Ms.Floyd Ms.Floyd komentáře u knih

Jatka Jatka Lee Child

Od začátku až do konce to bylo úmorné, ať už se jednalo o styl vyprávění příběhu - krátké úsečné věty (divný překlad?), nebo o nesympatické hlavní hrdiny. Jack Reacher -neomylný a otřískaný voják, který neudělá žádnou věc špatně, všechny jeho plány vyjdou naprosto přesně, nikdy se nemýlí a zřejmě taky disponuje věšteckou koulí, nebo co - působí jako nadpřirozená bytost, i když vlastně je to "Američan", ti jsou přece nejlepší, nejchytřejší a nejsilnější. Ne, fakt ne, za mě ne. Posedlost kultem úžasné Ameriky z této knížky čiší na sto honů a tím knížku úplně degraduje. Hlavní hrdinka na začátku jako romantická dušička, které na třetí stránce spadnou kalhotky, jen co poprvé uvidí hlavního hrdinu, a na konci je z ní najednou emancipovaná žena (víc prozrazovat nebudu)? Nejmíň strašný z celé bandy byl polda Finlay, má ode mě jednu hvězdu. Záporáci byli směšní. Závěr knihy o rozervaných pocitech Jacka nebyl ani romantický, ani dramatický ... byl prostě otravný a nehodící se k celkovém stylu knihy. Příběh naprosto průměrný, pro mě spíš lehce podprůměrný. První a zároveň poslední autorova kniha,kterou jsem četla, tohle určitě není můj styl, každopádně nějaký "amerikanofil" si jistě přijde na své :)

19.12.2018 1 z 5

Němé oběti Němé oběti Tim Weaver

Na díl, ve kterém se najde vrah matky a jejích dvou malých dcer, jsem se moc těšila, ale možná, že v tomto případě platí, že se to těšení předem zrovna nevyplácí. Nebylo to špatné, ale moje očekávání byla větší.
Bylo to hodně překombinové, z neustálého prolínání dějových linií, které zřejmě měly čtenáře dokonale zmást, jsem byla v polovině knihy totálně ztracená, takže ano, prolínání svůj účel asi splnilo, nicméně pro mě, jako pro čtenáře to moc příjemné nebylo. Tentokrát mi děj knihy přišel jako puzzle, které sobě až tak dokonale nepasuje.
Healyho dějová linie je trošku předvídatelná, nicméně to třeba mně vůbec nevadilo.
Co se týče rozvláčnosti příběhu a toho, že je natažen na víc než 500 stránek - to je prostě typický Weaver, je to jeho styl. První polovina představuje velice pomalý úvod do případu, jestli se to tak dá nazvat, zhruba v půlce se začne něco dít a kolem třetí čtvrtiny knihy už se ví, kdo je hlavní padouch, pak následuje jeho chycení a na závěr nějaká ta pomyslná tečka, kterou Weaver schválně nedal už k odhalení padoucha, aby ještě knížku natáhl. V případech, kdy vás děj nijak zvlášť neosloví, se vám kniha vleče jako týden před výplatou. Nicméně, pokud vás děj baví a radši nejdete spát, jen abyste knihu dočetli, tak pak vám nějakých 500 stránek detektivky nedělá problém a naopak jste rádi, že to nemáte přečtené za jeden večer.
Já tentokrát dávám tři hvězdy, nebyl to úplně můj šálek kávy, ale nic to nemění na skutečnosti, že Tim Weaver a jeho série David Raker pro mě představuje jedno z nejlepších čtení tohoto žánru.

05.12.2018 3 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

David sám o sobě opět super, ale přiznám se, že tenhle příběh mě nijak zvlášť nenadchnul. Chvílemi jsem se trochu ztrácela, protože mi místy přišel příběh překombinovaný. Myslím, že celá série DR má i silnější knihy, např. Ta předchozí, to byla naprostá pecka.
Takže za mě tentokrát za 3*, každopádně moje dojmy z toho dílů nijak nemění můj celkový dojem z díla o Davidu Rakerovi, kterého jsem zamilovala a díky tomu zařadila Tima Weavera mezi své oblíbené spisovatele.

16.11.2018 3 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Tim Weaver píše vážně skvěle! Davida jsem si od prvního dílu hodně oblíbila, a ani ve třetím dílu nezklamal. Příběh takový trošku netypický a ke konci jsem měla pocit, že příběhu dochází dech, neměl jste to někdo podobně? Jakože jo, super, dobrý, ale ten konec... Neříkám, že je špatný, akorát oproti Údolí mrtvých mi přišel takový krapet nedotažený. Nicméně i tak čtyři hvězdy jsou jasný :)

03.11.2018 4 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Pecka, pecka, naprostá pecka!
Také moje první kniha od TW. Ze začátku takový nenápadný rozjezd, nevěděla jsem úplně co čekat od hlavního hrdiny, ale pak mi byl čím dál tím víc sympatičtější. Děj napínavý, trošku mysteriózní, vyladěný do detailů. Konec naprosto se hodící k celkovému konceptu knihy. Myslím, že jsem konečně našla autora, který může soupeřit s mojí oblíbenou S. J. Bolton.
Údolí mrtvých fakt doporučuju, jsem z knížky maximálně nadšená!

Edit: Tak trochu nelogicky jsem přečetla druhý díl před tím prvním. Druhý díl byl super a nepřišlo mi, že by člověk nutně musel číst každý díl série. Knihy na sebe přímo nenavazují. A za mě tedy, jo, první díl nebyl špatný, ale mě se rozhodně více líbil ten druhý :)

15.10.2018 5 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Pro mě těžko uvěřitelný příběh, značně depresivní, bez nějaké dynamiky ve vyprávění. Konec nemastný, neslaný a nehodící se ke zbytku knihy. Za mě zklamání, druhému dílu se vyhnu a dál se budu těšit na nepřekonatelnou S. J. Bolton, protože po přečtení jejích knih už se mi asi žádná jiná kniha - thriller, detektivka, líbit nebude.

09.10.2018 1 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Těžko uvěřitelné, překombinované, zmatené... Asi jsem čekala víc.

04.10.2018 2 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Kniha mě nijak nenadchla. Průměrný příběh průměrně napsaný, průměrné postavy, které za týden zapomenu. Četla jsem horší, ale i mnohem lepší knížky.

03.10.2017 2 z 5

Pán vášně Pán vášně Catherine Coulter

Příjemný příběh, sympatičtí hrdinové, ucházející zápletka a boží kuna O:) Hvězdu ubírám za ten otřesný "arci" překlad, ten se teda opravdu nepovedl. Jinak knihu doporučuji :)

30.08.2017 4 z 5

Píseň válečníka Píseň válečníka Catherine Coulter

Obsahuje spoiler ;) !
Tato kniha mě opravdu neoslovila. Očekávala jsem příběh Chandry a Graelama, který se na začátku opravdu na chvíli objevil a já snad až do poloviny knihy naivně předpokládala, že se zase vrátí. Anotace je totiž tak trochu klamavá, neboť partnerem Chandry se stane rytíř Jerval de Vernon.
Hlavní hrdinové mi k srdci rozhodně nepřirostli. Chandra je sebestředný, domýšlivý, nelogicky uvažující a nechápající výrostek. Jerval je nevýrazný, takový nemastný neslaný. Rozhodně pro mě nepředstavuje takový ten tipický příklad středověkého rytíře.
Příběh se ze 75% nezáživně vleče a téměř po celou dobu ho vyplňují neustále se opakující spory mezi Chandrou a Jervalem, které jsou jako přes kopírák: Chandra se chce chovat jako muž a Jerval jí to nechce dovolit.
Až v poslední čtvrtině knihy se na křižácké výpravě začne něco dít. Bohužel, celkově nudý děj příběhu už to zvrátit nedokáže. Na konci se opět vrátí na scénu Graelam - osobně: můj favorit, díky nemuž se těším aspoň na druhý díl.
Kniha by rozhodně mohla být o 200 stran kratší, do samotného děje jsem se nějak neuměla vžít, a to mám středověké romány asi nejraději.
Za mě tedy ne, nelíbilo se a po knize už nesáhnu. Dvě hvězdy dávám za Graelama O:)

16.08.2017 1 z 5

Hříšník Hříšník Madeline Hunter

Příběh není špatný, ale nijak zvlášť mě neoslovil. V sérii určitě najdete i lepší díly. Každopádně i tak je to docela dobré oddychové čtení.

11.07.2017 3 z 5

Pokušitel Pokušitel Madeline Hunter

Příjemné oddychové čtení, sympatičtí hlavní hrdinové, zajímavá zápletka a k tomu (nečekaně) happyend ;) Co víc si přát? 5* Určitě doporučuji.

06.07.2017 5 z 5

Svatoušek Svatoušek Madeline Hunter

Kniha mě neoslovila. Nesympatická hlavní hrdinka, příběh do první poloviny o ničem, v druhé polovině se toho děje naopak až zase moc a příběh tak působí nevyváženě. První díl se mi líbil více.

01.07.2017 2 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

Zažíváte taky u některých knížek pocit, že se od nich nemůžete odtrhnout, že už musíte prostě vědět, jak se zápletka rozuzlí, ale zároveň finiš oddalujete, protože pak budete muset ten skvělý příběh odložit? Tak přesně to jsem zažívala při čtení Má ji rád, nemá ji rád. S. J. Bolton se překonala! Už dlouho jsem nečetla tak skvělou detektivku. Výborná zápletka, precizně napsaná, sympatické postavy a perfektně propracovaná psychologie jednotlivých hrdinů. Až ke konci se mi podařilo částečně odhadnout Maggie, ale závěr byl plný překvapení! Knížka mě dostala, úplně! S. J. Bolton je opravdu skvělá autorka, přečetla jsem zatím všechny její přeložené knihy a všechny mě uchvátily. Jen je škoda, jak už podotkla ElenaM, že knížka i autorka sama nemá lepší výraznější propagaci a není tolik známá. Např. série o Lacey Flint má víc, než jen 3 díly, které by určitě stály za překlad. Psala jsem na jaře do vydavatelství, jestli neplánují české vydání zbylých dílů a odpověděli mi, že bohužel S. J. Bolton není v Čechách moc známá a že se uvidí, jak se bude prodávat právě novinka Má ji rád, nemá ji rád. Zbývá tedy jen doufat, že prodej bude natolik dostatečný, aby se překlad ostatních dílů Lacey aspoň zvážil.

25.06.2017 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Tři hvězdičky: Dívka v ledu mě nijak zvlášť neoslovila, řekla bych, že je to taková průměrná detektivka. Zápletka celkem dobrá, ale nebyla mi sympatická Erika a popravdě ani vyšetřovací tým mě ničím nezaujal. Ještě k hlavní postavě Eriky - trend hlavních hrdinů a hrdinek, kteří jsou vnitřně rozervaní, traumatizovaní a kdesi cosi, vyšetřují do úmoru kostí, suspendují je, ale oni vyšetřují dál, mi přijde už takový ohraný. Je to furt to samé dokola a v Dívce v ledu tomu není jinak. Mnohem lepší, než tato kniha, je série o Lacey Flint! Doporučuji!

23.06.2017 3 z 5

Vévodovy hříchy Vévodovy hříchy Suzanne Enoch

Bohužel, knihu jsem nedočetla. Celá série, mimo prvního dílu, pro mě byla zklamáním a měla silně sestupnou tendenci. Na díl o Sebastianovi jsem se celkem těšila, ale vzhledem ke "kvalitě" předešlých dílů jsem měla jisté obavy, které se potvrdily. Vévoda z Melbourne, který si tři předešlé knihy držel tvář vážného distingovaného gentlemana, se po prvním setkání s hlavní (a značně nesympatickou) hrdinkou téměř složí a na druhém si nechá dát uprostřed plesu parfacek, to je na mě asi moc. Navíc se to k jeho osobě, tak jak je popisovaná v minulých knihách, vůbec nehodí. Škoda, no. Sérii o Griffinových za sebe spíš nedoporučuji. Suzanne Enoch má určitě lepší knihy :)

18.06.2017 1 z 5

Výzva k hříchu Výzva k hříchu Suzanne Enoch

První díl série byl fajn, styl psaní Suzanne Enoch se mi vcelku líbí, ale popravdě tento díl mě docela zklamal. Hlavní hrdinka nudná, hrdina taky žádná sláva, rodina hrdinky sice potrhlá, ale moc vtipná mi tedy nepřišla. Čtu třetí díl a ani ten mě zatím moc neoslovuje a domnívám se, že v tomto duchu budou pokračovat i zbylé díly. Za mě zatím spíše slabší série.

12.06.2017 2 z 5

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Z knížky jsem byla zklamaná. Už od prvních stránek na čtenáře čekají až monstrózní popisy veškerého okolí, což je sice na těch prvních pár stránkách hezké, ale dál už nudí a odvádí pozornost od tématu. Dalším zklamáním pro mě byla hlavní hrdinka - psychicky labilní bez špetky seběvědomí, ustrašená, tvořící si v hlavě vlastní verze situací, které se teprve stanou... Já nevím. Ano, jsou takoví lidé, ale v Mrtvé a živé mi to přišlo strašně přetažené a nepřirozené. Počítejte s tím, že první polovinu knihy tvoří právě tyto duševní monology hlavní hrdinky a květnaté popisy každého keře, který v Manderley našla. Druhou polovinu knihy tvoří zápletka, kdy se naposled vrací na scénu mrtvá Rebeka a manželům celou cituaci ještě trochu zkomplikuje. Bohužel celá kniha se mi jeví tak, jako kdyby se autorka u první půlky zasnila a plnila stránky svými vlastními duševními pochody a ve druhé půlce si vzpomněla, že vlastně taky chtěla psát nějakou zápletku, aby to nebyla úplně nuda. Tak šupšup, trošku to popohnala, takže druhá půlka byla oproti té první nepřiměřeně akční, ale aspoň se konečně začalo něco dít. Za mě byla druhá polovina ovšem rozhodně lepší, ale i tak jsem z knížky zklamaná. Hrozně jsem se na ní těšila, dle anotace a hodnocení jsem měla nějaká očekávání, která se bohužel nesplnila. Za mě tedy dvě hvězdy.

01.06.2017 2 z 5

Havraní princ Havraní princ Elizabeth Hoyt

Knížka mě velmi příjemně překvapila. Očekávala jsem klasickou harlekýnku a la Nicole Jordan, nicméně Havraní princ je milý romantický příběh o vdově a nabručeném hraběti, okořeněný troškou humoru (Edwardův komorník, pes Rex) a hlavně živočišnou přitažlivostí obou hrdinů. Přijde mi, že oproti jiným působil tento příběh tak nějak reálněji - ona v (té době) postarší vdova - on cholerický bručoun se zjizveným obličejem, oba poznamenaní nějakými negativními událostmi, které se ale zase zbytečně neomýlají. Oba hrdinové s problémy dokážou nějak pracovat. Je také fajn, že knížka není roztáhlá na víc stránek, těch 270 bylo akorát. Jsem ráda, že jsem na Havraního prince narazila a k příběhu se určitě ráda někdy vrátím.

27.04.2017 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Z knihy jsem byla velmi zklamaná. Podle hodnocení to vypadalo na skvělou detektivku, ale mě osobně vůbec nenadchla. Zápletka byla dost překombinovaná díky rádoby druhé hlavní linii o sektě v lesích, sebevražedné duševní monology hlavní hrdinky byly zajímavé prvních deset stran, pak už to otravovalo. Nudné a přetažené byly také několikastránkové úvody k postavám, které se průběžně v knize objevovaly. Konec ušel. Ke knize se spíše nevrátím a u druhého dílu se rozmyslím, zdali ho risknu. Asi víc mi sedí klasické britské detektivky, i když z těch severských není špatná série Frederika Bergmanová a Alex Recht.

09.04.2017 2 z 5