Půlnoční pacient

Půlnoční pacient

New York, léta padesátá, doba studená války. Psychiatr doktor Malík, je povolán tajnými službami léčit psychicky vyčerpaného agenta, aby vše zůstalo v tajnosti, dochází onen agent k doktoru Malíkovi do jeho bytu vždy o půl noci. Ale vše se komplikuje, boj mezi jednotlivými stranami a minulost doktora Malíka.

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31335/pulnocni-pacient-ZlI-31335.jpg 3.726
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Akropolis

PetK
27.12.2017

Mám raději klasické čtení než dramatizace a rozhlasové hry. Tady ale musím ocenit herecké obsazení, to bylo špičkové. Nicméně jinak mě příběh moc nezaujal - chybělo mi nějaké napětí, gradace, nemluvě o tom, že jsem se zhruba od poloviny začala dost ztrácet v tom, kdo je špion a které strany. Ani závěr nepřinesl žádnou katarzi. Bylo to krátké, tak jsem to doposlouchala, ale bohužel, žádný velký zážitek.

Mairiel
28.03.2014

- poslechnuto na jeden zátah jako rozhlasová hra - Při poslechu jsem přemýšlela, nakolik mohl mít autor o špionáži během studené války přehled a nebo zda je to jeho čirá fabulace. Zanechalo to ve mně nepříjemný pocit beznaděje ze vztahů bez důvěry a z bezmocnosti těch několika lidí, kterým věřit můžeme.

Nico
07.03.2012

Znám tuto knihu v rozhlasovém zpracování jako hru a je jednou z nejlepších, jaké jsem slyšela. Napínavá, strašidelná, psychologická, zajímavá... Hostovský si libuje v mezilidských vztazích, které rád komplikuje a jeho postavy jsou vždy obtěžkány nějakým nepříjemným tajemstvím.