Zpěv v ráhnoví

Inspektor Alleyn, kriminalista ze Scotland Yardu, má za úkol vypátrat škrtiče, který své ženské oběti zasypává květinami. Stopy Alleyna za vedou na loď vezoucí devět pasažérů rozdílných osudů i povah ze zamlženého Londýna do jižní Afriky.

https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61695/zpev-v-rahnovi-gTl-61695.jpg 449

Roderick Alleyn 20.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Knižní klub, NLN - Nakladatelství Lidové noviny

Singing in the Shrouds, 1958

Kniha Zpěv v ráhnoví

ddkk
06.11.2020

Jako už mnohokrát i v tomto případě děkuji svým oblíbeným za zajímavý tip. Zpěv v ráhnoví jsem poslouchala jako rozhlasovou dramatizaci se skvělými herci a byl to příjemný, doslova relaxační poslech. Klasická detektivka, spousta podezřelých (pravda, chvilku jsem se v nich taky trochu ztrácela), šikovný, dobře utajený detektiv a neotřelý motiv. Opravdu jsem se pobavila, oddechla jsem si od jiných těžších témat a místy jsem se dokonce přistihla jak se tak nějak přiblble usmívám ....

evelýny
25.10.2020

Napnout plachty, vyplouváme. Směr jižní Afrika.
Romantická plavba, devět pasažérů, však jeden z nich je vrah, majíc oblibu v květinách.
A vrchní inspektor inkognito je na pochybách.
Je to ten a nebo ten?
Nastražit past a chytit ptáčka.

Poslech audio nahrávky a hlasy známých herců byly po ,,severských kombinacích" úplným balzámem na moje nervy.

P.S.: Perly, jež se v tanci probudily a řadou zdvihají se zvesela...
P.P.S.: Inspirací mi byla RADOST. Díky... :-)

RADOST
20.09.2020

Ach, ta atmosféra plavby, uzavřené společnosti, klidu, nic nedělání, zábavy, dávných způsobů, gentlmenství a koketerie... A do toho potřeba odhalit "Květinového vraha", předejít dalším obětem. Kdo má rád klasické detektivky, určitě si přijde na své. Zvláště při poslechu zdařilé nahrávky na YouTube.

2mig1
29.07.2019

Taková až předpisově klasická staromilská detektivka, která neurazí, ale ani nenadchne.

maximus13
09.05.2019

Knihu mohu doporučit jako kvalitně napsanou detektivku. Vše do sebe logicky zapadá. Děj má svižný spád. Hvězdička dolů za počet osob v příběhu. Pro úspěšné vyřešení případu by nevadilo, pokud by některé postavy v knize vůbec nevystupovaly.

Jaruš7
20.03.2019

Autorka to klasicky dobře zašmodrchala, až tak, že jsem podezírala i inspektora, Pasažéři i posádka jsou jeden vedle druhého excentrici, a každý po svém svou roli nemíní měnit, tudíž důvod pro zabití, už jen z vyhroceného jednání je ve vzduchu.
Pro květinového vrahouna je plavba z Londýna až do Kapského Města asi přestávkou v řádění, neboť hyacintů se po cestě nedostává, ale ta kytková umanutost si najde důvod i zde.
Šmrnc to nepostrádá.

Allena24
09.02.2019

Dnes jsem si tuto knihu připomněla poslechem (https://www.youtube.com/watch?v=17dTlWdafOo ). Když jsem ji kdysi četla, také byl pro mne začátek těžký (hodně postav). Ale autorku jsem znala a věřila jsem jí. Vyplatilo se. Za mě plný počet hvězdiček. Ano je to krásná klasika!

Chesterton
10.11.2017

Četla jsem v roce 2007, když vyšla v Lidových novinách jako první knihu této autorky a okamžitě si mě získala na svou stranu :) Klasika!!