Muž a stín

Muž a stín https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79787/mid_inspektor-klubicko-muz-a-stin-GlD-79787.jpg 4 61 16

Inspektor Klubíčko série

Detektivní román "Muž a stín" (kdysi zfilmováno pod názvem "Vražda v Ostrovní ulici"), je jedním z dalších vtipně a důmyslně napsaných případů, které Klubíčko úspěšně vyřeší.

Naďa2411
Naďa2411
16.02.2024 4 z 5

Oddechová detektivní akniha, ve které inspektor Klubíčko řeší vraždu ženy. Jako první je podezřelý její manžel, kterého zesnulá manželka neustále komandovala, ponižovala, zesměšňovala a co bylo nejhorší, dávala mu malé kapesné na živobytí. Proč ale na místě vraždy je otevřený trezor a všechny cennosti jsou na svém místě? Je znát, že detektivka je ze starší doby, šlo to ...

Denis482
Denis482
03.10.2023

(SPOILER) Muž koupil zlatej revolvera hned jak prišel domu zastřelil svoji přítelkyni po tomhle případů muže pronásledoval detektiv. Když byl muž ve soudě tak začal svoji vinu odmítat ale najednou ji přizná proč muž hnedka ne přiznal vinu ?

janina66
janina66
05.05.2023 3 z 5

Dobrá česká detektivka. Hodně podezřelých a velmi zvláštní rozuzlení a vrah.

palka452
palka452
03.11.2022 4 z 5

Krásný jazyk

Canniosh
Canniosh
25.03.2022 1 z 5

Nuda, šeď, děs běs. Nekonečné rozhovory, jedna přímá řeč klidně na několik stránek, použití staročeštiny taktéž nijak nenapomohlo k atraktivnosti, prostě marnost nad marnost. Několikrát jsem to chtěl vzdát, dokonce jsem se chtěl podívat na TV film s Donutilem, abych věděl, jak to dopadne, ale neuvěřitelné se stalo skutečností, ten film byl ještě horší, než tato špatná kniha. Hvězdičky dávám hlavně za to, že se čtenář dozvídá opravdu nepřeberné množství hypotéz, jak vražda mohla být spáchána, přičemž všechny tyto hypotézy (v knize staročeštinsky "hypothésy") byly reálné. Finální pointa byla taktéž zajímavá, a tak nakonec jsem rád, že jsem to dočetl; ale jedinkrát a naposledy...

mol378
mol378
08.03.2022 3 z 5

Chtěla jsem zkusit zase jednou starší českou klasickou detektivku a od Vachka jsem nečetla dosud nic, což je ostuda. Trošku se mi to táhlo, nějak mě poslední dobou baví akčnější četba, ale retro je retro, Praha je Praha, čeština je čeština a patří to k všeobecnému vzdělání! Docela příjemně strávený čas.

milary
milary
30.01.2022 4 z 5

Emilem Vachkem jsem si proložila poslech Dublinské trilogie (Caimh McDonnell). Kontrast řádný, co bych lhala. :) Ale já mám ráda jak počiny Radioservisu, tak retro detektivky, za chvíli se to srovnalo a já se oddala zcela odlišné atmosféře, jazyku i způsobu vyšetřování, tentokrát v dávno uplynulých vodách domácích.

Retro neznamená bezzubé; detektivka byla napínavá a hustá síť drobných detailů i důmyslné rozplétání nejednoznačného případu v mlze zvolna rozkrývaných charakterů mě bavily.
Vražda je vždycky vražda, ať už se oběť jeví po morální stránce jakkoliv. Nárok ospravedlnitelnosti je však ošidně klamavý. Nakonec bývá motivace nejen prosta jakéhokoliv zdání šlechetnosti, ale je jejím přímým opakem.

Slyšela jsem v podání Miloše Hlavici a Ilony Vaňkové. Líbilo se mi to. A ještě - nadchla mě perfektní prvorepubliková muzika...

rafan65
rafan65
24.10.2021 4 z 5

Slušná kniha která byla napínavá četba. Klubíčko opět super a docela nad věcí. Dost pachatelů a nečekané rozuzlení.

Heyhey

Jednoduše skvělá detektivka.

Magdalena5
Magdalena5
19.08.2019 5 z 5

Poslouchala jsem v rámci vražedného léta a moc mě to bavilo.

Jaruš7
Jaruš7
10.08.2019 5 z 5

Audiočetba, a svérázně propletená, jak se dá od mistra očekávat.
Jádro pudla je " sv. dar s podmínkou", v dobách nuzné chudoby jde koupit skoro vše, ale něco přeci ne.
Jsou jisté vyjímky kde prožité strasti a příkoří si najdou proti nahromaděné nenávisti cestu k přátelství, jde to vůbec ?
Charaktery pestrých postav musí Klubíčko dedukčně v příběhu odhalit, aby důvody jejich lhaní měly logiku pro utajovaný komplot ve vražedné honbě za důkazem.
Takhle krásně utkaná je báječně načtená a s hudebními skladbami té doby vyšperkovaná detektivka Muž a stín.

Kerberos
Kerberos
31.08.2018 4 z 5

Při čtení knihy jsem si uvědomila,že už jsem viděla filmové zpracování.Stará dobrá detektivka.

eiramka
eiramka
13.03.2017 3 z 5

Je dobré si čas od času přečíst starou českou detektivku - kdyby pro nic jiného, tak pro ten jazyk - člověk si uvědomí, jak bohatá je čeština a kolik slov a výrazů z naší řeči mizí - k naší velké škodě, myslím. Klubíčko je sympatický hrdina a i když pro dnešního čtenáře může být tento detektivní příběh trochu rozvleklý, není možná na škodu trochu ubrat tempo a ponořit se do pomalejších prvorepublikových časů, kdy dámy omdlévají a pánové chodí na kávu do hotelu Palace...

woodward
woodward
17.08.2015 5 z 5

Vachek i Klubíčko v nejlepší formě. A taky je v téhle detektivce "zabudovaný" vtip:
Povídá optimista: Do roka budeme všichni žebrat.
A pesimista na to: No jo, ale u koho budeme žebrat?

marvitekar
marvitekar
06.09.2013 2 z 5

Nedočetla jsem, nebavilo mě to. Možná příliš roztáhlé , od detektivky bych čekala rychlejší spád.

zfilmováno senioři severská krimi české krimi české detektivky

Emil Vachek
česká, 1889 - 1964