Krkonošské pohádky

Krkonošské pohádky o dobru, zlu, chamtivosti a lásce. Příběhy z krkonošských hor a podhůří, kde vládne moudrý Krakonoš. Lakomý jilemnický pán jenom kouká, kde by co sebral z cizího! Krakonoš jeho plány většinou odhalí a zmaří. Občas si z Vejrycha také udělá legraci. Pohádkové příběhy o životě krkonošského lidu pocházejí z pera Marie Kubátové....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/73_/73637/krkonosske-pohadky-73637.jpg 4.418
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Fragment (ČR)

Kniha Krkonošské pohádky

Jessica007
01.08.2017

Vzhledem ke čtenářské výzvě - kniha pohádek - jsem si vybrala tuto knížku. Krkonoše mám ráda, moje babička, děda, máma, strýc.. se narodili a dlouho žili v Jilemnici. Babička mi hodně vyprávěla o svém dětství, mládí a době, kdy měla malé děti o životě v Jilemnici, mluvila i kerkonošským nářečím, povídala i o jiných místech. A ta jsou i v pohádkách, prostě mám blízko k těmto pohádkám, připomněly mi.. Marii Kubátovou mám také ráda. A pohádky jsou moc hezké.

jitka7
15.10.2016

Nádhera. Už jen filmové zpracování skvělé... tudíž předloha je také skvělá.

tyzik.cejka
05.06.2013

toto dílo mam rád ale daleko více zfilmované

WEIL
11.12.2011

Výborný nápad a provedení. Ne nadarmo se z televizního zpracování stal hit, který je stále hitem, ačkoli v seriálu vystupuje jen pět herců. Anče, Kuba, hajný (postavy lidové, až příliš dobrácké) a pak hlavní postavy spravedlivý Krakonoš a Trautenberk (obdařený všemi lidskými nectnostmi, a i když je za ně postupně trestán, tak se v něm obnovují a stále chce co nejvíc).