žila v prostředí, které mě děsilo, ale zároveň tak fascinovalo a přitahovalo, že jsem se od něho nerada v knize odlučovala, což se stávalo díky Oliverovi. A taky asi víc než postavu Olivera jsem si ze všech nejvíc zamilovala Fagina :) Jinak se mi kniha velmi líbí a nemohu si ji vynachválit. Dokonce mi ukapla slza, když se na konci loučil Oliver s poblázněným Faginem :D No...vřele doporučuji :)

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

(SPOILER) Nevím proč, ale i když byl v knize Heathcliff líčen jako nesprávný člověk, já si ho oblíbila. Nelíbilo se mi, jaké konal činy po smrti Kateřiny, ale soucítila jsem s ním. Proto si myslím, že kniha je velmi dobře napsána, jelikož jsem se dokázala vžit do hodně postav a dokonce i do této. Je to moje srdeční záležitost :)

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Ani nevím, jak jsem se k této knize dostala, ale jsem za to ráda. Miluju tuhle knihu, úplně jsem do ní poblázněna a je má nejoblíbenější. Kdo nečetl, jenom ztrácí čas :)

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Asi prvními sto stranami jsem se musela nějak prokousat, ale pak přišlo to nejlepší. Nemohla jsem se od knihy hnout, jak byla napínavá a provázená různými emocemi. Moc se mi líbila.

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Prvně jsem viděla film a byla jsem ním poblázněna jako spousty jiných holek v mém věku. Ale pak jsem si přečetla knihu a ta mě docela nadchla! Nikdy bych neřekla, že film může být oproti knize úplný propadák, ale tady to tak je. Kniha se mi úplně zalíbila, nadšená jsem byla hlavně z toho, že dílo je psáno v ich-formě, takže jsem mohla dopodrobna číst Belliny pocity. Vřele doporučuji.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Poezii moc nemusím, ale tahle kniha se čte jedním dechem. Navíc se mi dost zalíbila, je jednoduchá a zároveň skvostná. Můžu jen doporučit.

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Nemohla jsem si pomoct a po necelém roce jsem si dílo musela přečíst ještě jednou. Teď s klidem a hlavně pomalu. Stále mohu říci, že je to velmi náročné dílo, alespoň pro mne, ale i přes to jsem se v něm vyznala už lépe, než předtím. Člověk na taková díla musí už mít trochu rozum nebo co, protože teď jsem pochytila opravdu vše a před necelým rokem skoro nic, možná za to může škola :D Nicméně dílo hodnotím již úplně jinak, strašně se mi líbilo a myslím, že český národ by měl být hrdý, že má takovou vzácnost :)