Třikrát superintendent Alleyn

Třikrát superintendent Alleyn

Kniha obsahuje tři případy :
1.Vražda po plese - přeložila Hana Knížková.
2.Smrt v Delfínu - přeložila Olga Rychlíková.
3.Nedokončený portrét - přeložila Hana Knížková.

Doslov „Třetí dáma zločinu“ napsala Hana Knížková.
Vydání první.

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25657/trikrat-superintendent-alleyn-TkN-25657.jpg 4.421

Roderick Alleyn

Death in a White Tie, Death at the Dolphin, Black as He´s Painted

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Odeon

Kvalita povídek lehce kolísá, ale opravdu jen lehce ;-). Asi nejvíc se mi líbila hned první z nich Vražda po plese. Všechny příběhy jsem hodnotila jednotlivě a průběžně, jak jsem je četla. Proto už ani nezbývá moc co dodat. Snad jen to, že mne autorka zaujala a časem od ní zase něco zkusím.

woodward
18.08.2015

Ngaio Marshová patří k velkým dámám anglické detektivky a inspektor Alleyn má všechno, co takový velký detektiv ze Scotland Yardu má mít, včetně vzdělání a původu ( aby se s ním všichni ti podezřelí gentlemani a ladies vůbec chtěli bavit). Já osobně mám nejradši Smrt v Delfínu - ale přečetl jsem od téhle autorky snad všechno, včetně jednoho příběhu kde je vrahem Zahradník (tedy on je to herec, ale jmenuje se Gardener - jo, k anglickým detektivkám patří i humor.)

konicekbily
15.06.2015

Pěkné příběhy dnes již klasické spisovatelky.

HTO
06.11.2013

Ze čtení jsem si odnesl tři poznatky: zaprvé, autorčino jméno se čte Nájou, nikoliv Ňo, jak mi bylo řečeno. Zadruhé, běloši na Novém Zélandu dávali svým dětem už v době autorčina dětství domorodá jména, a to je přece skvělé: Ngaio znamená „světlo nad vodami“. A konečně, slečna Marshová píše, opět v rozporu s tím, co jsem slyšel, dobré knihy. Navíc vaší pozornosti doporučuju výborný doslov.

detektivky 3x

Ngaio Marsh