Tajemství obrazárny

Vachkova detektivni prvotina, ve které se objevuje detektiv Klubíčko se svými pomocníky Zdeňkem a Maurinem. Děj knihy se točí kolem krádeže cenného obrazu a jeho padělku.
(www.pitaval.cz)

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/100398/tajemstvi-obrazarny-100398.jpg 3.627

Inspektor Klubíčko

Detektivky, krimi, Literatura česká
Vydáno, Československý spisovatel

Kniha Tajemství obrazárny

Jana Květoňov

Mně se to velice líbilo. Je pravda, že je trochu poznat, že Tajemství obrazárny je autorovou detektivní prvotinou, ale Vachkův jazyk mi vyhovuje, dobře se mi to čte, je to prostě skvělá oddechovka. Dávám čtyři hvězdičky z pěti.

chiara
22.03.2019

Postava Maurina je neskutečně stupidní a pokud jde o češtinu, chvílemi vypadá jakoby šlo o nepovedený překlad.

dagmar5477
23.12.2018

Námět nebyl špatný, ale celé se to neskutečně táhlo.

MaxQ
10.08.2015

No teda tohle jsem do konce nedal. Bylo to celkem nezajímavé a dost se to vleklo.

Isew
20.06.2015

Myslíte si, že Hastings je natvrdlý? Myslíte si, že to, jak Columbo přestírá hloupost a naivitu, je otravné? Tak si přečtěte tuto knihu. Maurin je mnohem natvrdlejší než kdy byl Hastings a Klubíčko je ještě mnohem otravnější než Columbo. Nechápu zdejší vysoké hodnocení. Námět není nejhorší, ale ty metody... SPOILER Ač Klubíčko ví, jaký hňup je Maurin, přesto mu sděluje závažné informace k případu, které pak za tepla Maurin, ve své hlouposti, vyklopí hlavnímu podezřelému. A to Klubíčko udělá opakovaně! Pak Maurina označí za osla. No, trochu osla je i v Klubíčkovi. KONEC SPOILERU. Chování Klubíčka mi nesedělo. Poměrně brzy bylo zřejmé, kdo je pachatel a kde jsou obrazy. Tato detektivka mě moc nebavila.

Záhada zlaté štoly
Záhada zlaté štoly