myselin007 myselin007 komentáře u knih

Česká literatura od počátků k dnešku Česká literatura od počátků k dnešku Jiří Holý

Základní kniha každého češtináře.

30.01.2017 5 z 5

Myšlenky Myšlenky Blaise Pascal

Kniha, která byla alfou a omegou mé bakalářské práce. Myšlenky opravdu hluboké a aplikovatelné na dnešní svět, shonu a stresu.

30.01.2017 5 z 5

Musím říct, že tohle je asi jedíné dílo Hrabala, které si s chutí přečtu znovu. A vážně mi nevadí, že ignoruje odstavce a píše věty o velikosti kapitoly. Je to dílo vtipné a satirické.

03.01.2016 4 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Harry Potter a paní Rowlingová co říci snad jen, že ji velice děkuji. Vyrostla jsem na příbězích Harryho a jeho potrhlých kamarádů Rona a Hermiony. Miluji ten příběh a mohu ho číst kdykoli a pořád dokola. Rowlingová je geniální naprosto provázala detaily knihy nic nevybočuje ani se nevylučuje. Mrzí mě jen, že S. musel zemřít, ale to je pro mě srdeční záležitost. Harry Potter je fenomen a poslední díl je geniální.

Luciferovo evangelium Luciferovo evangelium Tom Egeland

Tom Egeland je pro mě Severský Dan Brown. Miluji jeho knihy a vždy jej přečtu jedním dechem. Ten kdo z vás má rád Dana a chce si zkrátit čekání na jeho další titul, nechť otevře své srdce Tomovi.

Pomsta trpaslíků Pomsta trpaslíků Markus Heitz

Jsem malinko překvapená s komentářů níže, podle mě je to jedna s nejlepší fantasy knihy. Podle mého je Heitz německý génius. Všechny díly máji svojí laťku, která upadá jen sem tam. Všem nadšencům Tolkiena doporučuji.

Osud trpaslíků Osud trpaslíků Markus Heitz

Válka trpaslíků Válka trpaslíků Markus Heitz

Dekameron Dekameron Giovanni Boccaccio

Kniha je klasika, povinná četba a já nevím co ještě. Jsem docela otrlý čtenář, ale dokonce jsem ji nedočetla a to proto že je to zkrátka nuda. Opakující se námět povídek po čase omrzí.

03.01.2016 3 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

(SPOILER) Konec strhující trilogie, musím jen vytknout malinko klišé konec, ala Harry Potter, ale muselo to být chápu. Všechny díly do sebe zapadly a úžasně navazovaly. Konec s prezidentkou byl dokonalý, a bláznivá Kathiss a vyšinutý Peeta byli dokonalý pár.

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

Úžasný konec, nekonec, strhujícího příběhu Percyho a jeho přátel. Tleskám autorovi, že nádech dobrodružna neutichl ani na konci příběhu.

Přiznání Přiznání Anna Todd

Jako u prvního dílu, přečteno jak elektronicky tak i knižně. Strhující pokračovaní, přečteno jedním dechem.

Polibek Polibek Anna Todd

Kniha, která jenom překvapí. Já jsem ji četla, jak online, tak i v papírové podobě. Dělalo mi malinko problém přejít na jména, která musela být změněna v knize, ale po čase si zvyknete. Miluji One Direction, takže tohle byla srdcovka.

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Neil Gaiman je génius co si budeme povídat a pohádka nepohádka je naprosto geniální. Kdo nečetl urychleně napravit.

Velká ryba Velká ryba Daniel Wallace

Kniha, kterou ikdyž čtete po několikáté vždy najdete něco nového. Všem vřele doporučuji i film, který geniálně natočil Tim Burton.

One Direction - Kdo jsme One Direction - Kdo jsme kolektiv autorů

Naprosto úžasná kniha o úžasných lidech. Komplexní zcela neortodoxní exkurz do jejich života, miluji je každým dnem víc a víc.