Naďa2411 Naďa2411 komentáře u knih

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Nechápu, že toto, ani se mi to nechce nazvat knihou, je nyní mezi nejčastější čtenou knihou. Zvědavost, hledání se, návod? Já jsem v knize bohužel pro praktický život nic nenašla. Z vlastní zkušenosti vím, že lidé z managementu a na vyšších pozicích píší návody pro své podřízené, ale nikdy nebyly na těch nižších místech. Ano, teď je moderní každou denní přirozenou činnost pojmenovat a ještě v angličtině. Tato kniha je určena pro lidi na "velmi vysokých mistech" , protože jsou pod neustálým stresem . Maminka přeci si nemůže dovolit prokrastinovat nebo taková zdravotní sestra v zaměstnání...a spousty jiných ....Chcete návod, jak si vše pečlivě naplánovat a plnit si své úkoly? Přečtěte si Babičku od B. Němcové. Nemám nic proti těmto seberozvijejicim poučným knihám, je důležité pro koho přesně je určena. Naštěstí já si umím své úkoly doma i v zaměstnání plnit včas a bez různých plánků a tabulek.

20.01.2024 1 z 5

34 dní 34 dní Anita Waller

Jak se může změnit život během 34 dní, když odejde manželka od tyrana. Anna si přeje mít nový, klidný život. Ale jak se zachová její snacha, dosud nenápadná, o tom do poslední stránky neměla Anna ani já ponětí. Psychologický trihller plný zrady, lží, ve kterém minulost dohnala Annu až k....Děj byl strhující, nedal mi spát. Kniha určitě není pro slabší jedince.

19.01.2024 5 z 5

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Tato akniha přináší spousty a spousty pozitivního myšlení. Snad mi DK odpustí, ale tento poslech s příjemným hlasem byl balzám a věřím, že se ke knize tedy k poslechu vrátím, když bude potřeba. Tato kniha by měla být povinně na každém stupni škol, v každé rodině... Jak píše autorka, není důležité si pamatovat nutně všechna historická data, ale je přínosné pro jednotlivce a společnost sebepoznání, být pozitivní, pokora, láska, uznání, úcta a víra. Důležité je, jak jsem ochotná, jsme ochotní se změnit od tohoto okamžiku, jak moje a naše myšlenky ovlivňují naše soužití, zdraví, majetek, přátelé, povolání a co je nejdůležitější zdraví. Autorka nám připomíná velmi jednoduché věci - být otevřený, vnímavý, empatický a hlavně se mít rád, za všech okolností. Líbí se mi v knize rozbor části těla a s tím spojené nemoci. Autorka na konci knihy popisuje svůj životní nelehký příběh, a proto obdivuji, že dokázala napsat tuto knihu.

19.01.2024 4 z 5

Můj policista Můj policista Bethan Roberts

Marion se zamiluje do Toma, ale jeho sestra jí nastíní, že jejich vztah asi nebude fungovat. Tom se stále hledá...Důležité je připomenout, že tento děj začíná v 50. letech minulého století v Británii. Nejen tam o homosexuální orientaci se nesmělo mluvit. Tom je zaměstnán u policie, Marion ve školství, protože již pracují, mohou se vzít. Do života jim vstoupí starší muž Patrick a Marion se "musí " s nim dělit o Tomovu lásku. Patrick je za "své chování" zatčen a ve vězení pracuje jako knihovník. Kniha je psaná jako deník všech tří osob. Jak dopadne tento milostný trojúhelník nebudu prozrazovat. Bylo mi ve finále líto všech tří, možná kdyby žili v jiné době, dopadlo by to úplně jinak. Kniha byla pro mě zajímavá, i když toto téma nevyhledávám.

17.01.2024 3 z 5

Dáša Dáša Lubomír Jaroš

Příběh v aknize začíná vyprávěním v roce 2033, kdy staromládenecký učitel Jarek se vrací ke vzpomínkám svého mládí, kdy se touha chlapce měnila v touhu dospělého muže. Velmi miloval slečnu Dášu, v den, kdy měla přijet Jarkovi domů, jí cestu zkřížilo auto....... Jarek dlouhá léta nevěděl a netušil proč se neshledali, bohužel v době před 25- ti lety neměli na sebe spojení a velkou roli sehrála Jarkova ješitnost. V současné době osud tomu chtěl, aby se opět setkali, bohužel na následky zranění Dáša skončila v ústavu sociální péče s těžkou demencí. Možná sehrály velkou roli v životě u Dáši nyní amorovy šípy, protože po častých návštěvách Jarka se zdravotní stav zlepšuje. Bude pokračovat jejich láska po tak dlouhé době? Přečtěte si....Kniha má velmi pěknou obálku, krásný příběh o věčné touze.

17.01.2024 5 z 5

Čejnovský poklad Čejnovský poklad Ondřej Kalivoda

Autorův styl mi vyhovuje, proto jsem s chutí uvítala k poslechu další aknihu, která vychází ze skutečné události. Dan s Evou hledají ke koupi chatu, nakonec vyberou pozemek bez civilizace na samotě na břehu řeky Lužnice. Dan na tomto "mystickém místě" vnímá duchové Čejnova.
Před několika lety, kdy byly na tomto místě velké povodně parta kluků vykradla obchod s audio a video technikou. Od té doby se pohřešuje jedna osoba.
Detektivní příběh, ač byl krátký, se mi líbil. Autor zbytečně nepřidával žádnou "omáčku".

16.01.2024 5 z 5

Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války, 1. díl Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války, 1. díl Jaroslav Hašek

S knihou jsem se seznámila již na základní škole, na střední se stala povinnou četbou, nyní připomenuto v aknize. Kdo by neznal Haškova "úředního blba" se Švejkovou známou větou "Poslušně hlásím..." Líbivé, čtivé, nezapomenutelné....

Hlavní přelíčení Hlavní přelíčení Karel Poláček

Detektivka poslechnuta v aknize, kde naivní žena pro "kousek lásky" je schopna obětovat vše. Hlavní osoba Maršík je souzen za vraždu. V knize je popisován souběžně soudní proces a děj před vraždou. Od začátku byl konec předvídatelný. Jednoduchý oddychový příběh.

Kavárnička Kavárnička Carlo Goldoni

Tato oddechová rozhlasová hra mi připomněla poslední mé dovolené v Itálii. Při poslechu této aknihy jsem se "zasnila", kam letos poletím..... Autor nás seznamuje s různými typy lidí : velmi temperamentní ženou, podlézavým mužem, karbaníkem a záletníkem. Všichni se schází v malé kavárničce a kdo bude napraven, poučen, znovu zamilován .....přečtěte si. Doporučuji, neřekla bych, že se jedná o drama spíše komedie.

15.01.2024 4 z 5

Bidýlko Bidýlko Emil Vachek

Poslechla jsem si úsměvnou divadelní hru této aknihy. Bidýlko - je pavlač žižkovského činžáku, jak mu říkají současní obyvatelé. A jak to dříve bývalo, všichni si hleděli svého okolí, věděli čím se kdo živí, kam a za kým chodí, jaké mají neřesti. Děj se motá kolem velmi zkušeného zlodějíčka Stavinohy, kterému se povedl "husarský kousek", když ukradl jinému zloději důležitý dokument. A jak dopadla tato hra, když se Stavinoha zamiluje nebudu prozrazovat. Touto knihou jsem se vrátila 100 let zpět do staré Prahy. Pěkný, pěkný.

...náhle před ním stála nahá ...náhle před ním stála nahá Jan Šmíd

Příjemný poslech této aknihy o ženském těle. Kniha obsahuje jednotlivé povídky ze současnosti a dávné minulosti o kráse žen. Autor má hezký jemný styl, nádhera.

Čisté radosti mého života Čisté radosti mého života Jan Šmíd

Mám velmi ráda zvířátka hlavně psy a kočičky, proto mne velmi potěšila letošní výzva. Vybrala jsem si k poslechu tuto oddechovou aknihu s jednoduchým dějem. Nat Jessel je od svých 16-ti let sirotek, prodal rodný dům a věnuje se cestování po venkovských osadách Arizony a Utahu. Jak říká s jeho "fordkou" prodává textilní zboží pro chudší lid v horách. Jednoho dne našel opuštěnou "žlutou společnici" lvici Eileen, která mu spestří současné mládenecké žití . Doporučuji tuto knihu všem, kdo má rád zvířátka a "imaginární" cestování divočinou. Kniha určitě pobaví každou generaci.

Nebe mé lásky Nebe mé lásky Nora Roberts

Když zemřel Jack Mercy, jeho tři již dospělé dcery, které se nikdy neviděly se setkaly až v den jeho pohřbu. Tess je režisérka v Hollywoodu, Lily se právě rozvedla, protože muž jí fyzicky týral. Poslední dcera Will žila s otcem na ranči a byla tvrdě jím vychovávána. Bez citu, bez lásky. Matka jí zemřela, když byla malá . Hrála si svým nevlastním bratrem s matčiny strany Adamem. Jack se dvakrát rozvedl a o bývalé manželky ani první dvě dcery nejevil zájem. Ranč podle závěti zdědí každá z dcer jednou třetinou, pod podmínkou, že rok musí být všechny dcery na ranči. Tři sestry se navzájem poznávají a věří, že spolu rok zvládnou ku prospěchu nabytí závěti. Je tu ale někdo, kdo z toho chce mít prospěch i pro sebe....a nic a nikdo mu nebude bránit....Autorky styl se mi v knize líbil, v knize plynule přechází od "červené knihovny " k psychotrileru. Jsou zde zachyceny jak velmi lechtivé scény tak oproti tomu i velmi brutální. Kniha byla vybraná Ježískem....trefil se do mého vkusu.

09.01.2024 5 z 5

Jiří z Dráchova - příběh Matěje Jiří z Dráchova - příběh Matěje Ondřej Kalivoda

Tato povídka v sérii je druhý díl. Dozvěděla jsem si při poslechu v aknize, kdo byl mnich Matěj, o kterém se psalo i v prvním díle. Původně velel malé skupině vojáků, kteří bojovali s Turky při 30-ti leté válce. Při jedné bitvě byl zraněn a zrazen, a proto již nechce velet a účastnit se vojenského tažení. Vrací se domů do rodné vesničky Borotín. Zjistí, že mu skonala žena a jeho dcera, nechává svůj majetek bratrovi a odchází......Stále hledá náplň, smyls a poslání svého života. Svěří se opatovi a ten mu "poukáže směr bytí". Protože při své "pouti" zachrání Ondřeje z Dráchova, ponechá mu příbytek a seznamuje se teprve s 15-letým Jiřím z Dráchova. Poutavý historický příběh se mi líbil a budu určitě pokračovat v této sérii, doporučuji.

05.01.2024 5 z 5

Jiří z Dráchova Jiří z Dráchova Ondřej Kalivoda

Český šlechtic a rytíř Jiří z Dráchova poznal, co je zrada při návratu domů z dalekých cest. Dobrodružný příběh z historie jsem si poslechla v aknize. Děj mě zaujal a určitě budu pokračovat v této sérii. Doporučuji, kdo má rád historii.

05.01.2024 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Aknihu jsem si poslechla v rámci ČV na tento rok podle výběru z doporučeného žebříčku knih. Děj vypráví puberťák se kterým to "opravdu cloumá". Nedivím se, že v době komunismu byla tato kniha u nás zakázaná, aby "nekazila" naši mládež. Hlavní postava Holden popisuje obyčejné věci kolem něj, vše hluboce rozebírá, je znát, že děj je datovaný v roce 1951, protože tak se dnešní počítačová generace nechová. Americký hoch vulgárně popisuje své sexuální zážitky, hodně kouří, ale vadí mu špinavé a smradlavé lidi. Kniha se mi nelíbila, sama bych si jí nevybrala.

04.01.2024 1 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Michelle Frances

Souhlasím s předchozím komentářem. Obě ženy, které stály proti sobě: matka Laura a přítelkyně Cherry jejího syna Daniela měly u mne svůj střídavý podíl podpory , když jsem chvíli fandila jedné a pak druhé. Daniel má v knize kladnou postavu a musí se rozhodnout komu věřit a komu odpustit . Děj je napínavý, ze života. Doporučuji ke čtení hlavně ženám.

03.01.2024 5 z 5

Kavárna na konci ulice Kavárna na konci ulice Clare Pooley

Škoda, že už jsem knihu dočetla. Kniha, ve které osud náhodných lidí spojil deník "Projekt skutečnosti". Začal ho psát úspěšný malíř, ve kterém se zpovídá, co ho tíží, jaké má přání. Deník vždy odloží poslední zapisovatel(ka), a tak se současný dozví něco o životě předešlých zapisujících. Sledujeme příběh lásky, přátelství a pomoci. Tato kniha by měla být v každé knihovně (já jí bohužel musím vrátit), ať se lidé naučí více všímat svého okolí. Je to výzva v deníku, jehož osud lidí změnil zažitý stereotyp, pozvedne sebevědomí, naučí být lepším. Lidé mějte se rádi, návod je v této knize, doporučuji.

28.12.2023 5 z 5

Pohádky z Krkonoš Pohádky z Krkonoš Marie Kubátová

Souhlasím s názorem paní Jany K., toto nejsou Krakonošské pohádky se zápornou postavou Trautenberkem, jak znám z večerníčků. Aknihu jsem si poslechla, obsahuje deset pohádek spojené s lesní tématikou, jak lidé žijí na horách, čím se živí. Samozřejmě vystupují pohádkové bytosti vodník, čert....Pohádky jsou krátké, poučené a milé.

21.12.2023 5 z 5

Tři mušketýři ještě po deseti letech aneb Vikomt Bragelonne - III. díl Tři mušketýři ještě po deseti letech aneb Vikomt Bragelonne - III. díl Alexandre Dumas, st.

Další díl mé oblíbené série připomenuta v aknize. Pěkný příběh z historie z období Ludvíka XIV. Autor se více věnuje politické situaci. Opět zdařilé dílo.

21.12.2023 5 z 5