Tvrz

Komiksový seriál Tvrz vycházel v časopise ABC v letech 1980–1981 s kultovními ilustracemi Františka Kobíka. Název odkazuje k tvrzi v jihočeské Lásenici, dříve Hlásenici, která byla vypálena a srovnána se zemí bezprostředně před bitvou u Lipan. Nejednoznačná pověst o jejím zániku autora natolik zaujala, že hlavního hrdinu knihy, pilota Martina Hrubého, nechal propadnout v čase právě do 15. století, do období husitských válek. Martin Hrubý si na nenadálou situaci poměrně rychle zvykne a spolu se statečným panem Jindřichem, zbrojnošem Matoušem a krásnou Johankou se snaží hlásenickou tvrz ubránit před loupežníky najatými panem Menhartem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310512/tvrz-AMM-310512.jpg 4.316
Komiksy, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno, XYZ (ČR)

Kniha Tvrz

Ladys
25.02.2019

Když přistoupíte na to, že se současník v autě ocitne v roce 1434 a přežije, aniž by ho nerozpárali hned a nebo neupálili pak, tak si užijete celkem slušnou a napínavou četbu.
Já se s tím srovnal a tak jsem si knihu užil, protože je psána svižně od začátku až do poslední strany.
Jako pamětníkovi původního komiksu mi ale přišlo úsměvné v románové úpravě řešit, že hlavní hrdina jel v osudovém okamžiku Škodou 105 a nebo že předtím letěl letadlem sovětské výroby, na druhou stranu přitom autor vůbec neřešil, že by si hlavní hrdina těžko po propadu do doby husitské s nějakým husitou z fleku popovídal. Nejspíš by si nerozuměli. Ale to je jediná výtka a i tu berte s rezervou. Kniha je především pro děti a těm na takových "podružnostech" určitě nezáleží. Takže v kom je ještě kus dítěte, vezměte knihu a čtěte. Já jsem si to užil.