Pohádky z Krkonoš

Pohádky z Krkonoš https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/88348/pohadky-z-krkonos-88348.jpg 4 9 4

Pohádky o sporech moudrého a spravedlivého Krakonoše se zlostným a závistivým Trautenberkem.

Naďa2411
21.12.2023 5 z 5

Souhlasím s názorem paní Jany K., toto nejsou Krakonošské pohádky se zápornou postavou Trautenberkem, jak znám z večerníčků. Aknihu jsem si poslechla, obsahuje deset pohádek spojené s lesní tématikou, jak lidé žijí na horách, čím se živí. Samozřejmě vystupují pohádkové bytosti vodník, čert....Pohádky jsou krátké, poučené a milé.

m_martina
01.04.2021 5 z 5

Moc hezké pohádky, které jsem předčítala vnučkám. A líbily se nám všem. Kniha zajímavě popisuje vznik různých řemesel a Krakonoš je sympatický jako i v jiných pohádkách od Marie Kubátové.

mot33
29.06.2017 5 z 5

Krásné a milé vypravování o různích řemeslech a jak Krakonoš pomáhal lidem.Nádherně ilustrováno.

JanaK17
23.02.2017

Domnívám se, že tato kniha o Trautenberkovi nepojednává. Pohádky jsou o vzniku řemesel v Krkonoších. Je jich 10 a můžeme se v nich dozvědět například jak to bylo s tesaři, tkalci, perníkáři, košíkáři, cukráři, perleťáři, pecaři, syrečkáři, bednáři a vyšívačkami. Pohádky jsou kouzelné a u nás vede nejvíc asi ta o sklínkaři a řepné panence