Naďa2411 Naďa2411 komentáře u knih

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Tato četba je stará přes sto let. Jan Neruda, jenž se na Malé Straně narodil, tam plných pětatřicet let žil a prožíval své první lásky a přátelství. V Povídkách malostranských vytvořil celou řadu postav a pronikl hluboko pod povrch vnějších jevů, ukázal, co je skryto za "idylou" malebných uliček, svérázných postav a postaviček. Popisuje skutečný obraz ze života. Nejvíce z povídek si mi líbí Hastrman.

25.02.2021 3 z 5

Sirotek lowoodský Sirotek lowoodský Charlotte Brontë

Jana Eyrová nám vypráví svůj příběh. Osud jí nepřál žít s rodiči, jediná příbuzná jí zajistila převýchovu  v klášteře v loowodském ústavu. Bude se umět odstrčit z pomyslného dna ?

16.02.2021 3 z 5

Posvátné místo Posvátné místo Audrey Carlan

Kniha o tantrickém sexu.

16.02.2021 2 z 5

Ruština pro začátečníky a samouky Ruština pro začátečníky a samouky Štepánka Pařízková

Knihu jsem si koupila, abych si po pár letech připomněla slovíčka a gramatiku. Těším se na samostudium.

15.02.2021 5 z 5

Gejša Gejša Liza Dalby

Knihu jsem nedočetla, zbytečně dlouhé pasáže, pro mě nezajímavé téma. Na druhou stranu jsem si uvědomila, jak nelehké postavení mají gejši z dávných dob i v dnešní době.

13.02.2021 1 z 5

Yorkšírský teriér Yorkšírský teriér Armin Kriechbaumer

Knihu jsem si pořídila s nákupem nového člena rodiny. Obsahuje pouze základní rady odborníků pro danou rasu. Kniha má málo fotografií.

10.02.2021 2 z 5

Velká kniha o dřevě Velká kniha o dřevě Martin Patřičný

Tato kniha opravdu voní dřevem. V úvodu je abecední seznam stromů. Autor nám připomíná, kolik jmen souvisí se dřevem, vyjmenovává nesčetné množství výrobků ze dřeva, stavby ze dřeva, výstavy a časopisy spojené s touto tématikou. Je zde i zmínka o oborech se dřevem na SŠ a VŠ. Autor vysvětluje základy řezu dřeva a podrobně nám popisuje, co je pod kůrou stromů, barvy a vlatstnosti dřeva. Nejsou opomenuta dřevěná nářadí. Většina knihy je věnováno představení dřevin s popisem jednotlivých stromů. Knihu doplňují malované obrázky a fotografie k danému tématu.

10.02.2021

Český ráj známý i neznámý Český ráj známý i neznámý Petr David

Tato kniha je rozdělena do kapitol: Mladoboleslavsko, Mnichovohradišťsko, Turnovsko, Maloskalsko, Semilsko a Železnobrodsko, Hruboskalsko, Trosky a Podtrosecko, Lomnicko, Novopacko, Sobotecko, Jičínsko, Libáňsko a Kopidlensko. Jako bonus je v knize věnováno uzemí Český ráj turistický a horolezecký. V každé části je zmíněno něco málo z historie daného území, barevné fotografie s tipy na výlety pěšší, na kole nebo autem jsou samozřejmostí. Spoustu míst znám z dětství a ráda se vracím na některá vybraná místa s rodinou nebo přáteli.

08.02.2021 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Děj nám vypráví sedmiletá Lisa. V období dvou let nám popisuje veselé příhody strávené se svými kamarády a sourozenci na malé vesnici Bullerbyn. Jsme svědky nejen typických dětkých her, které si můžeme díky této knize připomenout. Knihu doplňují krásné kresby nezapomenutelné paní Heleny Zmatlíkové. Tato kniha patřila v mém dětství mezi mé oblíbené, kdy jsem jí četla několikrát za sebou, a proto jsem si jí ráda přečetla z pohledu již dospělého člověka. Díky ní jsem zavzpomínala na mé dětství, trávené s mými kamarády venku v přírodě po celý den.

07.02.2021 5 z 5

Záhady staré Prahy Záhady staré Prahy Aleš Česal

Kniha nám jemně připomíná historii našeho hlavního města. Odhaluje záhady, legendy i tajemství propletené se skutečnými událostmi v místech, kde stojí Karlův most, Petřín, Pražský hrad a dalších již opomenutých nebo zaniklých míst. Zaujal mě , vznik názvu města, Bruncvíkův příběh se lvem bojujícím s drakem, tajemství Zlaté uličky, legenda o Golemovi a Petřínské udásti spojené s ohněm.

03.02.2021 2 z 5

Posílám to dál Posílám to dál Lucie Bílá

Lucie vypráví a velmi intimně popisuje své pocity nejen ve své branžy. Dovolila nám čtenářům nahlédnout pod pokličku svého života bez "líčidel". Je to velmi silná žena s velkou empatií a otevřenou náručí všem pomoci. Vypráví, jak mnohokrát spadla na dno a přesto se znovu umí postavit s hrdostí, láskou a úctou a čelí dalším výzvám výš a výš a to nejen ve své pěvecké dráze. "Jen tak dál Lucie" mě napadá po přečtení knihy Posílám to dál.

31.01.2021 5 z 5

Údolí panenek Údolí panenek Jacqueline Susann

Kniha popisuje děj tří dívek v průběhu 20 - ti let od roku 1945 do 1965 v Hollywoodu. Jednotlivé kapitoly jsou provázány osudem modelky, zpěvačky a herečky. Detailně se seznamujeme s prostředím ze světa umění v podobě divadla, hudby a televize. Životy tří dívek se navzájem proplétají v období hledání sama sebe, uplatnění svého nadání a talentu. Kniha ukazuje nejen moc v podobě peněž, jak je těžké, dlouhé stoupání až na vrchol slávy, ale lehké a rychlé spadnutí až na dno, vykoupené zradou nejbližších, únikem ze samoty v podobě alkoholu a „zázračných“ pilulek.

28.01.2021

Ptáci našich zahrad v životní velikosti Ptáci našich zahrad v životní velikosti Daniela Strauß

Pěkná knížka pro děti a dospělé. Barevné fotografie ptáčků v životní velikosti, žijící převážně na vesnici. Rozdíly mezi samcem a samičkou s tipy míst, kde můžeme opeřence vidět. Přehledně popsány typické znaky. Bonus knížky jsou ptačí hnízda přírodní a umělá. Rozdělení do tří skupin dle velikosti: ptáci jako sýkorka, vrabec a kos. V knize nechybí "Rozárka z Popelky".

22.01.2021 5 z 5

Mlýny na Kněžmostce Mlýny na Kněžmostce Václav Šolc

Knihu mám objednanou přímo na výdejním místě v Kněžmostě. Mám od stejného autora již Mlýny na Strenickém potoce. Těším se na tipy nedalekých míst a neomrzí ani historie.

13.01.2021 4 z 5

Super jednoduše Super jednoduše Zdeněk Pohlreich

Kuchařka pro každého do dnešní uspěchané doby. Je přehledná z dostupných surovin bez složitých postupů. Určitě vše vyzkouším.

08.01.2021 5 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Napětí, dobře se čte, psychologický thriller pro ženy.

03.01.2021 5 z 5