nela3812 Online nela3812 komentáře u knih

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Čekala jsem knihu plnou napětí a soubojů na život a na smrt. Nějaké napětí se našlo, ne však ve směru, v jakém jsem jej očekávala. A pokud jde o ty souboje...rozhodně to nebylo tak horké, jak slibuje anotace knihy. Smrtí tam bylo požehnaně, soubojů však o dost méně.

Děj měl příjemný spád a některé části turnaje byli zajímavé. Bohužel jsem v celé knize nenašla nic, co by mi vzalo dech a naprosto mě to vtáhlo do děje. Stejně je na tom i prostředí knihy, které mi nepřišlo nijak zajímavé, naopak mi přišlo spíše zmatečné a nudné.

Co mě naopak velmi bavilo, byly hlavní postavy příběhu. Zamilovala jsem si jejich humor, jejich nebroušené charaktery a energii, kterou všichni 3 oplývali. Líbili se mi vzájemně vztahy a jejich propletení do milostného trojúhelníku, který byl místy dost spekulativní. Ale upřímně si myslím, ze tam skutečně byl a možná si jej v dalších dílech užijeme více.

Nedá mi to a musím se vyjádřit především k princi - jedné ze 3 hlavních postav. Konečně někdo, kdo je sympatický od samého začátku a není to rozmazlené, nafoukané princátko.

Celkově pro mě kniha není takové bum, jaké jsem po všech recenzích čekala. Musím však uznat, ze se jedná o první díl a autorka si snad to nejlepší schovávavá pro další díly.

Hodnotím 3/5

25.03.2022 3 z 5

Začátek po konci Začátek po konci Jana Jordanová

Tohle bylo opravdu moc milé čtení. Od první strany jsem se zamilovala jak do hlavních postav, tak také do světa. Bylo to mé první setkání s námětem smrky a druhé s převáděním duši na druhou stranu. A musím říct, že toto zpracování se mi líbilo více, především protože bylo více promyšlené a nebylo to snadno proveditelné.

Kniha se odehrává v reálném světě a také v podsvětí, které je odrazem reálného světa. Nejsou tam pekelné plameny a chybí také denní světlo. Naopak nechybí zajímavá místa (jako třeba hospoda) a kouzelná “obloha”.

V knize se dočkáme i předvídatelné romantické linky. Musím ale říct, že mě vladař celého podsvětí bavil. Byl mi sympaticky mnohem více, než Ellie, která byla dost často vztahovačná, výbušná a naivní. On je oproti ni klidný, rozumný a silný. A taky je to fešák.

Jediné, co musím knize vytknout, jsou názvy kapitol. Často vyzrazují důležité části následujícího děje. Čtenář je tak připraven o drobná překvapení, které z příběhu obvykle plynou.

Hodnotím 4/5 a doufám, ze se brzy dočkáme tištěného vydání druhého dílu.

28.02.2022 4 z 5

Možná tentokrát Možná tentokrát Kasie West

V pořadí čtvrtá Westovka, která se mi dostala do rukou a musím říct, že je to poprvé, co mě autorčin příběh nevtáhl od samého začátku. Už samotný námět neslibujte mnoho prostoru pro zvraty. A ten jeden jediný byl velmi předvídatelný. Hádka, která byla do příběhu natalačena na sílu, jen proto aby se tam něco stalo.

Ani hlavní postavy v tomto případě nereprezentují žádnou zajímavou problematiku, jako tomu u jiných westovek bývá. Jediné co na nich vidíme je velké ego, vztahovačnost a neupřímná komunikace. Hlavní hrdinka se snaží jít za svým snem, ale úplně nesmyslně kolem sebe kope do všech a všeho okolo. Tenhle příběh z mého pohledu nemůže nabídnout čtenářům tolik, co jiné autorčiny knihy.

Co se mi na příběhu líbilo bylo prostředí a také představování různých květin. V tomto ohledu jsem se, poměrně netradičním způsobem, něco dozvěděla.

Jako vždy příběh plynul na příjemné vlně a přečetla jsem ho během jednoho dne. Autorčiny knihy jsou stále jednohubkou. Moc ráda se k nim vracím, ale v tomto příběhu nevidím žádnou přidanou hodnotu nebo originalitu.

Tohle je za mě první westovka, kterou nedoporučím. Jiné autorčiny příběhy mám mnohem raději. Hodnotím tedy 3/5.

21.02.2022 3 z 5

Magie krve Magie krve Tessa Gratton

Tato duologie je postavena na velmi originálním námětu, jehož zpracování mě bohužel nenadchlo. Hlavní hrdinové díky své krvi mohou provádět magii, to je na nich ovšem to jediné zajímavé. Všichni mi přišli nemastní, neslaní – jakoby z nich už dávno vyprchal život a přitom umí kouzlit! O toho jediného, který s tím byl ochoten pracovat a zkoumat své schopnosti mě autorka navíc připravila….Vážně moc díky!
Co mě překvapilo, bylo, že se obě knihy svými příběhy i postavami propojily, protože dle anotací to tak úplně nevypadalo. Musím však přiznat, že v druhé knize autorka nepřišla s ničím novým a měla jsem pocit, že příběh ještě více zpomalil a začal upadat do neznámých hlubin.
Co mě na knize opravdu bavilo, bylo prostředí. Domy, lesy a hřbitovy, kde se vše odehrává, jsou krásně popsané a příběhu dodávají tu pravou atmosféru. Cítíte z nich to tajemno, záhadno a záludno, co jinak příběhu bohužel chybí.
Jestli se máte něčemu vyhnout, tak je to rozhodně tato série. Po dočtení mi v hlavě neutkvělo vůbec nic, hlavním postavám chybí náboj a samotnému příběhu chybí svižný flow. Pokud toužíte po krvi, rozhodně sáhněte po něčem jiném. Tohle prostě není dotažené do konce a za váš čas to nestojí.

15.02.2022 2 z 5

Strážkyně krve Strážkyně krve Tessa Gratton

15.02.2022 2 z 5

O kolečko víc O kolečko víc David Lauda

Pokud bych tuto knížku měla popsat zcela stručně, řekla bych, že je jedinečná. Její námět je skutečně neotřelý a za svou čtenářskou kariéru jsem se s něčím podobným ještě nesetkala.

Oceňuji a velmi obdivuji autorovu fantazii, se kterou tento příběh vytvořil. Hned z počátku zjistíte, že jste více nereálný příběh ještě nečetli a budete cítit návrat do svých dětských fantazií, které se alespoň na stránkách této knihy stanou skutečností.

Kniha se bude líbit jak malým, tak velkým čtenářům. Troufám si říct, ze tato kniha vás zaujme i kdyby jste byli výhradním čtenářem hororu nebo erotické literatury. Příběh je originální, bláznivý a zábavný. Má své kouzlo, díky kterému vás naprosto pohltí.

Kromě trestných a vtipných přirovnání, obsahuje knížka také krásné ilustrace.

Jediné co mi na knize nesedělo bylo Winstonovo psí pošišlávání. Jeho monology pro mě byli obtížně čitelné. K jeho roli to sedělo, ale pro mě je to jedna z věci kterou v knihách opravdu obtížně čtu a v příběhu bych to osobně mít vůbec nemusela.

Na závěr už jen doporučím číst knihu po kapitolách. Kniha byla vytvořena s opravdu velkou dávkou fantazie a pro mladší čtenáře. Dětská léta už mám za sebou, proto jsem si knihu dávkovala postupně v průběhu 2 týdnů a moc jsem si ji užila.

Hodnotím 4/5

15.02.2022 4 z 5

Madly Madly Ava Reed (p)

Moc jsem se na druhý díl těšila, protože už v prvním mě moc bavila chemie mezi June a Masonem. Bohužel jsem ale měla příliš velká očekávání, která ještě podpořila předmluva autorky slibující zapracování citlivého tématu „sebelásky a sebepřijetí“. Anotace i autorka slibují příběh nabitý energií a hledání sebe sama. Ale kde ten příběh je?

Našla jsem několik momentů, kdy mě energie mezi hlavními hrdiny opravdu bavila, většina knihy se však věnovala omílání těch samých myšlenek. V případě June jsem doufala, že autorka její „nemoc“ a pocity trochu více rozvine a ponoří se více do hloubky. Kromě počáteční zmínce jsme se ale hlubších myšlenek na toto téma dočkali až na samém konci, kde to bylo sice hezky zpracované…ale rozhodně to podle mě neodpovídalo prvotnímu slibu.

Co musím ocenit je humor, ten mě v knize bavil. Upřímně jsem se nad většinou Juniných poznámek od srdce zasmála. Její jízlivé poznámky mě baví. To však už nemohu říct o její tvrdohlavosti a vztahovačnosti. Ale i to k ní patří, i když mi to není sympatické.

No a Mason? To je moje láska. Nebo alespoň byl, než jsem vzala do ruky tuto knihu. Ten chlap zkusil opravdu vše, aby se do něj zamilovala a aby svolila k jedné schůzce. Z těchto dvou hrdinů je pro mě on mnohem více sympatický. Ale i u něj se mohla autorka více pověnovat jeho vnitřnímu trápení s otcem, alespoň by jeho myšlenky byli rozmanitější. I on ztratil tu svou energii.

Téhle knize chybí náboj, který tito dva hlavní hrdinové ještě v minulé knize měli. Dávám 3/5 za ten humor a Masonovy pokusy dostat June, které stojí za to! Ale jinak…L Dost se bojím pouštět do další knihy, která se zaměří na dosud téměř nepoznaný pár…ale na druhou stranu, když k nim nemáme blízko, nemůžeme se tolik zklamat ne?

01.02.2022 3 z 5

Kolonie Kolonie Sam Marsden

Knihu jsem četla v rámci štafety.

Kolonie by mohla být skvělou dystopickou knihou, pokud by však neměla svá ale a ke své škodě jich má bohužel příliš mnoho. Svět jako takový je skvěle promyšlený do nejmenších detailů, ale aby fungoval, musela by být autorka ochotná se o své myšlenky podělit.

Často se v knize setkáme s novými specifickými výrazy, která však autorka nevysvětlí. Zhruba 70% z nich se dá postupně odvodit z textu, nicméně ten zbytek? Stále tápu. Někde své tipy mám, jinde mě nenapadá žádná pozemská alternativa pro některé výrazy. Není nutné vysvětlit vše při první zmínce, nicméně pokud se výraz opakuje, zasloužil by osvětlit.

Postavy mohou působit otupěle a hloupě, nicméně jsou právě v této podobě součástí světa. Ač nejsou zrovna sympatické, tak jsou přesně takové, jak si je pro život na Marsu představuji. Všechny jejich kroky se dali vysvětlit buď jejich výchovou či jejich zdrogováním. Pro jejich vývoj nebylo v knize téměř žádné místo, ale potenciál tam byl! Ale ano, chtělo by to alespoň jednu postavu, která by mi jako čtenáři více přirostla k srdci, pak si skrze ní příběh více užiji.

Příběh z počátku příjemně ubíhal. Seznamovali jsme se s postavami, prostředím a fungováním světa. Avšak konec příběhu byl „šup sem, šup tam“. Autorka opakovaně přeskočila různá časová období a z příběhu utrhla opravdu velké části. Zda chtěla přimět čtenáře k zamyšlení, to nevím, ale z mého pohledu tím příběhu dost uškodila.

Tohle je jedna ze štafet, u které mohu říct, že jsem s komentáři předchozích čtenářů natolik nesouhlasila, až měli vliv na můj celkový dojem z knihy. Možná i to má vliv na mé finální hodnocení 2/5.

30.01.2022 2 z 5

Polibek v Palm Springs Polibek v Palm Springs Catherine Rider

U této knihy doporučuji nečíst anotaci, protože prozrazuje to jediné, co na knize stojí za řeč. Hlavní zápletka je to jediné, co mě na knize bavilo.
Nápad i propracování skvělé, nicméně cokoliv dalšího už nestojí za řeč. Je tedy velká škoda, že se pointa zápletky odhalí hned v anotaci. Proboha proč?

Pokud jde o hlavní postavy, přišli mi oba dva nedospělý. Sasha utíká před videem, které sice vidělo spoustu lidí, ale rozhodně není tak strašné, aby kvůli tomu bylo nutné vyšilovat, měnit barvu vlasů a tón hlasu. Internet je plný hloupých, vtipných i nudných videí, přeci si nemůže myslet, že si celý svět bude pamatovat zrovna to její? A naivita vůči tomu, že jí mají kamarádky rády, jen protože poslouchá stejnou kapelu? Notaaaak…

Jay je je podle mě převtělení zmatku. Ví, že to není správné a přesto to udělá. Ví, že to není jediná možnost, ale přesto po ní sáhne. Ví, že se to dá řešit v klidu, ale přesto to neudělá. Sice má svůj jasný cíl, ale ani trochu nepromyslel způsob, jakým se k němu dostat a při cestě jde skoro přes mrtvoly, i když v hloubi duše nechce.

Jestli se vám bude na knize něco líbit, je to pravděpodobně Jurta, ve které spolu naši hrdinové válčí. Když se otevřou dveře do jurty, zazní zvuk houslí. To je fajn ne? Ale abych nekřivdila – prostředí knihy má opravdu příjemný letní vibe hudebního festivalu.

Třešničkou na dortu byl konec. Král všech klišé a ještě ne příliš povedený. Mělo to být dojemné, srdcervoucí…a to by určitě bylo, kdyby to autorka uměla napsat. Chyběla tomu ta správná energie, napětí a síla. Nemělo to prostě nic.

Hodnotím 2/5 a vám doporučuji sáhnout raději po jiné autorčině knize, snad budete mít větší štěstí.

20.01.2022 2 z 5

Světla na obloze Světla na obloze Lisa Lueddecke

Trochu mě mrzí, že má kniha tak negativní ohlasy, protože mě osobně tento fantasy svět opravdu nadchnul. Rozhodně jej doporučuji číst v období zimy a vánoc, o to silnější bude celá ta sněhová atmosféra. To prostředí je prostě krásné, úplná zimní pohádka. Moc jsem si to užila a v mysli se na ta místa opakovaně vracím.
Hlavní postavy byli sice fajn a velmi sympatické, nicméně mě mnohem více bavili postavy okolo. Vedlejší postavy mi přišli originální a velmi propracované. Především pak sněžní lidé, u kterých mě mrzí jen to, že pro své společenství neměli oficiální název. Přiznávám, že neprůbojné hlavní postavy knize trochu ublížili, protože to čtenáře lehce odvádí od hlavní dějové linky.
Samotný děj je poměrné svižný a čtenáře se ani chvilku nenudí. Nicméně konec příběhu nabral velmi rychlý spád, ale zkušený čtenář to již očekává a nebude zklamaný. Další z mnoha knih, ve které se celou dobu schyluje k obrovské bitvě a ve výsledku je odbitá na pár stranách. Proč? Proč? Proč? Byla to škoda a příběhu to podle mě zbytečně ublížilo. Pár stran navíc by pomohlo.
Recenze vypadá vcelku negativně, a proto Vás možná překvapí hodnocení 4/5. To protože jsem si opravdu zamilovala svět a vedlejší postavy, a věřím, že si Vaší pozornost zaslouží.

01.01.2022 4 z 5

Musím přiznat, že jsem od knihy měla velká očekávání, která nebyla zcela naplněna. Začátek vypadal slibně, příběh nabral příjemné tempo a prvních 100 stran krásně ubíhalo. Autorka čtenářům naservírovala několik překvapivých momentů a zápletek. Dalších 150 stran příběh ubíhal pomalým tempem, a i když se tu a tam hlavním hrdinům něco přihodilo, tak jsem si z toho na zadek opravdu nesedla. Vůbec to ve mně neprobouzelo lačnost číst dál a chtít vědět víc. Poslední stránky to však opět trochu vyrovnali a o zvraty rozhodně nebyla nouze, škoda že si je autorka schovávala až na konec a v příběhu se neobjevovali postupně.
Hlavní postavy mě moc bavili. Vůči sobě byli opravdu různorodé a krásně se v příběhu doplňovali. Příběh je postaven na Taně, přičemž ostatní hlavní postavy se kolem ní střídavě ukazují a nikdy jich tam nebylo příliš mnoho. Pro někoho (jako jsem já), kdo se v postavách ztrácí, to bylo příjemné. Sama Tana pro mě byla sympatickou hlavní hrdinkou, jejíž rozhodnutí jsem sdílela a prožívala společně s ní. Jediné v co jsem doufala bylo, že jí potká trochu jiný osud.
Prostředí bylo trochu zmatečné, popravdě nemám absolutně žádnou představu, jak město chladu vypadá. Mapa by rozhodně potěšila. Nebo detailnější popis částí města. Měla jsem z toho pocit, jakoby se vše nacházelo „hnedle vedle“, ačkoliv tomu tak určitě nebylo.
Hodnotím 3,75/5. Námět knihy mě bavil, ale ocenila bych plynulejší gradaci a lepší popis míst, kde se postavy většinu času nacházeli.

01.01.2022 3 z 5

Dcery hněvu Dcery hněvu Elena Bellmar (p)

Na této knize mě v první řadě zaujalo prostředí Mallorky, na kterou jsem před několika lety vyrazila na svou první dovolenou. Bylo skvělé vrátit se do uliček měst a vesniček Mallorky, ačkoliv bylo tentokrát vše zahaleno záhadnými vraždami. Autorka prostředí popisuje dokonale a mě se při čtení vrátilo mnoho krásných vzpomínek.

Určitě musím zmínit také nápad na příběh, který je bohužel založen na skutečných událostech. Popravdě jsem do přečtení této knihy neměla nejmenší ponětí o tom, že docházelo k únosům a přeprodávání dětí a bylo do toho zapleteno tolik vlivných lidí. Už jen samotné kořeny tohoto příběhu mě hodně zasáhly a jsem moc ráda, že jsem skrze autorku a její knihu mohla tuto problematiku poznat blíže. Rozhodně velké plus za to, jak to autorka celé pojala a dokázala mnoho informací předat velmi čtivým a zajímavým způsobem. Rozhodně se o tom chci dozvědět více a doufám, že i v dalších dílech bude autorka toto téma rozvíjet.

Samotná zápletka s vraždou propojená se zmíněnou problematikou byla právě díky ní naprosto geniální. Místy předvídatelná, ale i přesto skvěle propracovaná. Knihu nebylo možné ani na chvíli odložit a nepřemýšlet o tom, kdo za tím vším stojí a co se vlastně stalo. Rozuzlení je rozhodně neobvyklé a velmi příjemně mě překvapilo.

Postav tu nalezneme mnoho a všechny si díky popisu autorky dokážu živě představit. Ač kniha nemá mnoho stran a předává silný příběh, tak autorka neopomenula ani dostatečně detailní popis postav a jejich charakteru. I na těch několika stránkách jsem si oblíbila majora Toniho Moralese a jeho vyšetřovací metody, vztah s manželkou a dokonce i vztah s jeho tchýní.

Sečteno, podtrženo nemám knize co vytknout a opravdu se těším na další díla z pera autorky. Doufám, že se u nás dočkáme vydání, protože píše opravdu skvěle a zápletka byla originální, což je v této době velmi náročné. Hodnotím 5/5 a s čistým svědomím knihu doporučím milovníkům detektivek.

18.11.2021 5 z 5

Elementálové Elementálové Michael McDowell

Očekávala jsem horor, po jehož přečtení se budu bát vkročit do cizích domů nebo vylézt z toho vlastního. Co jsem dostala? Šílenou rodinku, která spolu komunikuje prapodivným způsobem, oslovují se výhradně jmény a mají skutečně „ujeté“ rodinné zvyky (a to opravdu nemluvím o rituálu s nožem).

Hned v první kapitole jsem si říkala: „Joo je to ujetý, ale vypadá to, že se to rozjede hned od začátku.“ No….pak dlouho nic a dalšího napětí a podivnosti, které lze s námahou přirovnat k hororu jsem se dočkala až v poslední třetině knihy. Tam to pak ovšem nabralo velmi rychlý spád, jako kdyby si autor vzpomněl, že vlastně píše horor.

Na knize se mi moc líbilo prostředí samostatně stojících domů na pobřeží zálivu, k němž bylo možné dorazit pouze za odlivu, a které nedisponovali technologiemi. Písečné duny byly také skvělé a příběhu dodali jiný ráz. Prostředí bylo pro horor skutečně ideální a mě hodně oslovilo.

Prostředí a ujetá rodinka vykouzlili tomuto hororu 3/5. Bát se pravděpodobně moc nebudete, ale pokud chcete nějakou jedinečnou jednohubku, tak tahle kniha bude to pravé.

10.11.2021 3 z 5

Nespoutaná - Probuďte se a začněte žít Nespoutaná - Probuďte se a začněte žít Glennon Doyle

Nebudu vám tu říkat, že Vám tahle kniha změní život – nezmění. To musíte udělat Vy, ale rozhodně Vám pomůže na svět a nejčastější témata ženství pohlédnout z trochu jiného úhlu a věřím, že jsou témata, kde Vám opravdu otevře oči. Je ale v pořádku, pokud s Vámi kniha neudělá vůbec nic, myslím, že i přesto je to velmi zajímavé, i když často náročné čtení.

Knihu jsem přečetla v průběhu 3 dnů a následně o ní 2 týdny přemýšlela, abych Vám mohla podat co nejupřímnější recenzi a také abych zpracovala všechny své pocity, které z ní mám. Našla jsem tolik krásných a upřímných citátů, jako ještě v žádné knize! Lepíky jsou tady více než nutnost (a to je krom štafet obvykle nepoužívám)!

Často jsem s autorkou soucítila nebo jsem se v některých tématech i našla, ale byla i témata, kde jsem její názor nesdílela. To je v pořádku, každý si v tomto příběhu najde to své a někdo třeba vůbec nic, ale věřím, že si kniha zaslouží šanci. Především proto, že autorka našla odvahu a sepsala své nejniternější pocity a myšlenky a předložila je světu.

Popravdě knihy tohoto žánru příliš často nečtu. Tato kniha pro mě však byla příjemným i nepříjemným vystoupením z komfortní zóny, ale rozhodně toho nelituji! Tuhle knihu si potřebujete přečíst, i když o tom ještě nevíte.

10.11.2021 4 z 5

Brána času Brána času Cecilia Randall

Popravdě jsem neměla příliš velká očekávání, ale nakonec mě příběh úplně pohltil. Okamžitě jsem si zamilovala hlavní postavy Alex a Marca, i jejich přátelé. Ve kterých jsem tedy měla zpočátku lehké zpátky, ale později si to sedlo a byla to velká paráda!

Autorka krásně popisuje prostředí středověku, takže jsem se cítila jako bych tam byla také. Zároveň však není nouze a o zvraty a průšvihy, do kterých se naše hlavní postavy dostávají. Pokud se čtenář zrovna nekochá detailně vykresleným prostředím, nabídne mu autorka skvělý a propracovaný příběh.

Knihu jsem dočetla, zjistila, že další díl v ČR nebyl vydán. Zklamání je obrovské a já si jen říkám…můžete mi tu hru prosím také pořídit? Myslím, že nutně potřebuji svého rytíře ze středověku a ta krásná romantická gesta, která tehdy měla ještě skutečnou váhu. I když se romantická linka odvíjí velmi pomalu, tak vás chytne.

A ten konec? Autorka měl rozhodně na výběr mnoho cest, jak příběh ukončit, nicméně si naštěstí vybral cestu mě nejsympatičtější a moje romantická dušička zaplesala.

Tahle kniha je za mě velký doporučením (5/5). Skloubení středověku, současnosti a počítačové hry je tu naprosto geniální!

19.10.2021 5 z 5

Trik Trik Emanuel Bergmann

První 2/3 knihy pro mě byly utrpením. Styl psaní autora mi vůbec nesedl a děj postrádal jakoukoliv zajímavou zápletku nebo postavy. Max byl hloupoučký a Moše neskutečně nevrlý a arogantní. Myslela jsem, že knihu odložím a dočítat jí snad raději nebudu.

Nicméně poslední třetina knihy mě opravdu velmi bavila. Autor konečně pořádně pronikl do válečného tématu, koncentračních táborů a zacházení se židy. Ač se jedná o smutné období historie, byla pro mě tato část nejčtivější. Pokud by celá kniha byla napsána tak jako její závěr, hodnotila bych pravděpodobně úplně jinak!

Velmi mě také zaujala zápletka, kterou nám na konci autor odhalil. Spojení životů tímto způsobem bylo opravdu nečekaná a velmi překvapivé. Zároveň tento „malý“ příběh krásně pohladil na duši a ukázal, jak jsou dobré skutky důležité a jak i drobnost může změnit celý lidský život!

Jen díky závěru knihy hodnotím 2,5/5. Bohužel mi tato kniha způsobem psaní příliš nesedla a já vám jí s čistým svědomím nemohu doporučit.

19.10.2021 2 z 5

Jablečný koláč naděje Jablečný koláč naděje Sarah Moore Fitzgerald

Původně jsem od knihy očekávala, že Meg a Stevie budou více vyšetřovat, co se stalo Oscarovi. Většina knihy však byla vyprávěním o přátelství před tou nešťastnou událostí. I tak to ale bylo milé čtení a já jsem si knížku užila, i když knížka odkazuje i na spoustu ošklivého chování studentů SŠ. Nicméně i na to je třeba poukazovat, a jak víte, v YA literatuře si takových témat velmi cením.

Díky jablečným koláčům má knížka dokonalý podzimní vibe a se svými necelými 200 stránkami je to taková odpolední jednohubka. Pokud budete mít možnost, určitě po knize sáhněte, do těchto dnů je to ideální kousek.

Hodnotím 4/5 hvězd a moc doporučuji!

19.10.2021 4 z 5

Lacrimosa: Rekviem pro Saschu Lacrimosa: Rekviem pro Saschu Alice Scarling

(SPOILER) Knihu jsem četla v rámci štafety. Vytvořila jsem si takový malý (zlo)zvyk. U štafet si většinou přečtu anotaci, jen když se do nich hlásím, a jakmile kniha dorazí, tak už anotaci málokdy čtu znovu. Tady to byla ale velká chyba!

Po tom co jsem několik stran nečetla o ničem jiném, než o sexu jsem se raději znovu podívala do anotace. A panebože! Tohle rozhodně není kniha pro děti a mládež. Když pominu to množství sexu, tak hlavní hrdinka vyloženě vysílá signály, že všechny problémy v životě vyřeší divoký sex!

Vlastnost, vzhled a charisma hlavní hrdinky je svým způsobem osvěžující od typických princezen, nicméně její závislost na sexu mi přijde až nezdravá. Nemluvě o závislosti na cigaretách. Protože co nevyřeší sex, to vyřeší cigáro. Oproti tomu tu máme onoho padlého hrdinu, který je každým coulem dokonalost sama a já už jen čekala, kdy se mu objeví svatozář na jeho „pohlaví“.

Nadpřirozený svět a celkově celé prostředí, kde se děj odehrává, byl nejspíš zajímavou myšlenkou, ale autorka jí bohužel vůbec nedotáhla do konce. Odcházím s pocitem, že náš svět je plný motelových barů. Nebo to není náš svět?

Čekala jsem napínavé sci-fi/fantasy protnuté hudbou a trochou sexu. To co jsem dostala, se ani v nejmenším neblíží mým očekáváním. Nicméně musím uznat, že jsem se u čtení dost nasmála, ať už to autorka jako vtipy myslela nebo ne.

O konci se raději ani vyjadřovat nebudu. Ten samotný mi přivodil jeden velký záchvat smíchu. Bylo to jako špatné divadlo a já jsem upřímně ráda, že se tato kniha nedočkala dalších dílů. Nemám tucha, jak by tohle autorka mohla vylepšit.

Takže za humor dávám 2,5/5. Ale knihu vám z čistým svědomím raději nedoporučím.

06.10.2021 2 z 5

Černooká Černooká Anna Musilová

Zpracování příběhu mě nezaujalo a knihu jsem v polovině odložila. Už je to 2 měsíce a stále jsem ji nedočetla. Tato kniha mi nesedla a už ji nedočtu. Nesedla mi nejen zpracováním příběhu, ale také hlavní hrdinkou. Bohužel.....

22.09.2021

Zatracená láska Zatracená láska Tess M. Puffrová

První kapitoly se mi četli těžko. Opakovaně jsme slovo od slova prožívali dialogy mezi Annou a Maddoxem. Příběh ze dvou pohledů je super, ale nebylo nutné opakovat celou konverzaci. Několikrát jsem se přistihla, že tyto pasáže jen prolétnu pohledem. Od poloviny došlo ke změně a autorka pouze shrnovala celou konverzaci v pár větách a soustředila se na pocity.

Maddox mi nepřišel jako best boy na škole, do kterého se zamiluje každá holka nebo s ním každá chce něco mít. Ale to je jen můj úhel pohledu. ... ke konci už to byl vskutku sympatický mladík. Hlavně kvůli té motorce (no jo, motorkářka srdcem i duší se nezapře).

Vrchol všeho bylo neustálé opakování Anny, že s ním prostě nebude za žádnou cenu spát, ale vlastně s ním hrozně chce udržet dlouhodobý vztah. ‍️Narovinu, tyhle dvě věci jdou v jistou chvíli ruku v ruce a k sobě to prostě patří. Trochu mi tam v tomto případě chybělo nějaké rozumné opodstatnění…

Ale víte co? Mě se to i přes zmíněné „mínusy“ hrozně líbilo.️ Možná to bylo štafetou, možná správně zvolenou chvíli pro čtení a správným naladěním.‍️ Celková romantická linka mezi hlavními hrdiny byla lehké klišé, ale řekněme si narovinu, kolik možností v tomto směru autoři mají? Mnoho ne. Autorka to ale doplnila o zajímavé postavy. A přesně jak řekla @bookworm_terr , rozbila díky tomu různé předsudky – tetovaní lidé jsou feťáci, chytrý a tichý kluk je oplzlý slídil, apod. Velké plus!

Hodnotím 3,75/5 . Doslechla jsem se, že už se chystá další kniha a já se moc těším a přečtení!

15.09.2021 4 z 5