Pohádky o Krakonošovi

Pohádky o Krakonošovi https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85985/bmid_pohadky-o-krakonosovi-9ie-85985.jpg 4 28 6

Původní soubor pohádek o Krakonošovi a jeho „pohádkové říši“ Krkonoších, kde se objevují první lidé. Krakonošovy rozmary i chyby, které dělá, nejsou mu nikdy na překážku. Vždy pomůže potřebným prostým lidem a samozřejmě i přírodě majestátných hor. V pohádkách významné autorky, která důvěrně zná kraj, kde se povídání o Krakonošovi zrodila, se dozvídáme v pohádkové podobě mimo jiné i o vzniku řemesel na horách a v podhůří.... celý text

Pro děti a mládež , Pohádky

Vydáno: , Artur

terinkha
terinkha
22.01.2021 5 z 5

Nám se to s mužem moc líbilo! Několikrát jsme se smáli nahlas, nářečí nám ke knize vyloženě pasovalo, příběhy jsou hezký a tak nenásilně provázaný s obyčejnou lidovou moudrostí. Moc krásný, fakt ♥
K téhle knize se rozhodně budeme vracet pravidelně!

m_martina
m_martina
28.06.2020 5 z 5

Krásné pohádky o věčném soupeření Krakonoše a pána z Trautenberka. Nářečí mi nevadilo, přece jen pocházím z generace, která s večerníčky o Krakonošovi vyrůstala. Ale jinak souhlasím s ostatními názory zde a knihu vnučkám předčítat nebudu.

pepa4081
pepa4081
12.08.2019 3 z 5

Milá knížka pohádek. Krakonoš potrestá zlo a chudým přilepší. Možná mi trošku vadilo – krkonošské? –nářečí. Malým dětem, kterým je knížka určena, bude potřeba některé výrazy vysvětlit.
Uspokojivé.

surikata246
surikata246
11.11.2018 4 z 5

Moc krásná knížka o Pánovi hor,přečteno v dětství a líbilo se mi to moc.

haki34
haki34
19.06.2017 4 z 5

pěkné pohádky, ale psáno archaicky, čte se obtížně - nutno malým čtenářům spoustu výrazů vysvětlovat a překládat...:)

magnolia
magnolia
15.01.2016 4 z 5

Měli jsme ji doma s krásnými obrázky H.Zmatlíkové. Pohádky byly zvláštní, ale bavily nás, nářečí nevadilo - rozumíme :). Je to jediná kniha této autorky, která se mi líbí.

Krakonoš české pohádky

Marie Kubátová