Naďa2411

Kdo vyleká velkého zlého vlka?Kdo vyleká velkého zlého vlka?Jean Leroy

Díky škytavce pozná vlk svou vyvolenou, ale co to, škyt, škyt, škyt... Krásná knížka pro malé děti.

Čachtická paní ve vězení a na svoboděČachtická paní ve vězení a na svoboděAndrej Štiavnický

Alžběta Báthoryová čeká na svůj spravedlivý soud na Čachtickém hradě. I když je čachtická paní za mřížemi, je stále nebezpečná a snaží se lákat do svých sítí hradní pány, aby ovlivnila výpovědi u soudu. Kniha se mi četla špatně, hodně osob a několikrát jsem nevěděla kdo za koho "kope". Protože mám ráda historické filmy, tato kniha ve filmovém zpracování by byla pro mě lepší.

Kdo o tom ví?Kdo o tom ví?Lesley Kara

(+ SPOILER) Astrid chodí na hodiny anonymních alkoholiků (AA) na přání své matky. Stále se jí vrací vzpomínky na bývalého přítele Simona. Nejsou to pouhé vzpomínky, ale i bludy, představy, které jí připomínají dny s ním strávené pod vlivem alkoholu. Setkává se s Joshem, který jí nabídne práci u jeho otce - výmalbu apartmánu. Astrid tuto nabídku přijímá s radostí, neboť se malování věnovala před obdobím, kdy zcela propadla alkoholu. Poklidnou dobu rozbouří anonymní dopisy a fotky, na kterých je vyobrazen mrtvý Simon. Astrid někdo přeje smrt a pomstu. Nabízí se tedy otázka: " Kdo o tom ví?" Kdo zná její minulost? Kniha se velmi dobře čte, má krátké kapitoly a drží čtenáře pořád ve stavu - čti a čti dál. Každý určitě bude zvědavý, jak dopadne nový vztah Astrid s Joshem, přijme její minulost a stane se její oporou? Líbila se mi moc zápletka s kamarádkou z AA. Dokáže Astrid odolat sebemenší nabídce alkoholu? Celou dobu jsem jí držela palce, přeci každý z nás má nějaký ten prohřešek, ale KDO O TOM VÍ ?

Její konecJejí konecShari Lapena

Před 9-ti lety se stala Patrikovy manželce nehoda, jeho těhotná žena se udusila díky výfukovým plynům, když Patrik odklízel sníh. V době manželství měl párkrát poměr s Erikou nejlepší kamarádkou jeho manželky. Byl to skutečně bezvýznamný sex? Nyní má Patrik s novou manželkou Stephanií dvojčata, v zaměstnání se mu daří velmi dobře, k tomu manželka sdědila velkou sumu peněz. Idylka než do života Patrikovi vstoupí opět Erika. Lehké téma, čtení odpočinkové až nudné. Mám od autorky přečtené všechny knihy a jak je již zde psáno, nejen já jsem zklamaná novým titulem. Hodně opakuje slova a obsah, místy jsem to už chtěla vzdát, jakoby spisovatelka nevěděla o čem psát, neustále se vracela ke stejným věcem k jedinému tématu. Je to spíše thriller pro školní děti. Ke konci jsem počítala už stránky, kdy bude konec mého trápen, při čtení této knihy. Zde platí přísloví: Pýcha předchází pád.

GranátyGranátyVlasta Javořická

Granáty - více kamínků v náhrdelníku, který ukrývá tajemství odloženého dítěte devčátka u faráře v jedné vesnici v období světové války.

Šílené výčitkyŠílené výčitkyLiane Moriarty

Kniha se mi moc líbila, úplná oddychovka. Erika a Clementina jsou dlouhodobé kamarádky z dětství. Námětem a středobodem knihy je, co se stalo v osudný den při grilování u jedné návštěvě u sousedů, kterého se zúčastnily obě ženy s manžely a dětmi. Spisovatelka pomalu odkrývá karty a nechává čtenáře napjatého s tím, že popisuje rozdílné problémy všech postav, jaká mají povolání, co se děje uvnitř v rodině, jaké měl kdo dětství, jaká mají trama, co se děje u sousedů. Jsme svědky vyprávění příběhu osudného dne skoro minutu po minutě, které nás brzdí vstupy poté… Kniha je velmi napínavá, protože příběh je vyprávěn všemi účastníky toho dne a pořád jsem si kladla otázku, co tak hrozného se stalo, že májí pak všichni ŠÍLELNÉ VÝČITKY.

Všechno, co jsme opustiliVšechno, co jsme opustiliKerry Lonsdale

Knihu jsem si koupila v knižním klubu za 49 Kč. Cena odpovídá kvalitě. Při čtení jsem se šíleně nudila, pořád jsem věřila, že přijde lavina, velký bum, a proto jsem se opravdu nerada pouštěla do dalších a dalších stránek. Kniha začíná vyprávěním ztrátou paměti. Autorka skáče jako přes kaluže z minulosti do současnosti, byla jsem hodně zmatená, protože jsem se od začátku až dokonce, ač bylo na začátku kapitoly napsáno časové období, neuměla vybavit si danou situaci. Jeden muž, dvě jména, jiná identita, chirurgicky upravená tvář, tělo stále stejné ale jiná mysl. Jeho děti hledají v současnosti pouto ke svému otci, neumí pochopit, proč si na ně nepamatuje. Kniha je doslova prorostlá samou lží, lež o jeho údajném úmrtí, aby se on uchránil před druhým bratrem a bandou drogových dealerů. Lže se dětem, lžou ženy i jeho vlastní matka, která má také dvě identity. Celá kniha je pojata trápením hlavního hrdiny, který hledá otázky a odpovědi nad svými sny, vzpomínky. V knize je hodně překlepů, za které spisovatelka nemůže. Tato kniha nezaujme čestné místo v mé knihovně!!!

17. květnaodpad!

Naše hradyNaše hradyVladimír Liška

Knize dávám velké plus za abecední seznam hradů a místopisný údaj, zatím jsem si pročetla historii a tím i spojené mýty a legendy jen u hradů, které jsem již v minulosti navštívila. V knize jsou černobílé fotografie, což mně se líbí, protože o to víc na mě dýchá dřívější doba. Postupně si budu ostatní hrady dočítat při dalších návštěvách.

Divy světové architekturyDivy světové architekturyHenry J. Cowan

Kniha mi byla darovaná a já v tom budu pokračovat. Ráda jsem si prohlídla krásné fotografie z míst, která určitě nenavštívím. Jsou zde skutečně mistrovská díla se základními údaji doby vzniku, v jakém slohu bylo stavěno z jakého materiálu, není opomenut stavitel. Mě se moc nelíbí dnešní betonové stavby, jsou pro mě studené, mám raději historická díla, kde je pestrot a barevnost.

DokonaláDokonaláGilly Macmillan

Hlavní hrdinku Zoe pronásleduje „úlet“ z období její nezletilosti. Po pár letech se svou rodinou zn. „druhá šance“ chystá na koncert, ve kterém hraje na klavír. Přání její matky je, aby byla dokonalá. Koncert je přerušen mužem, jenž kdysi přišel o dceru. …Spisovatelka nás na dalších stránkách seznamuje s dalšími postavami, které vypráví svůj příběh jednotlivě, každá osoba zvlášť, svým pohledem, svými pocity, myšlenkami. U všech osob odkrývá i minulost a zároveň se vyšetřuje událost po koncertu. Samotná Zoe se snaží být za jakýkoliv událostí dokonalá, neboť byla tak matkou vychovávána. V knize jsem se musela několikrát vracet, výhodou jsou krátké kapitoly, protože jsem někdy nevěděla, zda je děj z minulosti nebo současnosti. Po přečtení jsem dala palce nahoru….spisovatelka dokázala na 380 stránkách popsat děj o pouhých dvou dnech (+vstupy z minulosti). Kniha končí hrou na klavír – Chopinovo Nokturno – dokonalá hudba. I já jsem jí slyšela a vnímala při čtení posledních řádků.

Velký snář * věštba z ruky * horoskopyVelký snář * věštba z ruky * horoskopykolektiv autorů

Někdy do knížky nahlédnu, pokud si sen dobře zapamatuji, abych pochopila.....

Bez láskyBez láskyVlasta Javořická

Román z vesnického prostředí napsaný v roce 1924, dějově spadá po světové válce. Při čtení jsem několikrát váhala zda-li mám pokračovat v četbě. Název knihy Bez lásky je skutečným obrazem, co se týče obsahu týče. Je zde popisován velmi tvrdý život na vesnici, těžká práce a dřina od rána do večera. Námětem románu je ale láska. V knize převládá násilí muže nad ženou, který se posilňuje denně alkoholem a jeho žena a dcera v letech na vdávání musí čelit útlaku, ponižování a fyzickým trestům. Je mi moc líto hlavní hrdinky, pozná nakonec opravdovou lásku? Čím vším si musí dívka v nejlepších letech projít, čemu musí odolávat, postačí pouze modlitby? Bude umět se otevřít a nabídnou své srdce? Ač je kniha velmi smutná, čte se rychle, škoda, že hlavní problém prožívají i dnešní ženy v moderním světě. V knize převládá poslušnost, pokora a obětování se.

Dieta při onemocnění salmonelózou - Recepty, rady lékařeDieta při onemocnění salmonelózou - Recepty, rady lékařeStanislav Hrubý

Knihu jsem si zakoupila při onemocnění salmonelózou a stala se mou společnicí asi půl roku. Díky za recepty, nebyla jsem jen o rohlíku, mrkvi a rýži. Překvapila mě i sladká jídla.

Vegetariánská kuchařka pro dospěléVegetariánská kuchařka pro dospěléKarel Červený

Knihu jsem zachránila před dnešní "telefonní budkou" . Párkrát jsem už zalistovala, recepty vypadají dobře, kdo jí hodně zeleniny a nevadí mu bezmasá strava.

Vaříme s Láďou HruškouVaříme s Láďou HruškouLadislav Hruška

Když už opravdu nevím, co uvařit a mám jiné kuchařky prolistované sáhnu i sem. Zrovna recept níže zmiňované Opilé kuře na plechovce vaříme doma často. Smažený sýr z hrnku, do toho opravdu bych nešla. Průměr pro začínající mladé kuchařky.

Domácí kuchařkaDomácí kuchařkaOldřich Dufek

Moje první kuchařka od mé milované babičky, stále se k ní vracím a čerpám inspiraci.

Zelená lékárnaZelená lékárnaValentin Gennadjevič Rubcov

I já jsem si dala v knihovně tuto knihu mezi přední knížky, ráda se k ní vracím na jaře, kdy se příroda probouzí a inspiruji se bylinami a jejich účinky.

Čítanka IV. k literatuře v kostce pro střední školyČítanka IV. k literatuře v kostce pro střední školyMarie Sochrová

Kniha určená pro studenty k maturitní zkoušce a přijímacímu řízení na další školu .

Písemná elektronická komunikace pro střední školy a veřejnostPísemná elektronická komunikace pro střední školy a veřejnostJiří Kroužek

Kniha je určena pro střední školy a veřejnost. Vedle nácviku psaní písmenek a číslic jsou zde zásady pro vypracování tabulek.

Nový One Minute ManagerNový One Minute ManagerSpencer Johnson

Kniha o "minutovém" cvičení pro managery v dnešní době.

Kámasútra do kapsyKámasútra do kapsyAnne Hooper

Inspirativní kniha pro milující se lidé. Barevné fotografie vystihují popisovanou polohu s doplňujícím textem. Knihu bych doporučila pro všechny páry, jak pro začátečníky tak i pro již zkušené.

Rusko-český, česko-ruský kapesní slovníkRusko-český, česko-ruský kapesní slovníkJelizaveta Dvořáková

Oprášila jsem prach z tohoto slovníku a použiju k samostudium knihy Ruština pro začátečníky a samouky. Slovník jsem používala jako studentka, jsem ráda, že ho mám.

Dívka ve vlakuDívka ve vlakuPaula Hawkins

(+ SPOILER) Hlavní hrdinka Rachel je velmi citlivá žena, znatelně jí ovlivnila nevěra bývalého muže a zjištění, že nemůže mít děti. Situaci řeší alkoholem, díky němu ztratila zaměstnání, kamarádky. Dva roky jezdí vlakem do fiktivního „zaměstnání“ a sleduje, co se děje v domech při trati. Kapitoly se střídají s vyprávěním tří žen – Rachel, Meghan a Annou. Kniha je napínavá dokonce, viděla jsem i filmové zpracování. Všechny ženy nám vypráví svůj příběh, ovlivněný mládím a nacházení vnitřního klidu. Začíná se vyšetřovat zmizení Meghan a objevují se souvislosti se všemi postavami, jejich milenci a muži. Rachel nikdo nevěří, protože si idealizuje svůj svět, díky alkoholu neví, co se skutečně stalo, co je pouhá její fantazie.

37 vteřin: Pomoc shůry v okamžiku smrti – návrat matky k životu37 vteřin: Pomoc shůry v okamžiku smrti – návrat matky k životuStephanie Arnold

Kartářka jí předpověděla, že zemře v mladém věku. Stephanie nám vypráví příběh, co prožívala před porodem, jaké měla předtuchy, intuice, co viděla....Po očekávaném úmrtí na 37 vteřin po porodu následuje léčba, poté velmi intimní zpovědi s lékaři, hledání odpovědí na spoustu otázek při regresivní terapii. Vyplní se všechny její předtuchy, odkud se vzaly, jaké měly poslání...to vše v této knize, díky ní se hlavně ženy můžou s méně známou nemocí a komplikací při porodu seznámit.

Po pravděPo pravděGilly Macmillan

Hrdinkou knihy je světoznámá spisovatelka Lucy. Elektronickou verzi nové knihy posílá svému vydavateli. V tom okamžiku Lucy cítí tlak, protože v nové knize nechává hlavní hrdinku svých knih Eliz hned zemřít. Eliz je zároveň současná a z dětství imaginární kamarádka Lucy. V knize jsou vstupy, kdy se Lucy vrací do svého dětství a popisuje, co se tenkrát stalo, když jí bylo deset let při oslavách slunovratu, kde byla tajně se svým bratříčkem. Domů se vrátila už jen sama. Manžel spisovatelky koupí tajně dům v místech, kde se stala rodinná tragédie. Jak obstojí Lucy tlaku ze strany vydavatele, imaginární našeptávačce, dosud neobjasněné záhadě s bratříčkem a náhlému zmizení manžela? Kniha je velmi tajemná a má spoustu společného s Křídákem od C.J. Tudora.

Nekorektní omalovánkyNekorektní omalovánkyRoman Proutkovský

Moje první omalovánka pro dospělé. Určitě nezůstanu pouze u jedné. Vrátím se tím do mého dětství, fantazie a práva být sama sebou. Život má být barevný a pestrý. Vrhám se na první stránky, abych se vyřádila v mých pocitech a náladách.

Jeden z násJeden z násShari Lapena

Autorku této knihy jsem si od začátku oblíbila. Je znát, že její původní profese je právnička. Umí detailně popsat fázi vyšetřování, uvažování a smýšlení vraha a ostatních svědků. Při vyšetřování případu jsem měla pocit, že jsem přítomna a potila jsem se za zločince. Od začátku knihy se pomyslné nůžky otevírají ve fázi dopisu, který zaslala matka ochraňující svého syna před hackerstvím. V dané situaci se původní účel obrátí a způsobí záhadu z jedné ulice, když se hledá vrah zavražděné ženy. Udělal to "jeden z nás"......

Pozoruhodný svět hubPozoruhodný svět hubRadomír Socha

Krásný atlas barevných fotografií, plus - kde se jednotlivé houby vyskytují, minus - houby nejsou abecedně řazené. Knihu si budu brát do lesa a rozšířím si tak houbařský obzor.

Srdce v pískuSrdce v pískuKlára Janečková

Zkušený pilot Petr letí jako pasažér a v letadle se setká se Sandrou, cílem je Dominikánská republika. Zde se po týdnu náhodně setkají a začínají se více sbližovat. Klidnou dovolenou naruší ohlášení hurikánu a všichni obyvatelé musí čelit oku bouře. Poté je námět násilně utnut a děj je přemístěn o 8 let déle. Podle názvu knihy jsem si myslela, že se autorka rozepíše o lásce dvou lidí, proto velké zklamání. Druhou část jsem již nečetla se zatajeným dechem, s napětím, poté autorka popisuje tvrdou realitu života: sobectví, ješitnost, nevěra. Zbytečně jsou v knize podrobně popisovány technické údaje o letadlech, spisovatelka se oddálila hlavnímu tématu.

KříďákKříďákC. J. Tudor

Za mě velmi děsivý psychothriller, který místy svírá a zrychluje se tep. Na druhou stranu mně bylo líto chlapců, jaké mají myšlení, uvažování a ty nekonečné pomsty. Kniha je pro silné povahy, děj se střídá po kapitolách v roce 1986 a 2016, když si ve dvanácti myslí, že smrt je pouhá náhoda, ale po třiceti letech smrtící bumerang pokračuje....A další věc, každý má svou sbírku....