Ptáci našich zahrad v životní velikosti

Ptačí druhy jsou ve skupinách: "velcí jako sýkora modřinka, nebo menší", "přibližně tak velcí, jako vrabec" a "ptáci velcí jako kos, nebo větší". Díky tomu, že modřinku, vrabce i kosa zná každý, snadněji odhadnete, kde opeřeného návštěvníka své zahrady hledat. V knize je 60 ptačích portrétů. U každého je velká fotografie v životní velikosti s popisem důležitých rozpoznávacích znaků, často zde najdete také další doplňkovou fotografii, na které uvidíte zbarvení samičky, mláděte či zajímavého chování. V textu zjistíte spoustu zajímavých informací o daném ptačím druhu, v kolečku je tip, jaké prostředí tohoto ptáka láká, nebo podobná informace o jeho životě v zahradě. Na spodním okraji stránky jsou pak přehledně uvedeny informace o nejvyšším možném dosaženém věku, výskytu, tahu, hlasových projevech, hnízdění, typu hnízda, počtu vajec a jejich barvě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/251293/ptaci-nasich-zahrad-v-zivotni-velik-251293.jpg 4.98
Literatura naučná, Příroda, zvířata
Vydáno:, Grada

Gartenvögel lebensgroß (2015)

Kniha Ptáci našich zahrad v životní velikosti

Eremites

Výborná příručka pro začínající ornitology či ptačí nadšence na poznávání těch nejběžnějších druhů ptáků, které můžeme v našich končinách potkat. Velmi zdařilé fotky a, jak už bylo psáno v komentářích níže, skvělý nápad seřadit ptáky dle velikosti, což určování velmi zjednodušuje. Užitečné jsou i informace o době hnízdění, umístění a vzhledu hnízd, popis vajíček a další, které jsou formou doplňkových poznámek - tudíž nezahlcují samotný text a přitom nechybí.

M-arta
10.12.2017

Nejpraktičtější pomocník pro rychlé určování ptáků při pozorování na krmítku - mezi současnými atlasy opravdu hvězda, kteou doporučuji, kde to jen jde. Obrovské plus je (pro nás laiky) v nádherně prostém systému určování ptáků, kde jsou řazeni podle jejich velikostí (členění na "menší než vrabec", "jako vrabec", "jako kos" a "větší"...)

Nibiru
27.07.2016

Velmi dobře zpracovaná knížka, ač útlá, tak zcela pokrývá všechny potřebné informace, které normální člověk potřebuje, aby identifikoval létající návštěvníky zahrady či krmítka.
Hledala jsem přehlednou knížku, kde by byly fotky ptáčků a nikoliv kresby, protože dle mého názoru fotku žádná , byť i sebelepší kresba nemůže nahradit.
Provedení je na křídovém papíře a popis včetně důležitých a zajímavých detailů, jako je např. délka života, počet vrhů, druhy hnízdění a výskyt ptáčků doplňují tuto zdařilou knížku.
Hodí se i pro zvídavé děti, kterým je takto nenásilnou naučnou formou předávána informace, že ptáci jsou nedílnou součásti přírody a bez nich by nastala ekologická katastrofa.

zoologie ptáci, ptactvo

Daniela Strauß

Daniela Strauß
německá

Kniha Ptáci našich zahrad v životní velikosti je: