Muž a stín

Detektivní román "Muž a stín" (kdysi zfilmováno pod názvem "Vražda v Ostrovní ulici", je jedním z dalších vtipně a důmyslně napsaných případů, které Klubíčko úspěšně vyřeší: najde pachatele vraždy lichvářky Zacharové.

https://www.databazeknih.cz/images_books/79_/79787/inspektor-klubicko-muz-a-stin-GlD-79787.jpg 3.721

Inspektor Klubíčko

Detektivky, Literatura česká
Vydáno:, Československý spisovatel

Kniha Muž a stín

Kerberos
31.08.2018

Při čtení knihy jsem si uvědomila,že už jsem viděla filmové zpracování.Stará dobrá detektivka.

eiramka
13.03.2017

Je dobré si čas od času přečíst starou českou detektivku - kdyby pro nic jiného, tak pro ten jazyk - člověk si uvědomí, jak bohatá je čeština a kolik slov a výrazů z naší řeči mizí - k naší velké škodě, myslím. Klubíčko je sympatický hrdina a i když pro dnešního čtenáře může být tento detektivní příběh trochu rozvleklý, není možná na škodu trochu ubrat tempo a ponořit se do pomalejších prvorepublikových časů, kdy dámy omdlévají a pánové chodí na kávu do hotelu Palace...

woodward
17.08.2015

Vachek i Klubíčko v nejlepší formě. A taky je v téhle detektivce "zabudovaný" vtip:
Povídá optimista: Do roka budeme všichni žebrat.
A pesimista na to: No jo, ale u koho budeme žebrat?

marvitekar
06.09.2013

Nedočetla jsem, nebavilo mě to. Možná příliš roztáhlé , od detektivky bych čekala rychlejší spád.

senioři

Emil Vachek