Zpěv v rahnoví

Zpěv v rahnoví https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73460/rodderick-alleyn-zpe-73460.jpg 4 67 17

Roderick Alleyn série

Detektivní román ze současnosti, ve kterém vrchní inspektor Scotland Yardu pátrá mezi cestujícími odplouvající lodi po několikanásobném vrahu, jenž rdousí ženy s náhrdelníkem a květinami a své vraždy provází zpěvem. Při pátrání, které musí probíhat většinou formou společenské konverzace a zábavy, pomáhá i promítání filmové verze Shakespearova Othella.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Odeon

Singing in the Shrouds , 1958

Starmoon
07.10.2023 4 z 5

Autorka si od Agathy Christie požičala tie najlepšie možné ingrediencie (obmedzený počet podozrivých v uzavretom priestore, finálne rozuzlenie v prítomnosti všetkých postáv, jemný humor...), dokonca by som povedala, že v niečom ju aj predčila (skvelé budovanie atmosféry pomocou opisov, ktoré inak v textoch málokedy oceňujem), no po výbornom rozbehu to akosi začalo drhnúť, nuž a strhnúť ma nedokázalo ani rozuzlenie, ktoré bolo také akési nemastné-neslané. Jednoducho, katarzia ani "aha" moment sa nekonali, čo trochu pokazilo môj výsledný dojem, inak to však bolo celkom fajn čítanie pred spaním, skrátka taká milá starosvetská detektívka.

Rade
03.02.2023 3 z 5

Klasická detektivka v retro stylu. Ač kniha měla všechny atributy, které mám tak ráda u Agathy Christie - humor, hodně konverzace, zločin v omezeném prostoru s omezeným počtem různorodých podezřelých i nakonec vedlejší milostný happyendík, přiznám se, že mě to zas tolik nenadchlo. Příliš dlouhý rozjezd, a toho zvláštního humoru až ironie tu bylo na mě až moc. Rozuzlení zvláštní a nijak překvapivé.
Věřím, že ve zdramatizované tvorbě by se mi líbilo víc, forma psaní k tomu vyloženě vybízí.
Plus za tu exotiku daleké plavby, lenošení na palubě a Las Palmas.
Pro mě první kniha od autorky, takže fajn, že jsem se s její tvorbou seznámila, vyhledávat další její knihy nebudu. To už sáhnu raději po Agatě...

mi-380
30.10.2022 4 z 5

Anglická detektivní klasika. Duchaplné rozhovory, kašírované vraždy, šedé buňky mozkové. S inspektorem Alleynem a skupinou podezřelých jsem plul do Jižní Afriky na vlnách mluveného slova – solidně zdramatizované rozhlasové hry.
80 % (zatím 58 hodnocení s průměrem 79 %).

smardice
01.08.2022 4 z 5

Stará dobrá klasická detektivka a tak trochu netradiční vrah, kterého jsem ani náhodou netipovala. Skvělá nahrávka a tudíž i poslech, který jsem si užila.

Aghatte
30.01.2022 4 z 5

S novějšími díly mám trochu problém.
Ty, co Ngaio napsala ve 30. letech jsou všechny super, tyto z let 60. jsou horší.
Navíc, inspektorovi už musí být 77let...
Vadil mi i překlad a některá krkolomná slovní spojení a výrazy, které asi mají symbolizovat "současnost" - moderní dobu. Chybí mi ta noblesa, na kterou jsem si už zvykla v první desítce série.
NIcméně, vezmu-li to jako samostatné dílko, bylo to dobré, přečteno během jedné noci.

Vesmich
05.08.2021 4 z 5

No tak Agatha to není, ale dialogy jsou výborné, napínavé je to také přiměřeně, detektiv je sympaťák a zločinec je úměrně a věrohodně pošahaný. Takže sečteno podtrženo - pěkně se to četlo.

ddkk
06.11.2020 4 z 5

Jako už mnohokrát i v tomto případě děkuji svým oblíbeným za zajímavý tip. Zpěv v ráhnoví jsem poslouchala jako rozhlasovou dramatizaci se skvělými herci a byl to příjemný, doslova relaxační poslech. Klasická detektivka, spousta podezřelých (pravda, chvilku jsem se v nich taky trochu ztrácela), šikovný, dobře utajený detektiv a neotřelý motiv. Opravdu jsem se pobavila, oddechla jsem si od jiných těžších témat a místy jsem se dokonce přistihla jak se tak nějak přiblble usmívám ....

evelýny
25.10.2020 3 z 5

Napnout plachty, vyplouváme. Směr jižní Afrika.
Romantická plavba, devět pasažérů, však jeden z nich je vrah, majíc oblibu v květinách.
A vrchní inspektor inkognito je na pochybách.
Je to ten a nebo ten?
Nastražit past a chytit ptáčka.

Poslech audio nahrávky a hlasy známých herců byly po ,,severských kombinacích" úplným balzámem na moje nervy.

P.S.: Perly, jež se v tanci probudily a řadou zdvihají se zvesela...
P.P.S.: Inspirací mi byla RADOST. Díky... :-)

RADOST
20.09.2020 3 z 5

Ach, ta atmosféra plavby, uzavřené společnosti, klidu, nic nedělání, zábavy, dávných způsobů, gentlmenství a koketerie... A do toho potřeba odhalit "Květinového vraha", předejít dalším obětem. Kdo má rád klasické detektivky, určitě si přijde na své. Zvláště při poslechu zdařilé nahrávky na YouTube.

2mig1
29.07.2019 3 z 5

Taková až předpisově klasická staromilská detektivka, která neurazí, ale ani nenadchne.

maximus13
09.05.2019 4 z 5

Knihu mohu doporučit jako kvalitně napsanou detektivku. Vše do sebe logicky zapadá. Děj má svižný spád. Hvězdička dolů za počet osob v příběhu. Pro úspěšné vyřešení případu by nevadilo, pokud by některé postavy v knize vůbec nevystupovaly.

Jaruš7
20.03.2019 4 z 5

Autorka to klasicky dobře zašmodrchala, až tak, že jsem podezírala i inspektora, Pasažéři i posádka jsou jeden vedle druhého excentrici, a každý po svém svou roli nemíní měnit, tudíž důvod pro zabití, už jen z vyhroceného jednání je ve vzduchu.
Pro květinového vrahouna je plavba z Londýna až do Kapského Města asi přestávkou v řádění, neboť hyacintů se po cestě nedostává, ale ta kytková umanutost si najde důvod i zde.
Šmrnc to nepostrádá.

Allena24
09.02.2019 5 z 5

Dnes jsem si tuto knihu připomněla poslechem (https://www.youtube.com/watch?v=17dTlWdafOo). Když jsem ji kdysi četla, také byl pro mne začátek těžký (hodně postav). Ale autorku jsem znala a věřila jsem jí. Vyplatilo se. Za mě plný počet hvězdiček. Ano je to krásná klasika!

Chesterton
10.11.2017 5 z 5

Četla jsem v roce 2007, když vyšla v Lidových novinách jako první knihu této autorky a okamžitě si mě získala na svou stranu :) Klasika!!

Jája92
24.08.2017 4 z 5

Ze začátku mě kniha nebavila, občas jsem se ztrácela v množství postav, ale zhruba v polovině jsem se začetla a nakonec mohu hodnotit jako příjemné čtení.

anickalysano
11.10.2015 4 z 5

Opět krásně napsáno, Nájou zkrátka umí. Nicméně jedna hvězda dolů za to, že SPOILER sériový vrah je skutečně sériovým vrahem a hlubší zápletka chybí.

woodward
18.08.2015 5 z 5

Trochu netradiční případ inspektora Alleyna, ale patří k tomu nejlepšímu, co paní Marshová o svém detektivu-gentlemanovi napsala.

sérioví vrazi plavba

Ngaio Marsh
novozélandská, 1895 - 1982
1972  79%Zpěv v rahnoví
1988  84%Poslední opona
1985  85%Třikrát superintendent Alleyn
1970  79%Vejde vrah
1995  78%Nedokončený portrét

Kniha Zpěv v rahnoví je v