Český ráj známý i neznámý

Český ráj známý i neznámý https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/457778/bmid_cesky-raj-znamy-i-neznamy-j4j-457778.jpg 5 8 2

Nikde jinde nenajdeme na tak relativně malém prostoru tolik krásy. Není divu, že pro tenhle kout naší vlasti se již od 19. století ujal název Český ráj. Je to svět bizarních pískovcových útvarů, voňavých lesů, rybníků, v jejichž hladině se zrcadlí okolní skály, i nádherných roubených chalup. Objevíme tu jeden z našich nejkrásnějších hradů Kost, romantické zříceniny od Valečova až po unikátní Drábské světničky, zámky Sychrov, Humprecht, pohádkové město Jičín proslulé postavičkami Rumcajse, Cipíska a Manky, Kozákov s nalezišti drahých kamenů a podivuhodná skalní města – od nejnavštěvovanějších Prachovských skal až po horolezci milovaný Skalák.... celý text

Lena79
28.03.2021 5 z 5

Před lety jsem si prošla Zlatou stezku Českého ráje. Díky této knize jsem si ta místa připomněla. Krásná kniha plná pěkných fotografií.

Naďa2411
08.02.2021 5 z 5

Tato kniha je rozdělena do kapitol: Mladoboleslavsko, Mnichovohradišťsko, Turnovsko, Maloskalsko, Semilsko a Železnobrodsko, Hruboskalsko, Trosky a Podtrosecko, Lomnicko, Novopacko, Sobotecko, Jičínsko, Libáňsko a Kopidlensko. Jako bonus je v knize věnováno uzemí Český ráj turistický a horolezecký. V každé části je zmíněno něco málo z historie daného území, barevné fotografie s tipy na výlety pěšší, na kole nebo autem jsou samozřejmostí. Spoustu míst znám z dětství a ráda se vracím na některá vybraná místa s rodinou nebo přáteli.

Český ráj turistické průvodce

Autoři knihy

Vladimír Soukup
česká, 1949
Petr David
česká, 1949

Kniha Český ráj známý i neznámý je v