Sirotek lowoodský přehled

Sirotek lowoodský https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22151/bmid_sirotek-lowoodsky-hgM-22151.jpg 5 201 201

Kratší verze Jany Eyrové. Příběh je ukončen odchodem Jany E. z Lowoodu. První část románu Jana Eyrová, proslulého díla anglické spisovatelky 19.století, vypráví o nešťastném dětství sirotka Jany, která vyrůstá v rodině zlé tety a pak v nevlídném prostředí dobročinného ústavu pro chudé děti. Odchází z něho nakonec jako vychovatelka, naplněna touhou po životě prostém a pravdivém, oproštěném od společenské přetvářky a předsudků.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sirotek lowoodský. Přihlašte se a napište ho.

JointlieKat94
05.02.2024 4 z 5

Tak já se ke knize dostala vlastně úplně jinak, než spousta čtenářů tady.. já si totiž zamilovala sérii "Má lady Jane", kde je ve druhém díle trošku převyprávěný příběh dospělé J.E., ale zase! Tuto knihu a dokonce i Janu Eyre už mám doma spoustu let a teď konečně nastal jejich čas.

Knihu vypráví malá Jane, které umřou oba rodiče a ona se dostane ke strýcovi. Ten na smrtelné posteli chce, aby se o Jane řádně starala jeho žena, která to sice odsouhlasí, ale rozhodně tak nejedná. Po nějakém čase se dostane do ústavu, kde by ji měli učit a vychovávat.

Za sebe musím říct, že stejně jako Jane nemám ráda, když se někomu děje nějaké nepráví, že je člověk takto obviňován a týrán zcela bez zasloužení.. a tak jsem to trošku protrpěla, ale kniha a to, jak se se vším Jane vypořádala, se mi moc líbilo!

Bylo to moc hezké, a ten doslov? No tak ten mi dal..

Jara.v
01.02.2024 5 z 5

Krásné čtení. Jen jsem měla trochu Déjà vu, protože celá knížka v trošku rozšířeném vydání je vlastně začátek románu Jana Eyrová, který miluju. Charlotte tady zúročila vzpomínky na výchovu svou a svých sourozenců jako dítě.
Jana byla sice dítě trochu vztekající, ale jakožto nechtěná a přehlížená a také trýzněná, se ani není čemu divit. Byla to jinak velice hodná dívenka, která se musela jako nechtěná probíjet dětstvím bez vedení milující osoby.

Řídící Ještěrka
09.10.2023 5 z 5

Moje srdcovka:) četla jsem ji, když jsem byla o dost mladší a zasáhla mne u srdce:) Bojím se ji přečíst znovu, abych z ní (o mnoho let později) neměla jiné pocity...

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Sirotek lowoodský v seznamech

v Právě čtených4x