mumin63 mumin63 komentáře u knih

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Poprvé jsem ji četla velmi dávno a teď se mi dostala do rukou znovu a zjišťuji, že se mi líbila tehdy i dnes

01.02.2011 5 z 5

Neomylný instinkt Neomylný instinkt J. D. Robb (p)

Naprostý souhlas, překlady dílů vydaných v Allpresu jsou čím dál horší, člověk by si myslel, že když začnou překládat knihu ze série, že si alespoň v kostce zjistí, co bylo v těch předchozích, ale je to děs. Řekla bych, že ty vydané v Metafoře jsou o něco lepší. Jinak celkově překladatelství u nás neskutečně upadá

02.09.2013 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Tuhle knížku miluju, nedávno jsem si ji koupila v namluvené verzi s Jaroslavou Adamovskou - naprostá bomba!

01.02.2011 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

ačkoli patřím do kategorie dost dospělé, přesto jsem si tuto knihu (přiznávám že s počáteční skepsí) přečetla na doporučení své dcery a nelituji

Ostrov v nebezpečí Ostrov v nebezpečí Gerald Durrell

krásný příběh, laskavý humor, úžasné popisy přírodních krás - prostě báječná kniha

Mluvící balík Mluvící balík Gerald Durrell

Tuhle knížku mám od dětství, ale stále se k ní ráda vracím, je úžasná

Máj Máj Karel Hynek Mácha

tahle knížka je mou srdeční záležitostí - mám s ní spojené hezké okamžiky svého života

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Taky vám připadá, že překlady jsou čím dál horší, někdy mi připadá, že nakladatelství hledají toho nejlevnějšího, co na tom, že v tom jsou gramatické chyby, chybné překlady a někdy naprosté blbosti

02.09.2013

Z neznámých důvodů Z neznámých důvodů Zdena Frýbová

Každopádně souhlasím s předchozím hodnocením, já ji mám také mezi velmi oblíbenými

14.08.2011 5 z 5

Doktore, šťastný a veselý! Doktore, šťastný a veselý! Patrick Taylor

Klidné, útěšné a pohodové čtení - můžete začít kdekoli a budete spokojeni

07.08.2011 5 z 5

Nebezpečně blízko Nebezpečně blízko Linda S. Howington

Tahle knížka se mi líbila moc, opravdu doporučuji

14.08.2011 5 z 5

člověku se až tají dech, co některé děti musí zažívat ve svém kratičkém životě - tahle autorka to prostě umí

21.02.2011 5 z 5

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Mně se tedy tahle knížka vůbec nelíbila a zařadila se k těm několika, které jsem nedočetla

01.02.2011 1 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Kniha našeho dětství - co víc dodat!

01.02.2011

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Já sama jsem Austenovou objevila nedávno, ale jsem nadšená - když vezmeme její názory s ohledem na dobu, kdy byly knihy psány ...

01.02.2011 5 z 5

tahle knížka patří k mým oblíbeným - fantazie, tajemno, dobrodružství - to všechno spojené v úžasný příběh

Kletba osudu Kletba osudu Tereza Mikulová

Proboha, to nemělo hlavu ani patu, ačkoli to bylo dost krátké, doslova jsem se v tom ztratila.

01.02.2016 odpad!

Kolotoč přání Kolotoč přání Nora Roberts

To u mně v poslední době naprosto propadají překladatelé - to si proboha nemohla zjistit u názvů pokojů podle mileneckých dvojic, že Buttercup je v té dvojici dívka?? a to z celkem dost známé pohádky Princezna nevěsta. Tyhle věci mě naprosto iritují, stejně jako když někdo překládá x-tý díl série Smrtící a nezjistí si alespoň zběžně předchozí děj (tykání x vykání, překlad jmen apod.)

09.11.2015

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Musím se v prvé řadě přiznat, že jsem knihu nečetla, ale koupila jsem si ji jako audioknihu a jediná věc, kterou jsem musela trochu překousávat byl Petr Oliva, který knihu načetl. Ale obsahově jsem byla velmi spokojená, těším se jestli bude další díl.

04.06.2014 5 z 5

Zlomená srdce Zlomená srdce Emma Garcia

Co napsat - líbila se mi - napsaná vtipně, s nadhledem o vlastních prohrách i malých vítězstvích

02.09.2013 5 z 5