Mruskulka Mruskulka komentáře u knih

Hořká čokoláda Hořká čokoláda Ladislav Pecháček

Tak tohle jsem vůbec nečekala. Knížku jsem si koupila už dávno za pár korun a vůbec nevěděla, do čeho jdu. Čtenářská výzva zavelela, přečíst něco od autora, který slaví letos kulatiny. Tak jsem prohledala knihovnu a natrefila na tuto knihu. Vůbec nic jsem nevěděla ani o autorovi, ani o knize. A dostalo se mi milého překvapení. Kniha obsahuje povídky, které byly hodně zajímavé a bavily mě. Jsem ráda, že tuto knihu vlastním a konečně jsem ji přečetla

03.04.2020 5 z 5

Diagnóza: učitelka Diagnóza: učitelka Gabriela Falcová

Jako prvně mě napadlo, panebože. Ta z toho nadělá. Já studovala 2 výšky zároveň, z obou státnicovala v jednom roce a doma dvě maličké děti. Ale její vyprávění mě fakt rozesmívalo a pobavilo. Moc hezky autorka píše.

01.04.2020 4 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Tento díl jsem prožívala ze vše tří nejvíce. Úplně jsem se dokázala vžít do žárlivosti, do zrady Sama a úplně jsem měla vztek na zaměstnavatele. Lou byla statečná, jiný by odjel zpět domů.

27.03.2020 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Příběh Lou pokračuje. Do druhého pokračování jsem se vrhla bez přemýšlení. Zajímalo mě, jak smrt Willa nese a co se jí ve svém životě přihodí. A opět autorka nezklamala. Tentokrát ji do náruče vpadne Willova dcera a pohledný záchranář Sam. Vrhám se na třetí díl.

23.03.2020 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

No teda. Příběh Willa, který je po nehodě upoután na vozíčku a Lou, která má za sebou nepříjemnou zkušenost. Příběh mě úplně pohltil a až do konce jsem věřila, že to dopadne dobře a Will si Švýcarsko rozmyslí. Prostě skvělý, i když smutný

16.03.2020 5 z 5

Na čáře Na čáře Vojtěch Mašek

Přečteno na základě čtenářské výzvy: Kniha, která nesplňuje ani jedno z předešlých témat letošní výzvy. Přemýšlela jsem a mám takový pocit, že komiksová kniha ve výzvě ještě nebyla.

11.03.2020 4 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Tak tahle knížka mě opravdu pohltila. Opravdu úžasně vykreslen život s vlky a nechybělo tam napětí a drama.

09.03.2020 5 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Kdysi jsem viděla film a těšila se na knihu. Tu se mi konečně podařilo v knihovně ukořistit. Přečteno skoro se zatajeným dechem, ale musím říct, že film ve mě vyvolal větší emoce, což u mě bývá naopak. Přesto neznalost Bruna, jeho nevinnost a přátelství s chlapcem v pruhovaném pyžamu, představuje silný příběh. Překvapilo mě, že má kniha tak málo stran.

01.03.2020 5 z 5

Chlapec v kufru Chlapec v kufru Lene Kaaberbøl

Knížku jsem si koupila již před pár lety, ale nějak se mi do ní nechtělo. Díky čtenářské výzvy jsem se donutila ji otevřít. Často jsem se ztrácela v postavách, ale nemohla jsem se od knihy odtrhnout.

29.02.2020 4 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

První kniha tohoto autora a určitě ne poslední. Příběh mě pohltil a sama jsem byla zvědavá, jak to vlastně dopadne.

23.02.2020 5 z 5

Volba Volba Nicholas Sparks

Moje první kniha tohoto autora. Překvapilo mě, jak muž dokáže napsat takovou romantiku. Příběh krásný, konec doják. Příjemné čtení.

31.01.2020 5 z 5

Hádej kdo Hádej kdo Chris McGeorge

Já se od této knihy nemohla odtrhnout. Mám ji doma už nějakou dobu a až nyní - díky výzvě (červený nadpis) - po ní sáhla.

25.01.2020 5 z 5

Nikdy o tom nemluv Nikdy o tom nemluv Kathy O’Beirne

Nedokážu přesně popsat pocity, které se ve mě mísí. Snad jen jedním slovem: příšerné. Co si taková holčička musela (a nejenom ona) zažít.

25.01.2020 5 z 5

Posedlá strachem Posedlá strachem Jana Frey

Čekala jsem příběh z blázince, takže tohle mě překvapilo. Příběh dívky, jenž se vypořádává se strachem. Se strachem z nemoci a smrti. Musí to být strašné. Příběh byl napsán velmi poutavě, nemohla jsem se od knihy odpoutat.

05.01.2020 5 z 5

Darkovské básně Darkovské básně David Bátor

Místa a sochy, které básník navštívil, velmi dobře znám, ale to je tak vše, co o této sbírce básní mohu říct, já tuhle tvorbu neocením.

03.01.2020 odpad!

Silné výpovědi lidí, kteří si prošli Černobylem. Nebo spíše, byli v jeho těsné blízkosti. Tyto příběhy pohnou s každým.

02.01.2020 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Knížka se mi líbila a hodně dobře se četla. Nechybělo napětí a trošku hororové prostředí. Měla jsem svého vraha, ze kterého se stala oběť, ale můj druhý tip už byl správný. Doporučuji

26.12.2019 5 z 5

Můj život s Lucií aneb Pohled do zákulisí Můj život s Lucií aneb Pohled do zákulisí Lucie Žďárská

Mezi fanynky Lucie nepatřím, ale pro čtenářskou výzvu udělám vše :) Kluci z kapely asi zažívali vše to, co ostatní členové jiných skupin. To, jak se pak postavili zády k autorce, však nebylo vůbec hezké...

15.12.2019 2 z 5

Srpen s bejbinkou Srpen s bejbinkou František Nepil

Knížka mě překvapila. Vybrala jsem si ji dle žebříčku čtených knih Čtenářské výzvy a překvapila mě humorem, který v sobě obsahuje. Začátek mě hodně bavil, konec už byl slabší. Cesty do Jugoslávie znám pouze z vyprávění, takže takové připomenutí.

23.11.2019 4 z 5

Nevinné Nevinné Sara Shepard