Murasaki Murasaki komentáře u knih

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Tak tohle byla jízda. Knížku jsem přečetla jedním dechem. I když jsem chvílemi knížku chtěla zahodit, protože z Jackova počínání jsem měla husí kůži a dělalo se mi nevolno. Hlavně jakmile se člověk dozvěděl jeho opravdový motiv. Trochu mě ale mrzí, že už je konec. Vůbec by mi nevadilo, kdyby se ten konec ještě trochu protáhl.

03.10.2019 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Méně než pět hvězdiček dát prostě nejde. Na knížku jsem v knihkupectví koukala dobrých pár měsíců a konečně si ji koupit byl ten nejlepší nápad. Opravdu skvělá, napínavá, promyšlená kniha. Do poslední chvíle jsem neměla sebemenší tušení, kdo by za tím vším mohl stát a celé závěrečné rozuzlení mě nutilo knihu dočítat s pusou dokořán. Za mě nejlepší thriller, který jsem doposud četla.

25.09.2019 5 z 5

Láska pro samouky Láska pro samouky Barbora Šťastná

Pěkná oddechová knížka, u které jsem se dobře pobavila. Určitě se podívám i po dalších knížkách této autorky.

19.07.2019 4 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Vzhledem k tomu, jak lidé o této knížce mluvili, jsem čekala možná trošku víc. Na to, jaký jsem strašpytel a snadno mě vyděsí jakákoliv maličkost, jsem u této knížky neměla moc takových pocitů. Ale abych nebyla jen negativní.. Kniha byla napsaná hezky. Líbilo se mi, že jsme situaci mohli vidět z pohledu matky i z pohledu dcery. Hezky se to četlo, v poslední části jsem se nemohla odtrhnout. Bohužel mě zklamal konec. Celou knížku čekáte, jak se příběh s Hannou vyvine a když už se konečně blíží to na co čekáte, právě tam, uprostřed toho všeho, knížka končí.

09.07.2019 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Pravděpodobně je to tím, že nemám ještě moc načtených thrillerů, ale já z této knihy byla naprosto nadšená. Hrozně se mi líbilo veškeré vědecké uvažování hlavního hrdiny. Ze se dá pomocí vědy přijít na tolik věcí. Až do konce jsem byla napjatá jako kšandy a poslední třetina knihy byla tak strhující, že odložit knizku bylo nemožné.

22.06.2019 5 z 5

Lásko, kde jsi? Lásko, kde jsi? Nick Spalding

Hledáte něco humorného na odreagování? Rozhodně sáhnete po této knížce! Opravdu nebudete litovat. Smála jsem se od začátku do konce. Jen co jsem ji otevřela, nedokázala jsem jí až do konce zavřít.

17.06.2019 5 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

V tomto díle se setkáváme s novými hrdiny, kteří nám pěkně zamíchají dějem. Dostali jsme odpovědi na otázky z předchozího dílu, ovšem abychom to neměli tak jednoduché, vynořila se tu spousta dalších otázek a nových záhad. Každopádně mé nadšení z prvního dílu mě po dočtení Scarlet nepřešlo, ba naopak, ještě mnohem víc prohloubilo a nemůžu se dočkat, jak se všechno bude vyvíjet dál.

25.04.2019 5 z 5

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

Naprosto úžasná knížka. Místy mi opravdu lezl mráz po zádech a v noci jsem se bála usnout. Příběh do 3/4 působil tak neuvěřitelně reálně. Bohužel strhnu jednu hvězdičku za poslední čtvrtinu knihy, kde mi autor překazil ten pocit reálnosti příběhu. I když asi možná dobře, aspoň mě to po těch hrůzostrašných věcech trochu uklidnilo. :D Každopádně i přesto naprosto skvělá knížka.

25.04.2019 4 z 5

Snad jen jednou jsem hodnotila knihu méně než 4 hvězdičkami, tady bohužel musím ještě níž. Knížka mě zaujala svou anotací a svým jiným pojetím "motivace". Prvních pár stran byla sranda, ale později se všechno začalo opakovat a dokonce i protiřečit, proto jsem knihu v půlce odložila a nevím, jestli se k ní ještě někdy vrátím.

18.04.2019 1 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Tento žánr knížek mi opravdu chyběl. I když mě detektivky a thrillery děsí, jelikož je v nich hodně smrti, z nějakého důvodu takové knihy miluji. Zbožňuji, jak dokonale dokáží člověka zmást. Když už si myslíte, že jste na to celé přišli, ve finále Vám knížka ukáže, že jste se pěkně mýlili. Tuto knížku jsem četla tři odpoledne, naprosto mě pohltila a od půlky knížky jsem ji nepustila a dočetla až do konce. Skvělý příběh protkaný tajemstvími, napětím a hlavně neuvěřitelně čtivý. Doporučuji!

17.04.2019 5 z 5

Zrcadlení Zrcadlení A.G. Howard (p)

Jestli jsem o předchozích dvou dílech řekla, že je miluju a byly úžasné, tenhle tomu nasadil korunu. Celý příběh nabral nové obrátky a já jsem si čtení knihy opravdu užívala. Dokonce mě i ta Alyssa přestala štvát. :D
Na konci jsem i slzy uronila. Skončilo to tak, jak to skončit mělo. Je mi celkem líto, že mám celou sérii za sebou, protože byla opravdu skvělá.

04.02.2019 5 z 5

Divotání Divotání A.G. Howard (p)

Tak jak jsem se zamilovala do prvního dílu, ten druhý miluji zrovna tak. Přibyla zde spousta nových hádanek a záhad. Všechny teorie, které jsem si postavila na prvním díle, mi ten druhý díl 95% z nich dokonale vyvrátil. První polovinu knížky jsem četla celkem pomalu, ovšem druhá polovina mě zase strhla zpátky. Druhý díl je ještě tak takticky zakončený, že bez váhání a sebemenší pauzy jsem se musela pustit do posledního dílu. :D

04.02.2019 4 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Moc ráda sahám po knihách inspirovaných jinými známými příběhy. Tahle knížka mě na první pohled zaujala svou nádhernou obálkou a po přečtení anotace si ji prostě nešlo nepřečíst. Nevadila mi ani jiná barva písma.
Kniha mě svým dějem do sebe vtáhla a bylo těžké ji, byť na chvíli, zavřít. Tato hororovější, drsnější představa Říše divů se mi nesmírně líbí. Jediné co mi na knize vadilo, byla tvrdohlavost a nerozhodnost hlavní hrdinky.
Co jsem si na knize zamilovala byl tajemný Morfeus (Tým Morfeus zde!). Příběh je protkán tajemstvím, která se postupně odhalují a nad vším zůstával rozum stát.

04.02.2019 5 z 5

Kruh nenávisti Kruh nenávisti Keith R. A. DeCandido

Nikdy jsem z knihy nebyla tak zklamaná jako z této. Oproti ostatním knihám z tohoto světa mi tato knížka přijde odfláknutá. Jako by to autora přestalo v polovině bavit a rychle to ukončil. Takhle na mě ten konec působil.

04.02.2019 2 z 5

Vánoční zázrak Vánoční zázrak Jay Asher

Krásný romantický příběh s tou pravou vánoční atmosférou. Vánoční oddechovka, která se nádherně a rychle čte. Docela mě mrzelo, jak rychle ta knížka skončila. A také nejsem fanoušek otevřených konců. :D Ale i přesto moc krásná knížka.

03.02.2019 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Do čtení této knihy jsem byla přemlouvána hodně dlouho. Před týdnem jsem se tedy rozhodla po ní sáhnout konečně a rozhodně to byla skvělá volba. Knihu jsem hltala kapitolu po kapitole, slovo po slově a nedalo se od ní odtrhnout. Miluji ten příběh. Hezké nové zpracování motivů Popelky. Nemám slov. Po dočtení jsem si ihned musela pořídit druhý díl Scarlet, jinak bych neměla klidné spaní. :D
Konečně série, která mě vytáhla z té dlouhé čtecí krize.

03.02.2019 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Příběhy s válečnou tématikou čtu velmi ráda. Zároveň mi ale připravují i krušné chvilky, obzvlášť co se nočních můr týče. Při čtení Mengeleho děvčete jsem zažívala stavy, kdy jsem v jednu chvíli chtěla knížku zavřít a už nikdy neotevřít, jak se mi při některých částech dělalo zle od žaludku. Ale na druhou stranu mi něco nechtělo dovolit knihu zavřít. Druhou polovinu knihy jsem hltala větu po větě a stránky ubíhaly hrozně rychle. Příběh, který jsem se dočetla budu trávit ještě nějakou dobu a mezitím se vrhnu na knihy s milejší tématikou. Ale rozhodně mohu říci, že mě tato kniha vytáhla ze čtenářské krize a plánuji se k ní časem vrátit.
Každý by si měl aspoň jednou přečíst takový příběh. Svědectví někoho, kdo to hrozné peklo prožil, aby se už nikdy nic takového neopakovalo. Za mě získává kniha plný počet hvězdiček.

08.10.2018 5 z 5