Asi to skončím

Jede se představit rodičům svého přítele Jakea, jenže zimní návštěva odlehlé farmy asi není nejlepší nápad, zvlášť když se kolem vztahu těch dvou od začátku vrší pochybnosti. Jakeův domov se sice nachází jen dvě tři hodiny jízdy z města, ale stejně by pro ni asi bylo bývalo lepší nikam se nehrnout, protože nadaný vědec, s nímž se zná sotva sedm týdnů, je pořádný intelektuální svéráz. A ten vemlouvavý Hlas v mobilu, který jí denně naléhavě volá, si neumí k nikomu známému rozumně přiřadit… Když pár dorazí na farmu, v mrazu se válí mrtvá zvířata a samo stavení uvnitř vypadá málem jako motel Normana Batese. Křečovitě usměvavá máti je chodící sbírkou neuróz a Jakeova prababička zešílela. Další hrůzy tam snad nečekají – avšak co ve sklepě…? Debutová novela Kanaďana Iaina Reida výtečně vrství a převrací děsivé zákonitosti oblíbeného viktoriánského žánru ve zprávu o duši, z níž tuhne krev ještě víc, než je v nelítostné tundře nezbytné. Nejočekávanější horor sezony na filmové plátno pro kanál Netflix převedl další znalec pokroucených závitů dnešní lidské mysli: oscarový scenárista a režisér Charlie Kaufman....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449245/big_asi-to-skoncim-s4I-449245.jpg 3.276
Literatura světová, Novely, Thrillery

Vydáno: , Leda

I'm Thinking of Ending Things, 2016

Kniha Asi to skončím

Petkona

Nejsem si úplně jistá, jestli jsem správně pochopila zápletku, ale možná mi to tolik nevadí. Na knize se mi hodně líbila mrazivá atmosféra, která od poklidného začátku houstla na každé stránce. Během čtení jsem měla občas hodně nepříjemný pocit a jestli to byl cíl knihy tak jsem spokojená. Občas to napětí bylo už takové moc strojené nebo jak bych to řekla. Možná někde už ho bylo i moc, ale to mi knihu rozhodně nezkazilo. Bylo to velice čtivé a posledních několik desítek stránek jsem úplně hltala. Takže já jsem si čtení užila a určitě se do knihy pusťte.

jiri9568

Bylo to zajimave, ale misty dost zmatene

TessaJean

Nejprve jsem viděla film a o knize jsem neměla ani tušení že vůbec existuje. Film je tedy neskutečná kravina a hrozná nuda, takže ten kdo nepřečte knihu to možná ani nepochopí. Nicméně co se týče knihy, tak ta mě moc bavila. Atmosféra tam byla vykreslená skvěle a i když je příběh opravdu hodně psychologický a moc akce tam opravdu není, stejně jsem byla napnutá a musela vědět jak to bude dál. Musím ještě podotknout že kniha má opravdu nádhernou obálku se zlatavým nádechem.

jihej

Zajímavé, překvapivé, odlišné od jiných thrillerů hlavně tím, že jde vlastně o psychologický příběh. Hodně dialogů, hodně myšlenek.

DennisMoore
14.11.2021

Nemůžu říct, že by mě pointa celé knihy nějak zvlášť překvapila, ale otázka je, jestli mě vůbec překvapit měla, když Iain Reid od samého začátku čtenáři víc než naznačuje, že "tady něco smrdí". Příběh to ale naštěstí není dlouhý, je (ne)příjemně napsaný a například všechny ty nejrůznější monology a otázky, které si pokládá hlavní postava, jsou často opravdu zajímavé a zamyšleníhodné, není to jen nějaká laciná hra na psychologii nebo filozofii. Na film se podívám rád.____P.S. Abych nezapomněl, Asi to skončím má naprosto krásnou, zlatou barvou se blyštící obálku!

kaktus.p.
30.09.2021

Knihu jsem nedokázala odložit. Super napínavé čtení. Konec byl překvapení. Doporučuji.

micha-ella
10.09.2021

Knížka s tajemstvím - a to já ráda. Zvláštní situace, zvláštní rozhovory. Je lepší žít ve dvojici nebo sám? Úvahy o partnerství, filosofické otázky. Horor se stupňuje zvolna a nenápadně, pro mne byla návštěva farmy mnohem tísnivější a strašidelnější než potom thrillerový konec. Bavilo mě to.

Katuska88
27.08.2021

Ve škole jsem se docela bála, tady je asi důvod, proč je kniha označována jako horor, ale jinak? Já vlastně nevím. Tohle jsem nečekala, film jsem neviděla, půjčila jsem si knihu nazdařbůh v knihovně, protoze to tak někdy dělám. Fanda hororů nejsem a asi ani nikdy nebudu. Horory v televizi úplně nesnáším, ale zaujala mne obálka a myslela jsem si, že v knize převážně půjde o dům... To jsem se mýlila. Ale asi nemůžu říct, že bych litovala přečtení, jen si na knihu asi nedokážu udělat názor. A i to se asi dá nazvat originálním poselstvím :D