Jiří z Dráchova - příběh Matěje

Jiří z Dráchova - příběh Matěje https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/528655/bmid_jiri-z-drachova-pribeh-mateje-6582e96ec6895.jpg 5 1 1

Jiří z Dráchova série

Druhá část příběhů Jiřího z Dráchova a jeho přátel. Ještě dlouho předtím, než se Jiří z Dráchova vydal na svou první pouť do světa, přivál osud do cesty jeho otci mnicha Matěje. O tom, i všem, co tomu předcházelo, se dozvíte v následujícím příběhu.

Naďa2411
05.01.2024 5 z 5

Tato povídka v sérii je druhý díl. Dozvěděla jsem si při poslechu v aknize, kdo byl mnich Matěj, o kterém se psalo i v prvním díle. Původně velel malé skupině vojáků, kteří bojovali s Turky při 30-ti leté válce. Při jedné bitvě byl zraněn a zrazen, a proto již nechce velet a účastnit se vojenského tažení. Vrací se domů do rodné vesničky Borotín. Zjistí, že mu skonala žena a jeho dcera, nechává svůj majetek bratrovi a odchází......Stále hledá náplň, smyls a poslání svého života. Svěří se opatovi a ten mu "poukáže směr bytí". Protože při své "pouti" zachrání Ondřeje z Dráchova, ponechá mu příbytek a seznamuje se teprve s 15-letým Jiřím z Dráchova. Poutavý historický příběh se mi líbil a budu určitě pokračovat v této sérii, doporučuji.

historie, dějiny dobrodružství české dějiny

Ondřej Kalivoda
česká, 1974