Murasaki Murasaki komentáře u knih

Černé znamení Černé znamení Sebastien de Castell

První díl jsem četla téměř před rokem, tudíž mi chvíli trvalo než jsem si dala vše dohromady. Ale už ten první díl jsem si hrozně zamilovala a ani druhý díl mě nezklamal. A po všech těch thrillerech za poslední dobu, byl tohle naprosto úžasný odpočinek. Kellenovo a Reichisovo pošťuchování mě opravdu baví. :D A dostala jsem z toho chuť na máslové sušenky. :D

13.08.2020 5 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Knížku jsem začala číst už před dvěma lety. Bohužel jsem to po par stránkách vzdala, protože mi Eadlyn opravdu neskutečným způsobem lezla svou arogantností a rozmazleností na nervy. Nepamatuji si, kdy mi někdo v knize naposledy tak moc vadil. Ale když jsem jí tentokrát dala šanci a četla dál, musím říct, že se postupně začala srovnávat a ke konci si získala v mém srdci místo. Líbil se mi pohled na Selekci ze strany princezny vybirajici si svého vyvoleného. Některé chlapce jsem si tak moc oblíbila, že mi bude lito, ze budou muset odejít. Po dočtení Dcery se na Korunu opravdu moc těším.

07.08.2020 4 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Tohle je knížka, u které celou dobu absolutně netušíte, kdo Simona zabil. Motiv mají přeci všichni. Na škole mají všichni svůj důvod Simona nesnášet. Ke konci už jsem vyčerpala všechny svoje možnosti podezřelých a napadla mě jedna teorie o jeho smrti a světe div se, trefila jsem se. :D Ale i přes to mě to konečné odhalení úplně rozsekalo.
Ze začátku mi chvíli trvalo se začíst a zorientovat, ale postupně se to začalo rozjíždět a až do poslední strany jsem nebyla schopna přestat číst.

06.08.2020 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Za mě nejlepší díl z celé série. Napínavý jako kšandy od první stránky až po tu poslední. Také jsem ho přečetla v rekordním čase. Nešlo se odtrhnout. Bylo v tom zase něco trochu jiného než v předešlých dílech.
Z anotace další knihy jsem se dozvěděla zdrcující informaci a celou knihu jsem četla se sevřeným srdcem až do onoho momentu. Cítila jsem se opravdu zničena. Za všechny díly jsem si k celému týmu vytvořila velké pouto a Marsonsová udělá tohle?! Proč?! :(
Na další díl si budu muset udělat menší pauzu.

22.07.2020 5 z 5

Děkuji, sestřičko... Děkuji, sestřičko... Hana Marie Körnerová (p)

Po dočtení knížky jsem se cítím prázdně. Nechala jsem se silně vtáhnout do příběhu nelehkého života mladé sympatické sestřičky Sylvie. Prožila jsem s ní její těhotenství i nelehký porod. V této části jsem hodně brečela. Přeci jen mám doma taky miminko. Prožila jsem s ní i ztrátu nejbližšího člověka těsně před narozením miminka a soucítila neboť mě potkalo to samé, jen s jiným členem rodiny. Opravdu jsem se s ní sžila a je mi moc smutno, že příběh skončil. Tento příběh si v sobě ponesu dlouho a určitě se k Sylvii a Oldřichovi zase časem vrátím.

20.07.2020 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Opět naprosto skvělá kniha. Měla jsem sice trochu problém se zorientovat v postavách, kterých tam bylo opravdu mnoho, ale později jsem si všechno dala dohromady a užívala si čtení. Ten konec?! Zase odhalení, které jsem nečekala. Musím si těch detektivek načíst víc. :D

15.07.2020 5 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Do knížky jsem šla s očekáváním pořádné duchařiny, díky které se budu bát jít v noci na záchod. Do třetiny knihy tomu tak bylo, ale po odhalování tajemství obyvatel sídla to tomu ději ubralo na reálnosti a už jsem se tolik nebála. Ovšem mi to vůbec nebránilo v tom si knížku užít až do konce. Z toho konce mám ale takové rozporuplné pocity. Hlavní hrdina mi byl ale sympatický. Jen teda bych se asi nevrhla do takové práce. Každopádně, pokud jste fanoušky hororů, rozhodně by vás tato kniha neměla minout. Tento díl se mi ze tří dílů dostal do ruky jako první, tudíž nemohu porovnávat třeba s první knihou Duchem domu Ashburnů.

11.07.2020 4 z 5

Prosím vás, sestřičko Prosím vás, sestřičko Hana Marie Körnerová (p)

Tohle bylo opravdu něco nádherného. Nádherný, oddechový, milý příběh ze života, který jsem potřebovala jako sůl. Knížka nás zavede do 70. let minulého století do života mladé sestřičky Sylvie. Právě nastoupila do nové práce, kde to nemá jednoduché, bydlí u tety v bytě, který je v hrozném stavu, kde ani teplo pořádně není. A zamilovává se do Oldřicha, který nemá také dvakrát jednoduchý život.
Knížka byla krásně napsaná, sama se četla. Těšila jsem se na každou volnou chvíli, kdy jsem si knížku mohla otevřít a číst. Sylvie mi byla sympatická od první stránky. Ještě nikdy mi nebyla žádná postava v knize tak sympatická jako Sylvie, Rozhodně doporučuji.

09.07.2020 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Knihu mi doporučila úžasná paní v knihkupectví u nás ve městě. Hledala jsem odpočinkovou četbu, u které bych mohla vypnout a byla mi doporučena tato. Kniha na první pohled zaujme svou barevnou obálkou. A kniha samotná? Ze začátku jsem měla problém se začíst a zorientovat se. Ale ve finále se mi celkem líbila a měla jsem ji přečtenou během 3 dnů. Miluju Moravu a jejich nářečí. V tomto směru se mi to moc líbilo. Ovšem hlavní hrdinka se mi se svými zvláštními vztahy s muži tolik nezamlouvala. Ale počtení bylo pekne a někdy se podívám i po ostatních knihách autorky.

07.07.2020 4 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Angela mě opět nezklamala. Další díl, který mě pohltil od první stránky a ke konci zapříčinil pěkně okousané nehty.
V tomto díle je Kim donucena spolupracovat bez svého týmu s člověkem, se kterým se v minulosti nerozešli v dobrém. Konečná pravda o těchto dvou mě ovšem zasáhla do srdíčka. Bryant musí pracovat s Dawsonem, o kterém zjišťuje, že není takový trouba, za jakého ho měl. A Stacey se rozhodla z osobních důvodů přijít na kloub sebevraždě mladého chlapce. Zjistit, co za tou sebevraždou stalo. Sama se díky tomu dostane do pořádného průšvihu. Všichni dělají odděleně na případech, které mají ovšem jedno společné.
Tento díl se zabývá tématem rasismu a obecně nenávistí k člověku, který je jiný. Opravdu v té nejhorší formě. Šílené, jaká zvěrstva jsou schopni spáchat na člověku, ktery se liší zvenku, ale uvnitř je stejný jako ostatní. Chvílemi mi ovšem nedávalo smysl chování Stacey. Ale jsem rada, že jsme se o této nenápadné policistce dozvěděli něco víc. Celkově se mi líbilo, že se díky rozdělení, styl pátrání změnil, než jak tomu bylo doposud v ostatních knihách. Jo a mimochodem.. doktorka A je láska. :D

04.07.2020 5 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Knížku budu rozdýchávat nějaký čas. Opravdu špatně snáším násilí na dětech, obzvlášť teď, když jsem máma. Nechápu, jak jsem knížku mohla začít číst.
Každopádně mě dostalo, jak byla postava vraha skvěle promyšlená. Těžké duševní trauma z dětství, kdy se snažil zavděčit matce, která ovšem měla svého mazánka, motiv k jeho činům a také jakým způsobem ty odporné činy spáchal. Celou dobu jsme vraha měli přímo pod nosem, ale za nic by mě tento člověk nenapadl. A to jsem si myslela, že jsem se z jiné knížky poučila. :D
Možná jsem dost namlsaná Kim Stoneovou od Angely Marsons a jejími skvělými úvahami a pokroky ohledně vyšetřování. Zde jsem postrádala nějaké pokroky v případu a celý příběh se celkem táhl, proto strhávám jednu hvězdičku. Každopádně doporučuji. Pokud ovšem máte silný žaludek.

22.06.2020 4 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Co vám budu povídat. Další naprosto skvělý díl z pera Angely Marsons. Máme tu vraha, který vraždí své oběti jedinou přesnou bodnou ranou a nezanechava žádné stopy. Tady jsem byla opravdu v koncích a těžko se mi Pak na konci věřilo, kdo za tím stal. U Angelinych knížek musíte opravdu podezřívat každého. :D Na scénu se nám vrací také sociopaticka manipulatorka Alex , která se z vězení snaží zbavit všech, kteří by mohli zabránit jejímu propuštění. Neuvěřitelné, kam až dokáže zajít. Také odkryvame další kus Kiminy minulosti. A že to začíná být opravdu masakr. U knihy jsem tentokrát šíleně brečela, protože opravdu těžko snáším, když se v knihách koná násilí na dětech, nedejbože chladnokrevne vraždy.
Precteno za 4 dny. Nestarat se o miminko, zvládla bych to na jeden zátah. :D Nejde dát méně než 5 hvězdiček.

18.06.2020 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Můj čtvrtý díl od Angely a sakra, já tu sérii zbožňuji čím dál víc!
V tomto díle se dozvídáme o minulosti reportérky Tracy Frostové. Ano, je to dotěrná reportérka, která mi dost lezla na nervy, ale do konce knihy jsem k ní začala pociťovat sympatie.
Uprostřed knihy, jsem si vytvořila teorii o vrahovi, která se mi potvrdila, z čehož jsem měla radost, to se mi nestává normalne. ???? Každopádně konec přinesl nečekaný zvrat a já dočítala knihu s pusou dokořán. Opravdu, každé trauma z dětství se odráží na osobnosti člověka v dospělosti. Tady to bylo opravdu neskutečné, kam až to zašlo.
Musím vyzdvihnout autorčiny detailní popisy, díky nimž jsem si vše dokázala živě představit (fuj). Angela mě ve svých knihách naučila podezřívat úplně každého.
I když na první pohled působí Kim chladně a odměřeně, srdce má na správném místě. Neprožila zrovna idylické dětství. Fascinuje mě, jak Kim dokáže i že sebemenší maličkosti vyvodit stopu, která jim pomůže posunout se vpřed v případu. Ačkoliv se může na první pohled zdát, že je to naprostá prkotina, Kim neponechá nic náhodě.

11.06.2020 5 z 5

Zaslíbená Zaslíbená Kiera Cass

Tak nějak přemýšlím, co jsem to vlastně přečetla. Začátek byl pěkný, příjemný. Mám hrozne ráda období 15. století, módu, kulturu. Na knizku jsem se hrozne těšila a ve finále jsem byla docela zklamaná. Přišlo mi to všechno pak uspěchané a ten konec? To nemělo hlavu ani patu.

05.06.2020 2 z 5

Tajemství živých Tajemství živých Carol Wyer

Knížku bych nazvala takovým odpočinkovým thrillerem. Sice jsem téměř hned měla jasno kdo je kdo, ale i přesto mě to donutilo dal číst a bylo to fakt super. Postupně vyplouvala na povrch všechna tajemství, ze kterých mrazilo. Knížka se krásně četla, dej ubihal svižně. Našlo se pár věcí, které byly tak trochu mimo mísu a ten konec mi přišel hodně useknuty, ale jinak dobré čtení.

30.05.2020 4 z 5

Upřímnou soustrast Upřímnou soustrast Guillaume Bailly

Ačkoliv téma smrti nemám ráda a opravdu se toho bojím, kniha si mě omotala kolem prstu svojí dokonalou barevnou obálkou, která působí veselým dojmem na to, jakým tématem se zabývá. A ve finále? Hrozně se mi líbila. Povídky byly krátké, tudíž se hezky četly a celkově čas s knížkou ubíhal hrozně rychle. Smála jsem se, brečela a místy i nevěřícně kroutila hlavou, co všechno funebráci ve své práci zažívají. A že to občas nebývá jen smutné a depresivní. Rozhodně si ji ještě někdy přečtu!

22.05.2020 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Jako první jsem od autorky četla její třetí knihu z této série "Tichá modlitba" a zamilovala jsem se tak, ze jsem musela sáhnout i po další autorčině knížce a byla jsem naprosto nadšená. I když hlavní hrdinka není zrovna člověk, se kterým bych si šla sednout na kávu, oblíbila jsem si ji a její ráznou povahu. Knizku jsem přečetla během chvíle. Libilo se mi, jak se vedle hlavního případu řeší i minulost hlavní hrdinky, která je opravdu tragická. Skvělý případ, překvapující konec. Utvrdilo mě to v mé lásce k této sérii. Mám doma všechny dosud přeložené knihy a těším se, až je všechny přečtu.

21.05.2020 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Ani tímto dílem má láska k této sérii nezeslabla, ba naopak, ještě více se prohloubila. Další úžasný případ Kim Stone od skvělé Angely Marsons. V této knize máme ukázáno, jak snadno a jakým způsobem se dá zmanipulovat osoba. Stačí jen sáhnout do traumatickych vzpomínek. Sociopaticka doktorka mi chvílemi opravdu nahanela strach. Obzvlášť u jedné zmanipulované osoby jsem se v jedné části šíleně rozbrecela. Vedle tohoto případu tu probíhá i vyšetřování znásilnění dvou malých holčiček, z jehož postupného rozuzlování mi bylo také pekne nevolno. Za mě další skvělá knížka s perfektní obálkou.

21.05.2020 5 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Od poloviny knihy mi trvalo delší dobu, než jsem se do ní zase začetla. Mezitím jsem přečetla jiné knihy. Ale když jsem se dostala přes ty nudnější části, najednou to čtení šlo tak rychle a BUM, konec knihy. Těším se jak celá tato série skončí.

13.10.2019 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Nevím, jak je to možné, že si v poslední době vybírám knížky, že kterých jsem naprosto nadšená a dokážou mě tak moc vcucnout. Thrillery a detektivky mají hold nějaké zvláštní kouzlo.
No a co se týče této knihy.. napínavá knížka od začátku do konce. Jako nastávající maminku mě ta bezmoc rodičů a strach holčiček tak vzal, že v určitých chvílích pro mě bylo opravdu těžké číst. Proto jsem ráda, že tu byl šťastný konec. Opakuji se u každé knížky poslední dobou, ale opravdu se četla sama, děj ubihal a ten konec byl tak neskutečně napínavý, že odložit knížku nešlo a chvíli nešlo napětím ani dýchat.
Rozhodně bych se rada pustila i do dalších případů Kim Stoneové!

12.10.2019 5 z 5