Naďa2411 Naďa2411 komentáře u knih

Tři mušketýři ještě po deseti letech aneb Vikomt Bragelonne - III. díl Tři mušketýři ještě po deseti letech aneb Vikomt Bragelonne - III. díl Alexandre Dumas, st.

Další díl mé oblíbené série připomenuta v aknize. Pěkný příběh z historie z období Ludvíka XIV. Autor se více věnuje politické situaci. Opět zdařilé dílo.

21.12.2023 5 z 5

Tři mušketýři ještě po deseti letech aneb Vikomt Bragelonne - II. díl Tři mušketýři ještě po deseti letech aneb Vikomt Bragelonne - II. díl Alexandre Dumas, st.

Ano a znovu opět chválím další díl v aknize. Ženské intriky nemají hranice, a proto musí mušketýři opět vymyslet plán.... Jeden za všechny, všichni za jednoho.

20.12.2023 5 z 5

Tři mušketýři ještě po deseti letech aneb Vikomt Bragelonne - I. díl Tři mušketýři ještě po deseti letech aneb Vikomt Bragelonne - I. díl Alexandre Dumas, st.

V době na střední škole čteno jako povinná četba, nyní poslechnuto v aknize, poznají, že i láska může být zrádná a opět platí: "Jeden za všechny, všichni za jednoho", jdu na 4. díl.
Pěkná historická kniha, která je námětem pro televizní zpracování a muzikálů. Obě verze jsem viděla, nádherný.

20.12.2023 5 z 5

Tři mušketýři 2. díl Tři mušketýři 2. díl Alexandre Dumas, st.

V době na střední škole čteno jako povinná četba, nyní poslechnuto v aknize, nyní jsou mušketýři již čtyři a v Paříži jsou samé intriky a pikle, opět pomáhá odvážná skupina "Jeden za všechny, všichni za jednoho", v sázce jsou nyní královniny diamantové šperky.. .jdu na 3. díl.

20.12.2023 5 z 5

Tři mušketýři - díl 1. Tři mušketýři - díl 1. Alexandre Dumas, st.

V době na střední škole čteno jako povinná četba, nyní poslechnuto v aknize, do skupiny ke třem mušketýrům se přidává další - "Jeden za všechny, všichni za jednoho". V prvním díle se seznamujeme s postavami za vlády krále Ludvík XIII. Královna je vtažena do léčky....jdu na 2. díl.

Svatý Xaverius Svatý Xaverius Jakub Arbes

Tak tato akniha mě uspávala, omlouvám se DK ale číst by mě to vůbec nebavilo, ano je to pěkně popsáno , tak "mazlivě", ale toto dílo není má cílová skupina.

20.12.2023 2 z 5

Neználek na Měsíci Neználek na Měsíci Nikolaj Nikolajevič Nosov

Jako dítě jsem Neználka doslova "hltala" , teď jsem se musela při čtení v dospělém věku nutit. Na tu dobu, kdy nám tyto knihy byly předkládany tedy nic moc.

19.12.2023 2 z 5

Muzikantská Liduška Muzikantská Liduška Vítězslav Hálek

Smutný ač pravdivý příběh o nenaplněné lásce mezi muzikantem Toníkem a Liduškou. Jaké dříve byly vdavky jsem si poslechla v aknize. Toto dílo je maturitní povinná četba, doufám, že dlouho bude, ať studenti znají historii a dřívější zvyky. Doporučuji.

18.12.2023 5 z 5

O dvanácti měsíčkách O dvanácti měsíčkách Božena Němcová

Krásná pohádka v aknize, která mě mile pohladila po srdíčku. Tak jak to má být, láska je silnější než pýcha a lidská hloupost. Kdo by neznal Marušku, kterou zlá macecha a její dcera Holena vyžene do zimních hor pro fialky a jahody. Jestlipak víte, který konkrétní měsíc jí pomůže? Tato pohádka se stala motivem pro mnoha televizních pohádek, děkuji paní spisovatelko.

18.12.2023 5 z 5

Nový čas Nový čas Ida Jessen

Ne nechápu, že tato kniha má ocenění. Nuda a nuda. Kniha je psaná formou deníčku, kdy ženě umírá manžel o 20 let starší. Nepochopila jsem, proč si ho vzala, když se v něm vlastně nudila. A znovu Ne!

17.12.2023 odpad!

Tajemství obrazárny Tajemství obrazárny Emil Vachek

Detektivka v aknize, ve které se hledá ukradený obraz. Vyšetřování je tak trochu zvláštní, zamrzlý a děj nepokračuje. Stále se motá dokola a já jsem se z příběhu jaksi nevymotala. Koukám, že i předešlým čtenářů se příběh moc nelíbil, souhlasím.

17.12.2023 2 z 5

O zlaté rybce a jiné slovanské pohádky O zlaté rybce a jiné slovanské pohádky Jan Červenka

Knihu slavanských pohádek jsem dočetla a rychle jí vrátím do naší knihovny. Obsahují i básničky, které se mi líbily. Jsem zvyklá na naše krásné české pohádky. V knize jsou polské, srbské, ruské, ukrajinské, běloruské, bulharské, lužickosrbské a jiné. Tyto pohádky jsou násilné a děsivé. To je poprvé, co knihu skutečně nedoporučuji.

16.12.2023 2 z 5

Zářící den Zářící den Jack London

Pěkná rozhlasová hra v aknize o silném muži z Aljašky. Tak jako je tam tvrdé počasí, je on sám. Všichni jeho známí ho respektuji, pro jeho spravedlnost, odhodlání. Děj je o dvou částí, nejdříve čelí zimnímu až ledovému počasí, ve druhé části se ukáží jeho znalosti na burze. Oba příběhy jsou velmi napínavé, ikdyz vždy "něco nebo někoho" ztratí, vždy ho to jen poposunulo o kus dál, o další zkušenosti. Tak trochu westernové to bylo.

16.12.2023 5 z 5

Historie o doktoru Faustovi Historie o doktoru Faustovi Ignát Herrmann

V aknize, se kterou jsem se již setkala na střední škole, vystupuje Faust, jenž vlastní krví zpečetí svůj osud pekelnému Mefistofelesovi. Po dvacetičtyřech letech užívání se v blahobytu má nastat doba, kdy si pekelník má přijít pro jeho duši. Faust má jedinou prosbu vůči svým studentům ....nastává poslední dvanáctá hodina.....Pěkné, poučné i dnes tak spousta lidí smýšlí pro pár zlaťáčků.

15.12.2023 5 z 5

Šťastný Jim Šťastný Jim Kingsley Amis

Akniha se mi ani trochu nelíbila, a proto si z mé pozice nezaslouží žádný jiný , delší komentář.

15.12.2023 odpad!

Dům na pobřeží Dům na pobřeží Louise Douglas

Napínavá kniha o dávném tajemství tří kamarádek. Každé zlo je dříve či později odhaleno. Edie žila s Joe v harmonickém manželství před deseti lety, poté je rozdělila smrt jejich dítěte Daniela. Protože zemřela matka Joe - paní Anna - v závěti ponechala nyní opuštěnou vilu Villa della Madonna del Mare v dědictví synovi Joe a bývalé manželce Edie. Existuje osoba, která má s touto vilou něco společného. Proč chce za každou cenu tuto vilu koupit a co se ukrývá v jejich stěnách je námětem této knihy. Kniha je napínavá, nevím, proč má štítek sci-fi. Nic takového v knize není.

14.12.2023 5 z 5

Vykřičené domy Vykřičené domy David Drábek

Rozhlasové hra v aknize se mi líbila. Smutný příběh o umírající známé ženě, která v posledním stádiu života si najímá pána na úklid. Stal se jejím společníkem. V divadelní hře vystupuje vypravěč a obyčejné věci, které mluví a uvědomují si osud nemocné ženy. Krásný, dojemný....

14.12.2023 5 z 5

Stromy umírají vstoje Stromy umírají vstoje Alejandro Casona

Tato divadelní hra se mi moc nelíbila. Opět jsem využila aknihu, ve které se babičce velmi stýská po vnukovi, když ho děda vyhodil ze společné domácnosti, protože propadl špatné partě. Po dvaceti letech se objeví falešný vnuk s manželkou a babička je velmi šťastná. Druhý den se objeví pravý a žádá spoustu peněz pro výkupné. Tentokrát je vyhozen babičkou. A co nový mladý pár, jak oni dokážou v babičce nalézt rodinnou lásku se dozvíte po přečtení.

13.12.2023 3 z 5

Dámská šatna Dámská šatna Arnošt Goldflam

Divadelní hra poslechnuta v aknize, která se odehrává v jedné místnosti v divadelní dámské šatně. Čtyři kolegyně během přestávek probírají svůj život, své plány. Obdivuji, jak dokáží během chvíle se přeměnit na jinou osobu a jít odehrát svoji roli před obecenstvo, ač před chvílí se cítí na zhroucení. Hra se mi líbila, doporučuji.

13.12.2023 5 z 5

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Velmi smutný příběh v aknize o krásné ženě, které nenalézá u svého manžela idealistický romantický vztah. Nejdříve všem i sobě namlouvá krásné manželství. Dlouho odolává amorových šípů.....Bohužel pro lásku je schopna udělat cokoliv. Doporučuji všem ženám a dívkám, román z růžové knihovny.

12.12.2023 5 z 5