Nekťa Nekťa komentáře u knih

Asi to skončím Asi to skončím Iain Reid

Možná nejsem ta správná cílová skupina, ale pro mě to byla dost divná knížka. Tak lákavý námět a v podstatě slátanina. Dialogy se mi zdály často nelogické, myšlenky hlavní hrdinky chaotické. Četla jsem dál, abych věděla, jak to dopadne, ale konec mě také zklamal.

22.11.2020 1 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Hodně dobře napsáno! Přečetla jsem už hodně thrillerů a detektivek, ale takto promyšlený a zamotaný příběh jsem asi ještě nečetla. Jak stránky ubíhaly, rozkrývaly se další a další vrstvy a já stejně pořád nevěděla, o co přesně jde. Podle anotace jsem byla natěšená na tajuplný ostrov a vůbec by mě nenapadlo, co všechno se v tom skrývá...Doporučuji! :-)

15.11.2020

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

No to byla krásně napsaná romantika... :-) A ještě navíc z prostředí knihovny, což pro mě jako pro knihovnici bylo velké plus. Po dlouhé době jsem četla knížku tohoto žánru a i přes počet stran děj rychle ubíhal. Hlavní postavy byly sympatické, vtipné a jejich postupné pomalé sbližování...no kdo by odolal Thomasi Reedovi :-))

27.06.2020

Vilma běží o život Vilma běží o život Naďa Pažoutová

Krásně napsaná knížka, do které jsem se hned začetla. A člověk se nenásilnou formou dozví i spoustu zajímavých informací :-)

26.11.2019

Maxl žhář Maxl žhář Anna Strnadová

Román o vině, trestu a odpuštění. Krásně popsaný životní příběh člověka, který v mládí udělal chyby, za které tvrdě zaplatil. Je až neuvěřitelné, co všechno vydržel a přesto se nenechal úplně zlomit.

15.11.2019 5 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Sympatická vyšetřovatelka, dobře promyšlený a napsaný příběh s postupně odkrývanými tajemstvími. Slibný začátek nové série, doporučuji!

22.09.2019 5 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Říkám si, jestli by bylo sedmileté dítě toho všeho schopné, ale jinak si myslím, že je to velmi povedený psychothriller s dobře popsaným psychopatem :P A mně osobně otevřený konec nevadil, v podstatě je poměrně jasné, co by se asi dělo...chudáci rodiče :P

13.07.2019 4 z 5

Hádej kdo Hádej kdo Chris McGeorge

Takové to ,,neurazí, nenadchne". Anotace zněla lákavě, špatné to úplně nebylo, ale nic zásadního také ne. Mám podobné pocity jako kytarka níže.

07.04.2019 2 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Opět dokonalá a Kim se chovala na své poměrně docela lidsky :D

10.03.2019 5 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Simone St. James

Čtivě napsaná kniha s postupně odkrývaným tajemstvím. Mně osobně to trochu připomínalo můj oblíbený seriál Odložené případy. Autorka nasadila poměrně vysokou laťku, tak jsem zvědavá na její další knihy ;)

22.02.2019 5 z 5

Krátký příběh, ve kterém toho autor dokázal tolik vyjádřit. Moc hezky napsané a hned po dočtení jsem věděla, že jedno přečtení asi nestačí. Člověk se ke spoustě myšlenkám může vracet...

27.05.2018 5 z 5

Marlene Marlene C. W. Gortner

Výborně napsaná kniha, která provází životem slavné herečky od dětství až do středního věku. Před autorem smekám, četlo se to samo :-)

27.05.2018 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Autor opět nezklamal. Další výborně napsaná kniha. Pro mě z celé série zatím asi nejlepší díl. Těším se na pokračování :-)

07.01.2018 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Já se tedy řadím k části čtenářů, kterým se knížka líbila. Je napsaná čtivě, děj má spád a těžko se mi odkládala :-) Navíc musím ocenit autorovu fantazii co se týká způsobů vražd. Vzhledem k tomu, že detektivek jsem přečetla už hodně, tak tady byly vraždy opravdu originální :-)

15.12.2017 4 z 5

Křik Křik Nicolas Beuglet

Obsah knihy mě nalákal, což ještě není záruka, že kniha bude dobrá. Tahle ale skutečně byla. A to hodně dobrá! Už po prvních několika stranách bylo jasné, že autor umí psát neuvěřitelně čtivě a jakmile mě vtáhnul do děje, už jsem se od čtení nemohla odtrhnout! A když si člověk uvědomí, že ty věci se skutečně staly...o to víc ho celý příběh zasáhne. Můžu jenom doporučit!

02.12.2017 5 z 5

Ostrov strachu Ostrov strachu Robert Lawrence Stine

Nostalgický návrat do doby, kdy jsem hltala edici Stopy hrůzy. Autor píše stále stejně dobře a i když už nejsem věkem ta správná cílová skupina, knížka se četla dobře a líbila se mi. Už se těším na další v sérii :-)

07.04.2017 5 z 5

Pod vodou Pod vodou James Marrison

Klasický příklad pěkně propracované detektivky, kde nejsou potřeba potoky krve, a přesto se čte velmi dobře, je řádně zamotaná a má nečekané rozuzlení :-)

26.01.2017 4 z 5

Sestry B. Sestry B. Milena Štráfeldová

Mně se knížka líbila. Paní Štráfeldová píše dobře a příběh obou sester popsala s citem. Je logické, že románové ztvárnění života Lídy a Zorky se bude opírat o již známé zdroje, proto moc nechápu předchozí negativní komentáře. Každé ze sester je věnován přibližně stejný prostor a spoustu věcí se čtenáři dozví i o jejich rodině či přátelích. Autorka nás čtivě provádí životem obou hereček od dob jejich dospívání až do tragického konce každé z nich.

04.07.2016 5 z 5