Mé roky s Ferrari

Život jednoho velkého závodníka ve formuli 1. Pohled do zákulisí velkých cen. Vzestupy a pády z dob, kdy závody byly plné nebezpečí a umění jezdit.

https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/67471/big_me-roky-s-ferrari-vsL-67471.jpg 4.154
Literatura naučná, Biografie a memoáry, Sport

Vydáno: , Mladá fronta

Protokoll - Meine Jahre mit Ferrari, 1977

Kniha Mé roky s Ferrari

RoBertino27

Názory Laudy na to, co jeho kariéru učinilo zásadním - nehodu na Nürburgringu, ale také na kolegy, stáj Ferrari a závodění vůbec. Ukazuje, že tento Vídeňák vůbec nebyl osobou, jíž byste snadno pochopili. Mnohdy nečekaná až zbrklá rozhodnutí - přičemž s ohledem na datum vydání v knize není zachycen rok 1979 a následné události - nekompromisní postoje a balancování na hraně popularity. To je Niki Lauda, jemuž novináři často udělovali nepopulární citron jako symbol pro pilota, s nímž není lehké se domluvit.

Rozmarýna Rozm
06.07.2020

Na formuli jedna jsem se strašně ráda v době, kdy jezdil Niki Lauda, dívala a vždy jsem mu fandila, aby vyhrál. Když jsem tenkrát viděla v TV tu jeho havárii s požárem auta, tak jsem ani nevěřila, že přežije. Proto mě velmi zaujalo jeho vyprávění o tom, jak mu kněz dával poslední pomazání. Je to prostě skvělá kniha a jsem ráda že jsem se dozvěděla něco o zákulisí tohoto nebezpečného sportu.

Azmodan
08.11.2019

Kniha má dvě části. Ta první pojednává o Laudových letech u Ferrari. Tato část mě moc nebavila. Na mě příliš chaotické, nedisciplinované a útržkovité. Upřednostnil bych více chronologického stylu řazení knihy. Druhá část obsahuje jednotlivé kusé pasáže pojednávající o Laudově zadlužování se pro závodění, jeho domu atd....Tato část není špatná, ale pro mě to také nebylo nějak strhující.
Kniha však obsahuje útržky, které jsou velmi zajímavé. Již mnou zmíněné zadlužování se kvůli závodění a nebo pojednávání o nebezpeční při závodění, jednání s Ferrarim atd. To jsou opravdu zajímavé pasáže na jejichž základě si člověk může vykreslovat Laudovu povahu a může ho začít chápat jako člověka. Škoda jen, že zbytek knihy není uspořádán trošku...více uspořádaně.
Dle mě však kniha za přečtení stojí.

katy238
10.10.2019

Jednoduché povídání o Niki Laudovi a s Nikim Laudou. Kniha se nedostává nikomu z aktérů příliš pod kůži, neukazuje různé vrstvy osobnosti jezdců ani neodhaluje závratná tajemství. Je to čtení o silných vozech a o mužích, kteří jim vládnou. Jako jednoduchá četba ideální, je však dobré o osobnosti Nikiho Laudy něco vědět už před přečtením knihy, jinak mohou některé pasáže působit zmateně.

Honza89
23.04.2019

O Nikiho Laudu jsem projevil zájem po shlédnutí filmu Rivalové. Jeho osobnost mě upoutala a chtěl jsem se dozvědět více o jeho životě. V tomto směru knížka splnila má očekávání a doporučuji ji k četbě.

Messilina
11.04.2019

Knihu jsem četla už před delší dobou, ale velmi dobře se pamatuji na to, že se mi líbila. Jak bylo už níže řečeno, kniha je rozdělena do více částí. Ale já si myslím, že se tyto části vzájemně dobře doplňují.

SuzukiZ
21.10.2017

Kniha je rozdělena do 3 částí-první část knihy (vyprávění ich-formou) byla velmi zajímavá, další dvě části byly pojaty pro mě příliš.. žurnalisticky a nezáživně :( mám ráda prostředí formule 1, ale tato kniha mě trochu zklamala.

Ranuncul
19.04.2017

Perfektní knížka,výborně napsaná.Koho toto téma spoň trošičku zajímá,doporučuji.
Niki Lauda působí jako obrovský sympaťák :-).