Výzva k hříchu

Sotva by se někomu podařilo nalézt mladíka s větší mírou nezodpovědnosti než je Zachariáš Griffin. Jeho vrtochy a bláznivé nápady pobuřují zejména staršího bratra, a když se Zachariáš znenadání rozhodne vstoupit do armády, rozhodne se mu v tom zabránit a vyšle jej coby garde se starou tetičkou do lázní. Nesourodá dvojice se cestou zastaví u tetiččiny přítelkyně, která žije s manželem a sedmi dcerami na venkovském statku. Zachariáš se pochopitelně těší velkému zájmu vdavekchtivých sester, a pro ukrácení dlouhé chvíle i vlastní klid se jim rozhodne najít ženichy. V jedné z rozdychtěných dívek se ovšem zmýlil. Zkoumavé pohledy nejstarší Karoliny nepramení z lásky, spíše z profesního zaujetí. Nadaná malířka je rozhodnuta zasvětit celý život umění, manželství ji pranic neláká. Naopak nesmírně přitažlivá jí připadá Zachariášova tvář – kdyby jí tak stál modelem, mohla by poslat jeho portrét na prestižní uměleckou školu ve Vídni, kde by tak ráda studovala! Zachariáš svolí, ale pak se stane cosi nečekaného. Karolinina posedlost dokonalými rysy se přetaví v okouzlení celou jeho osobností... Stane se umění výzvou k hříchu? A nerozhodne se svobodomyslná Karolina zdokonalit i v umění lásky?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/47_/4783/the-griffin-family-series-vyzva-k-h-mOK-4783.jpg 4.1118

The Griffin Family Series 2.

Vydáno, Domino

An invitation to sin, 2005

Kniha Výzva k hříchu

izfnp

Prvých 150 strán mohla autorka skrátiť na polovicu, pretože kniha vlastne nemá inú zápletku, než sledovať nudnú maliarku a dobráckeho, no ľahkovážneho šľachtica. Prišlo mi, že medzi ústredným párom v prvej polovici nebola žiadna chémia, väčšina sestier mi liezla na nervy (česť Anne) a Karo je Enochovej najmenej zábavná hrdinka - túžba po samostatnosti a umeleckej profesii by sama o sebe bola fajn, ale kvôli tomu ešte holčina nemusela byť tak nesympatická. Za celú dobu som sa pousmiala asi dvakrát, pri čom u ostatných Enochovej kníh sa pravidelne smejem, čož ma na tom celom mrzí najviac.

Bolo to zas niečo iné a neurazilo ma to, ale som rada, že mám tento diel za sebou, jeho čítanie ma nebavilo tak, ako som u autorky zvyknutá. Dúfam, že ďalšie dva diely budú lepšie, i keď ich hodnotenia tomu moc nenapovedajú...

petraj30

Tento příběh mě velice zklamal. Trochu jsem čekala, že s hodnocením půjdu dolů, ale netušila jsem jak moc.
Zatím všichni z rodu Griffinů nevědí, co chtějí a Karo jsem snad ani nepochopila. Tváří se, že něco chce, ale ve skutečnosti chce něco jiného. Přišla chvíle, kdy jsem si bláhově myslela, že dostala rozum a ejhle, ona zbaběle uteče. Bylo řečeno, že je chytrá, ale už i její hloupé sestry mi někdy přišly chytřejší i když se chovaly jako husy.
Takový rádoby vtipný příběh, ale mě neoslovil. Skoro se bojím pokračování...

Etule
22.08.2018

Tak tohle bylo opravdu milé překvapení. Po předchozím díle, který mě nijak zvlášť nenadchnul, jsem tady neměla moc velká očekávání.
Tady jsem se ale královsky bavila, zamlouvaly se mi obě hlavní postavy a i rodina Karolíny byla skvělá. Jen ten konec mi připadal nějaký moc uspěchaný.

vcielka
16.07.2018

Zaujimave, ze tu som mala radsej hlavnu hrdinku ako hrdinu. Nemohla by som prehlasit ze Zacharias mi nesadol, to by som klamala ale nebol pre mna az tak zaujimavy. Hrdinka mala zaujimavejsie crty povahy. Ale taktiez by som ju nezaradila medzi moje hviezdy. V knizke mi vadilo ale skor niekolko detailov ako napr ze Sebastian ma 34 rokov, pritom mal 32. Ze Zach stal od Karo pri malovani vonku 50 metrov pricom to vyznelo ako blud, pretoze by asi na neho za prve tak detailne nevidela, aby ho mohla portretovat, za druhe by museli na seba cele ich rozhovory kricat a za tretie by Zachovi stale velmi dlho trvalo kym by k nej dosiel, co sa v knizke zdalo ze tam bol troma krokmi. A taketo veci hlavne ciselne sa tam este mihli. Inak sa knizka dala precitat. Bolo tam viacero vasnivych chvilok

moudivlacek
15.02.2018

Musím přiznat, že víc vtipný mi přišel díl první. Ale zde jsem nalezla jednu moudrost a to od hlavního hrdiny - je dobře, když si člověk chce splnit svůj životní sen a snaží se jej dosáhnout, ale přesto by neměl zapomenout na život sám a lidi kolem něj.
To si myslím, byla hlavní idea tohoto příběhu. Jinak Zacha si určitě oblíbíte hned na počátku knihy, už jen za odvahu vydržet mezi tolika vdavek chtivými dívkami.

Braenn
27.01.2018

Dala bych klidně pět, protože pozvolný styl vyprávění mě baví a kniha se četla velmi pěkně, příběh super a tak dále. I hrdinka mi seděla. Jak by také ne, když to bylo převyprávění Pýchy a předsudku, a to skoro doslova. Ts ts.

karamelka57
01.09.2017

no tak áno, súhlasím s predošlými komentármi... príbeh celkom pekný, len v 2/3 knihy trochu..nezáživný... z prvej časti tejto série som bola nadšená, táto druhá kniha bola slabšia, ale ten záver, tak to áno, to bolo krásne romantické... troška by som preplieskala Karolinu, nech sa spamätá, ale spamätala sa napokon aj bez môjho preplieskania :D :D :D

Ms.Floyd
12.06.2017

První díl série byl fajn, styl psaní Suzanne Enoch se mi vcelku líbí, ale popravdě tento díl mě docela zklamal. Hlavní hrdinka nudná, hrdina taky žádná sláva, rodina hrdinky sice potrhlá, ale moc vtipná mi tedy nepřišla. Čtu třetí díl a ani ten mě zatím moc neoslovuje a domnívám se, že v tomto duchu budou pokračovat i zbylé díly. Za mě zatím spíše slabší série.