Posedlá strachem

Posedlá strachem https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41394/-41394.jpg 4 62 4

Kniha líčí osud dívky, která se ocitne v psychiatrické léčebně pro mladistvé. Tento příběh je založen na skutečných událostech. Šestnáctiletá Nora touží žít jako jiné dívky - bavit se, být veselá a zamilovaná, ale brání jí v tom všudypřítomná úzkost. Nora trpí chorobným strachem z nemocí a ze smrti. V dětství se často setkávala se smrtí blízkých příbuzných i svých domácích mazlíčků, což zřejmě vyvolalo její nemoc. Mívá záchvaty panického strachu a při jednom z nich se pokusí o sebevraždu. Stráví šest měsíců na psychiatrii pro mladistvé. Nezbavila se tam sice svého strachu úplně, ale nalezla cestu, jak s ním bojovat a nevzdávat se... ... celý text

Literatura světová

Vydáno: , Nava

Verrückt vor Angst , 2000

skippingrope
24.03.2022 4 z 5

tuto knihu jsem četla už podruhé. poprvé to bylo v nějaké 8.třídě na základce, takže jsem si děj vůbec nepamatovala. ale jsem ráda, že jsem si ji přečetla teď znovu, protože si myslím, že za pár let už bych se k ní asi nedostala. vyvolalo to ve mně spousty vzpomínek a téma je vybrané opravdu dobře. musím říct, že jsem se nikdy nesetkala se stejným tématem jako je panický strach ze smrti. bylo to zajímavé a příjemné čtení, pokud se to tak dá říct. je to samozřejmě velice smutné a strašné, ale četlo se mi to opravdu hezky. není to nějaké umělecké dílo, ale pro dospívající dívky si myslím, že je to moc fajn.

Mruskulka
05.01.2020 5 z 5

Čekala jsem příběh z blázince, takže tohle mě překvapilo. Příběh dívky, jenž se vypořádává se strachem. Se strachem z nemoci a smrti. Musí to být strašné. Příběh byl napsán velmi poutavě, nemohla jsem se od knihy odpoutat.

Moňa69
13.02.2014 5 z 5

Z knihy jsem byla nadšená, v určité době jsem se k ní ráda vracela, měla pro mě zvláštní kouzlo, i když mi tato problematika je na hony vzdálená.

dark.ma93
01.06.2012 5 z 5

Měla jsem chuť, přečíst si něco hustého, z psychiatrické léčebny! Když se mi tohle dostalo do ruky, nadchlo mě to a dočetla jsem to během večera. Pocity, psychika, emoce... Správná knížka asi má vzbudit emoce v člověku, tohle nenudí a nutí k tomu, vcítit se do druhého člověka. Parádní!

Jana Frey
německá, 1969