Nelasp Nelasp komentáře u knih

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Pohodové čtení na deštivé odpoledne, líbí se mi jednoduchý styl, u kterého si odpočinu. V rámci žánru si myslím není kniha krokem vedle.

19.04.2022 5 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Dočtěno po třech čtecích maratonech v průběhu cca dvou měsíců. Kniha je úžasná, ty popisy postav a děje jsou zkrátka dokonalé, člověk se nestačí divit, jak propracované to autor všechno má. A těch emocionálních facek, co nám čtenářům autor uštědřil bylo nepočítaně. S předchozími díly srovnávat nebudu, každý je jiný a posouvá děj jinak a jinam. Těch téměř 1200 stran opravdu stojí za přečtení.

01.03.2019 5 z 5

Román pro ženy Román pro ženy Michal Viewegh

Lehká oddechovka, u které nemáte pocit, že by vám úplně klesalo IQ.

20.11.2017 4 z 5

Všechno nebo nic Všechno nebo nic Eva Urbaníková

Kupodivu se mi víc líbil film, což se stane málokdy. Kniha nebyla špatná, četla se dobře, ale mám problém s ženskými postavami, které se tváří jako silné a nezávislé a potom nechají chlapa, aby s nima vyorával dle chuti.

23.10.2017 3 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Oproti Pýše a předsudku obšírnější kniha, krásně napsané, dokonale vykreslené charaktery postav. Jedna z mých oblíbených knih.

08.10.2017

Milenec lady Chatterleyové Milenec lady Chatterleyové David Herbert Lawrence

Knihu jsem četla už kdysi na gymplu. Líbila se mi, dobře poukazovala na úplnou absurditu společenského uspořádání.

08.10.2017 4 z 5

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Těžká ruská klasika, žádná oddechová četba. I přes to je však kniha strhující, nutí k zamyšlení nad spravedlností, sílou lidského svědomí a nad řádem, který světu vládne. Jedna z mála knih ruských velikánů, kterou jsem byla schopna přelouskat a která mě neodradila.

01.10.2017 4 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Napínavá jednohubka. Četla jsem v originále a opravdu mě kniha dostala- musela jsem pokračovat dál a dál, abych zjistila, jak to všechno vlastně bylo a je.

01.10.2017

Tess z d'Urbervillů Tess z d'Urbervillů Thomas Hardy

Veskrze smutná kniha o statečném boji mladé ženy se svým údělem. Mladá dívka svedená proutníkem, ke které štěstí bylo velice skoupé. Líbí se mi vyvrcholení příběhu- happyend jsem snad od takto laděné knihy ani nečekala. Nejvíc mě zklamal Angel, který svým chováním po odhalení toho, co se mu Tess celou dobu snažila říct dosti napomohl tomu, jak hořkosladce celý příběh skončil. První kniha od Hardyho, kterou jsem četla- určitě však ne poslední. Opravdu mistrovské dílo.

01.10.2017 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Ten konec musel být??? V tomto díle mi vadily neutuchající hádky Tris se Čtyřkou, což dost omezilo děj samotný. Jinak je kniha poměrně čtivá a ústřední téma je velice aktuální.

01.10.2017 4 z 5

Žert Žert Milan Kundera

Moje první a prozatím i poslední setkání s Kunderou (momentálně opravdu nemám v plánu to měnit). Jeho styl mi prostě nesedí a ačkoliv uznávám literární hodnotu jeho díla, jde jeho dílo mimo mě.

30.08.2017 3 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Robert Langdon je takový symbolog-McGyver. Kniha se mi moc líbila, měla spád, nenudily mě nějak moc ani nábožensko-historicko-poučné pasáže, které příběh samotný usazovaly do kontextu. Těším se na další setkání s Danem a Robertem.

30.08.2017 5 z 5

Malé ženy (skrátené vydanie) Malé ženy (skrátené vydanie) Louisa May Alcott

Kniha, která pohladí na duši, donutí vás se zasmát i upadnout do melancholie. Moc se mi líbí způsob jakým jsou pojaty ženské postavy... jsou to silné ženy s vlastním názorem.

31.07.2017 5 z 5

Tiny Pretty Things Tiny Pretty Things Dhonielle Clayton

Tak na to, že už nějakou dobu asi nejsem úplně cílovou skupinou této knihy, jsem si ji docela užila, chystám se hned na další díl. Četlo se to dobře.... Je to prvoplánové? Ano. Je tam milion klišé?? Ano. Baví mě to? Sakra ano. Přesně takhle si člověk představuje baletní prostředí, celkově mi připadá, že tanec tuhle chorobnou soutěživost nějak podporuje v momentě kdy z něj přestane být zábava a stane se z něj vášeň. Takže já jdu s klidným svědomím pokračovat v baletní Gossip girl a doufám, že i pokračování bude stejně plný klišé a prvoplánovosti...

07.03.2024 5 z 5

Pár minut lásky Pár minut lásky Lenka Lanczová

Jediná kniha od Lanczové, kterou jsem kdy vlastnila, zbytek byl vždy vypůjčen z knihovny..... Klasika od autorky, která se drží dost podobného hrubého scénáře, což mi vzhledem k věku, kdy jsem její knihy četla vůůůůbec nevadilo

05.09.2023 4 z 5

Dům duchů Dům duchů Isabel Allende

Chvílemi trošku vykrádačka Sto roků samoty, ale četlo se to dobře.

05.09.2023 4 z 5

Princ a chuďas Princ a chuďas Mark Twain (p)

Kdo z nás si někdy nepředstavoval, že by se stal někým mocným/bohatým??? Tak tady je ukázka toho, že není všechno zlato co se třpytí......

Marie Antoinetta Marie Antoinetta Stefan Zweig

Kniha o životě Marie Antoinetty, bylo to zajímavé, člověk s ní svým způsobem až soucítil chvílemi. Fajn počtení.

Knoflíková válka Knoflíková válka Louis Pergaud

Jedna z prvních knih "bez obrázků", kterou jsem kdy četla. Četli jsme někdy ve třetí čtvrté třídě v literatuře a velmi mě úryvek zaujal, tak jsem si knihu půjčila. Četla se dobře, byla zábavná.

Evženie Grandetová Evženie Grandetová Honoré de Balzac

Balzac byl na gymplu můj oblíbenec, ačkoliv jeho vyprávění je hodně rozvláčné, jeho knihy mě prostě bavily a Evženie byla jednou z těch, která se mi líbila nejvíc.

04.09.2023 5 z 5