Zářící den

Zářící den https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/270270/mid_zarici-den-kDb-270270.jpg 4 16 6

Napínavý příběh z Aljašky o muži zvaném Zářící den. Jeho hlavní hrdina v něm uzavře téměř nesplnitelnou sázku. Vzápětí se sám, pouze se psím spřežením, vydává napříč ledovou pustinou.

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Tisk Zlín

Burning Daylight , 1910

Bafy
13.02.2024 3 z 5

Oddechová četba z pěkného prostředí....

Naďa2411
16.12.2023 5 z 5

Pěkná rozhlasová hra v aknize o silném muži z Aljašky. Tak jako je tam tvrdé počasí, je on sám. Všichni jeho známí ho respektuji, pro jeho spravedlnost, odhodlání. Děj je o dvou částí, nejdříve čelí zimnímu až ledovému počasí, ve druhé části se ukáží jeho znalosti na burze. Oba příběhy jsou velmi napínavé, ikdyz vždy "něco nebo někoho" ztratí, vždy ho to jen poposunulo o kus dál, o další zkušenosti. Tak trochu westernové to bylo.

Isew
28.07.2021 4 z 5

Zářící den - Burning Daylight. Jako dítě jsem slyšela dvoudílnou rozhlasovou hru a byla jsem unešena. Po mnoha letech jsem se ke knize vrátila. Dobrodruh, který sází na svou sílu, znalosti a dovednosti, které vzbuzují na Aljašce respekt, se vydá dobít San Francisco a jeho burzu. A znovu jsem byla unešena. Nejen příběhem z Aljašky, ale i burzovními hrátkami v San Francisku. Jack London zkrátka uměl psát.

jprst
24.08.2019 5 z 5

Tuto knihu měl v knihovně můj otec, četl jsem ji několikrát a souhlasím s Renkem, že pro příznivce knih Jacka Londona je její četba zajímavý zážitek.

Renek
01.07.2019 5 z 5

Ke knize se vracím již dobrých patnáct let, za tu dobu jsem ji přečetl nesčetněkrát, což si myslím, že je dostatečná recenze pro ostatní :)

lady
30.11.2011 2 z 5

jako kniha dobrá,četla jsem to dobrovolně ale jako povinou četbu bych to číst nechtěla.

Jack London
americká, 1876 - 1916