nada3314 nada3314 komentáře u knih

Už teď jsi mrtvá Už teď jsi mrtvá Sharon J. Bolton

Luxusní jízda! Knihy PANÍ spisovatelky mi berou dech! Zajímavě propletený příběh s brilantním koncem. Knihu jsem si nesmírně užila a hned jak výjde další dílo bude mi zdobit knihovnu. Doporučuji všemi 10!

29.01.2019 5 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Trochu jsem vykročila ze své “komfortní zóny” myslela jsem si, že mě příběh bavit nebude...opak je pravdou, kniha je úžasná, roztomilá, ale přesto vážná ...četla se skvěle, doporučuji opravdu všem...nejen teenagerům. Jak je psáno již na obálce ...nemohlo být něco podobného napsáno dřív ...?

15.01.2019 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Opět výborné čtení. Robert a Garcia nezklamali

27.05.2017 5 z 5

Dítě prachu Dítě prachu Nguyen Phan Que Mai

LUXUSNÍ ZÁLEŽITOST!

DÍTĚ PRACHU je má druhá přečtená kniha od autorky. Nedávno jsem četla - HORY ZPÍVAJÍ a byla jsem hodně nadšená. DÍTĚ PRACHU však předčilo všechny mé očekávání, vůbec jsem nečekala, že mě tohle tak semele a budu hltat každou stránku. Autorka má neskutečný dar, její knihy jsou tak smutné, bolestné, ale přesto tak krásné. Umí dokonale popsat hrůzy, které se odehrávali během války ve Vietnamu, tak že i přes svírající pocit, který mě při celém čtení provázel, jsem prostě musela číst dál.

Příběh je vyprávěn 3 postavami. Nedokážu říct, která mě bavila víc. Tak Vám je tady aspoň trochu přiblížím:

Kim – která po vyslechnutí své kamarádky, přehodnotila svůj život a vidina velkých peněz ji přesvědčila, aby i s mladší sestrou opustila malou rodnou vesnici. Největší impuls, který mněla byla vidina pomoci své rodině z velkých dluhů, vydala se tak pracovat do velkého města Saigon. Matce a nemocnému otci řekla, že budou pracovat v kanceláři, ale pravda byla jiná.

Phong – sirotek, který se rozhodl, že za každou cenu najde své rodiče, aby měl důkaz, že je dítě amerického vojáka a dostal se tak snáze do Ameriky. Nechtěl žít ve Vietnamu, ve Vietnamu nebyl nic, i když byl šikovný, tak ho nikdo nebral a rasistické útoky byly na denním pořádku.

Dan – veterán z Vietnamu se i se svou manželkou vrací po 40 letech do Ho Či Minova Města. Myslel, že by se tímto návratem mohl zbavit posttraumatické stresové poruchy, která ho trápila celý život po příletu z války. Jeho život nebyl kvalitní a tak s tím chtěl něco udělat a myslel si, že toto je ta nejlepší volba. Manželka Linda byla hlavním strůjcem tohoto výletu a Dan teda kývl a věřil, že by mohl najít i něco víc.

Uff, krásné to bylo. Moc doporučuji.

06.06.2024 5 z 5

Mrazení Mrazení Sharon J. Bolton

Sharon J. Bolton je má oblíbená autorka, její knihy mě provází celou mou „čtecí kariérou“ a vždycky si je nesmírně užiju. Odhadla bych to tak, že skoro každý rok si od ní přečtu aspoň jednu knihu. Vše začalo sérii s Lacey Flintovou, té jsem propadla a od té doby velmi ráda dávám šanci i jejím dalším příběhům.
Její dar čtenáře ukotvit u příběhu je výjimečný. Nenudila jsem se ani na chvilku jen jsem obracela stránky a lapala po dechu. Možná trochu překombinované, ale mě to vůbec nevadilo, hltala jsem příběh takový, jaký si pro nás autorka připravila. Skvělý psychothriller, který je ozvláštněný několika časovými rovinami. Musela jsem číst pozorně, děj byl tak rychlý, že jakékoliv usnutí na vavřínech by mě posunulo zpět a já bych musela číst znova. V knize je docela dost postav a každá je svým způsobem nějak intrikánská, že nevíte komu vlastně věřit a kde až chtějí zajít. Ale až se dostanete na konec, zjistíte, že vše do sebe krásně zapadne a nelitujete ani jedné stránky.
Už teď se moc těším na další knihu paní Bolton – jsem zvědavá, co si pro nás vymyslí. Určitě doporučuji, užila jsem si ji moc.

04.06.2024 4 z 5

Ester Ester Markéta Prášková

D O K O N A L O S T !
Již třetí kniha z pera české autorky, která se ke mně dostala a já nemohu nic jiného než smeknout pomyslný klobouk. Romány od Markét Práškové jsou už pro mě sázka na jistotu. Vždy jen čekám, kdy přijde ten správný čas na jejich čtení a vždy to stojí za to!
ESTER má opět překrásnou obálku, která uvnitř skrývá drsný, ale zároveň odvážný příběh Lídy, vše začíná rokem 1942. Lída je velmi odvážná žena, která se bez mrknutí oka vzdá své svobody a ujme se malé dcerky své nejlepší kamarádky. Jelikož kamarádka byla židovka, tak jí i jejího manžela poslali do transportu. Lída však neváhá, nehledá výmluvy, zapomene i na své přesvědčení, že by ona nikdy proti Němcům nebojovala. Aniž by to tušila, tohle co pro Ester udělala, byl jeden velký boj a já si jí za to velmi vážím.

Druhá neméně čtivá linka je z doby po Sametové revoluci, konkrétně rok 1990. Anna Durand, která skoro celý život žila ve Franci, přijíždí do Horky vyprávět svůj příběh.

Celá kniha ve mně zanechala velmi hlubokou emocionální stopu, zasáhla mě přímo do srdce. Autorka totiž umí, dokonale vylíčit atmosféru, ve které se děj odehrává. Její styl psaní je velmi autentický a čtivý, což umožňuje čtenáři plně se ponořit do příběhu a zamyslet se nad vlastními životními hodnotami a prioritami.

Jedním z hlavních poselství knihy je, že i ty nejhlubší rány se mohou postupem času zahojit, i když jizvy zůstanou. Bude na vše sama nebo se i na ni usměje štěstí?

Doporučuji ji všem, kteří hledají silný příběh plný emocí a životních pravd. Celkově je "Ester" vynikajícím literárním počinem, který si určitě zaslouží velkou pozornost. Kdo jste ještě knihy od autorky nezkusil, teď máte jedinečnou příležitost. Každá stránka stojí za to!

31.05.2024 5 z 5

Čepel čarodějky Čepel čarodějky A. K. Mulford

Na pokračování SÉRIE „PĚT KORUN OKRITHU“ jsem se moc těšila. První díl byl skvělý!

Druhý díl nás zavede do nové části světa, ale navazuje přesně tam, kde jsme s Remy skončili. I zde nás čekalo plno intrik, magie a napětí, ale chyběla mi vášeň a romantika. Rua není moc sympatická hrdinka a ani severní král to nespravil. Je však skvělé jak to autorka dokázala propojit. Setkáme se s Remy, kterou jsem milovala v prvním díle a dozvíme se o ní ještě víc. A jako bonus dostaneme nové postavy, které jsem si oblíbila, proto doufám, že další díl budu opět milovat.

I když jsem nebyla tak nadšená jako z prvního dílu, tak musím vyzdvihnout čtivost. Zajímalo mě, co se stane a autorka si uměla udržet mou pozornost až do konce. Něco na tom, že je tato její série vyhlášená jako TikTok senzace je. Do příběhu jsem se fakt ponořila a jen četla a četla. Postavy i svět gradoval a to velmi oceňuji.

Určitě zaujme spoustu čtenářů, o tom vůbec nepochybuji. Ten kdo má tento styl fantasy rád, bude spokojen.

14.05.2024 3 z 5

Soumrak Edenu Soumrak Edenu Lucie Ortega (Navrátilová)

Lucie je BŮH! Tohle bylo skvělé, úžasné a dokonalé. Obálka překrásná a celý svět je jiný, neotřelý a originální. Tento poklad se může 100% rovnat se světovými fantasy příběhy. Kdybych nevěděla, že je autorka z našeho malého českého rybníčku, vůbec bych to na stylu vyprávění nepoznala. Smekám klobouk.

Hned od první stránky jsem byla lapena a nešlo od příběhu odejít. Hlavní hrdinka se jmenuje Ada a tím, že je zrzka, tak si u mě získala o to větší sympatie. Zrzka, která se ničeho nebojí a nenechá si nic líbit. Jak já jsem s ní soucítila. Tyto její vlastnosti jsou úžasné, ale nehodí se do světa pravověrných, ve kterém byla i se svým bratrem, po smrti svých rodičů nucena žít. Bratr se pro tento svět aklimatizoval skvěle, ale Ada má svou hlavu a ani Raymond ji nějakou dobu nestíhá krotit. Mám moc ráda tyto silné hrdinky se svými názory. Oba k sobě hezky pasují a ta chemie mezi nimi nemá chybu.

Jedná se opravdu o hodně povedenou fantasy s náboženskými prvky.

12.01.2024 5 z 5

Pohlednice z Paříže Pohlednice z Paříže Alex Brown

Já tyto příběhy prostě miluji.

Jak už jsem tu psala několikrát, Paříž je prostě moje láska a vše z beletrie, kde se objeví, musím číst 

Pohlednice z Paříže už samotnou Paříž obsahuje v názvu, tak to byla jen otázka času, kdy se tahle kniha s přenádhernou obálkou ke mně dostane. A myslím, že se dostala v tu nejlepší dobu. U čtení tohoto příběhu jsem si nesmírně odpočinula, to bylo tak krásné pohlazení po duši.
Hlavní hrdinka je dospělá ženská, ostřílená životem, která dokázala vychovat sama dvě děti, a život se s ní vůbec nemazlil. Annie tvrdě pracovala, aby dětem dopřála krásné dětství a měli vše, co potřebovali. Občas ji vypomáhala kamarádka Joanie, ze které se stala postupem času, životní přítelkyně, která v tomto románu hraje jednu z hlavních rolí. Zdědí byt s obchůdkem v Paříži, ale její zdravotní stav a stáří už ji nedovoluje, aby se do Paříže rozjela a své dědictví si prohlédla, tak tam vyšle právě Annie.

Annie neváhá ani minutu a své nejdražší přítelkyni ráda pomůže a zkusí zjistit, kdo a proč ji byt odkázal. Joanie je totiž sirotek, který vyrůstal v dětském domově, tak vůbec netuší, kdo by se za tímto odkazem mohl skrývat. Annie se rozjede do Paříže a dobrodružství okořeněné láskou, novým přátelstvím a velkým tajemstvím může začít.

Doporučuji všem ženám, které mají rády tento typ příběhů. Budete nadšené.

21.07.2022 5 z 5

Malé pikantní vraždy Malé pikantní vraždy Jussi Adler-Olsen

Čteno v rámci čtenářského klubu... na mě byly povídky moc krátké, ale ušlo to :-)

12.04.2021 3 z 5

Nemilosrdný král Nemilosrdný král Meghan March

Ale joooo, svuj ucel kniha splnila. Chtela jsem si odpocinout od thrileru a to se povedlo. Jen skoda, ze je kniha na dily, ktere jeste nejsou :-) Urcite jsem zvedava jak to bude s Keirou a Mountem dal ...

13.02.2021 4 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Taky mi to prislo nejake kratke a rychle prectene... ale krasna pohadka to byla ;-)

21.07.2020 4 z 5

Tři kříže Tři kříže Antonín Mazáč

Dostala jsem moznost si precist jeden cesky strasidelny pribeh. Knihu jsem precetla na jeden zatah....Musim podotknout, ze tohle byla ma prvni “hororova” premiera ???? je asi divne v tomhle pripade napsat, ze se mi kniha libila. Cetla se dobre, svizne dej ubihal. Pribeh je sileny, jeste ted mam husi kuzi a preji si, aby se nikomu nic podobneho nestalo ani v tech nejhorsich snech! Musím pochválit i moc peknou obalku :-)

30.04.2020 4 z 5

Císařovy čepele Císařovy čepele Brian Staveley

Oba bratři Kaden i Valyn mi byli sympatičtí a jejich sestra Adare byla boží, jen škoda, že se jí v knize nedostalo více pozornosti. Ale něco mi ve skrytu duše našeptává, že by to klidně mohlo vyjít v II. díle? Vlastně v knize není postava, která by mi vyloženě vadila nebo by se mi zdálo, že by tam nepatřila. Příběh je dokonale vyvážený, nechybí jak jsem již psala napětí, akce, No uvidíme, každopádně se nechám překvapit a na 100% bych se chtěla do druhé dílu pustit co nejdříve.

Nechápu, proč jsem fantasy nečetla už dříve. Musím přiznat, že jsem se zamilovala do fantasy světů….To bylo něco tak úžasného, všem moc doporučuji!

26.02.2020 5 z 5

Sestra Sestra Louise Jensen

Kniha je zvláštní, Příběh se čte velmi dobře, ale nevím jestli bylo nutné tolik hlavní hrdince nakládat.

25.02.2020 4 z 5

Holčička, kterou tam nechali Holčička, kterou tam nechali Roxanne Veletzos

Mezi mé oblíbené knihy patří hlavně thrillery a pak i knihy z II. Světové války. Dosud jsem četla hlavně knihy z Osvětimi kde „hlavními“ postavami byli Hitler a Mengele atd… nedávno jsem četla V šedých tónech, kde se děj odehrává na Sibiři, ale toto je jediná výjimka. Jinak všechny knihy, které jsem četla se odehrávali vesměs v Osvětimi. Kniha, jejíž příběh se odehrává v Rumunsku, mě velmi zaujala… O knize jsem neměla vůbec ponětí, a to sleduji hodně knižních kanálů… Tak jsem moc ráda, že kniha doputovala právě ke mně… Já patřím do skupiny, které se kniha velmi líbila. Příběh je rozdělen do tří částí, každá má svůj smysl. Při čtení byly momenty, kdy mě mrazilo po celém těle nebo jsem měla slzy v očích. Pro mě velmi silný příběh a vím, že ve mně zůstane ještě dlouho. Jediné, co mi vrtá hlavou je anotace, pořád si nejsem jistá, že není prozrazeno až moc. Za mě si myslím, že je! Já jsem anotaci před čtením knihy nečetla, takže jsem o zážitek ze čtení nepřišla. Určitě knihu moc doporučuji!

06.11.2019 4 z 5

Holčička, která milovala hřbitovy – a jiné povídky Holčička, která milovala hřbitovy – a jiné povídky P. D. James (p)

Náhodou jsem se přihlásila do čtenářského klubu na ČDBD a zrovna jsem měla štěstí, že se společně četli tyto povídky. Byla jsem mile překvapená, všech 6 povídek mě bavilo (1. JOJO, 2. Oběť, 3. Vražda Santa Clause, 4. Holčička, která milovala hřbitovy, 5. Velmi žádoucí rezidence, 6. Narozeniny pana Millcrofta.) Nejvíce se mi líbila 4 holčička a nejmíň Santa Claus. Přečetla jsem je velmi rychle a nikdy by mě nenapadlo, že i povídky u mě budou mít místo. Určitě si brzo zase nějakou přečtu.

06.08.2019 4 z 5

Gutta z Bubnu Gutta z Bubnu Anna Beatrix Bártová (p)

O knížku jsem soutěžila, ale nevyhrála jsem. Všiml si toho můj přítel a knihu mi jako překvapení koupil. Je to můj první historický román a moc se mi líbil. Všechny postavy mi byly sympatické a děj ubíhal nesmírnou rychlostí...Moc knihu doporučuji a už teď vím, že jestli autorka napíše další, velmi ráda si ji koupím a podpořím její tvorbu, píše neskutečně čtivě.

07.12.2018 5 z 5

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

Moc povedený thriller. Čtivé od začátku do konce.

28.10.2018 5 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Parádní oddych od detektivek, příběh mě zaujal od prvních stránek. Moc se těším na pokračování.

26.09.2018 5 z 5